SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie białko dla ekto do śniadania?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 296 Wiek 32 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4803
Do blendera 130g zmiksowanych płatków orkiszowych, 45g orzechów nerkowca, cynamon, kakao, 3,2% mleko i... białko firmy Allnutrition. Tylko teraz jakie? WPC, WPI? Czy jako amator w ogóle zwracać na to uwagę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9079 Napisanych postów 82787 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 700127
Witam
1. Koncentrat (WPC – Whey Protein Concentrate) – zawiera około 70-80% białka, w zależności od dodatków i producenta wartości te mogą się różnić. Ze wszystkich rodzajów białek serwatkowych posiada więcej tłuszczy i węglowodanów, co dla jednych może być zaletą, a dla innych wadą, bowiem to właśnie te składniki mocno wpływają na smakowitość odżywki.
2. Izolat (WPI – Whey Protein Isolate) – jest to bardzo dobra odżywka zawierająca do 90% czystego białka serwatki i minimalne ilości tłuszczy i węglowodanów. Jest trochę droższa niż koncentrat, ale pomimo tego jest najczęściej wybieranym białkiem. Prawie w ogóle nie zawiera laktozy, może być zatem stosowana przez osoby, które ją ograniczają z różnych powodów. Jest jeszcze bardziej lekkostrawna dla naszych żołądków.
3. Hydrolizat (WPH – Whey Protein Hydrolysate) – to najdroższa forma odżywki, ale też najlepszej jakości. Hydrolizat jest poddawany procesowi wstępnego trawienia, dlatego też wchłania się bardzo szybko dzięki czemu jest świetną opcją na koktajl potreningowy. Zwykle stosowana jest przez zawodowych sportowców, dla których każdy przyjmowany produkt musi być najwyższej jakości.
Polecamy również: WPC - wszystko o koncentracie białka serwatkowego

Zarówno koncentraty jak i izolaty białka serwatkowego, stanowić mogą cenne uzupełnienie diety osób aktywnych fizycznie, w tym przede wszystkim sportowców. Chociaż odżywki oparte na WPI mają pewne dodatkowe walory sprawiające, iż w ogólnym zestawieniu wypadają lepiej niż preparaty WPC, to owe zalety nie mają raczej znacznego wpływu na tempo uzyskiwanych postępów, a jeśli mają - to głównie dla sportowców wyczynowych i to w finalnych okresach przygotowań. WPI ma też zastosowanie w przypadku osób nietolerujących laktozy. W pozostałych przypadkach w zupełności wystarczy zwykłe WPC.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 1 regulaminu
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9079 Napisanych postów 82787 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 700127
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6294 Napisanych postów 76158 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755553
Nie odczujesz różnicy między izolatem białka serwatkowego a koncentratem białka serwatkowego jeżeli chodzi o wpływ na kształtowanie sylwetki. Szczególnie na poziomie amatorskim. Różnicę odczuje np. kulturysta przed zawodami, gdzie liczy się każdy gram węglowodanów i tłuszczów. odczuje również osoba z nietolerancją laktozy. Izolaty z reguły są pozbawione laktozy lub mają jej śladowe ilości.

Poza tym warto pamiętać, że somatotyp budowy sylwetki nie jest istotny. Szczególnie w wyborze odżywki białkowej.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa, gainer+creatyna

Następny temat

Kreatyna - badania krwi

forma lato