SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pirogronian

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3461
chciał bym sie dowiedzieć czym jest pirogronian,wiem że jest połączona jego cząsteczka z cząsteczka monohydrantu,ale czym jest sam związek zwany dalej pirogronianem.

pij MLEKO,będziesz WIELKI

CHCE UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ OJCIEC,A NIE W PANICE JAK JEGO PASAŻEROWIE.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
" Pyruvat - pirogronian (jako aktywny skladnik - trójweglowy ketokwas) to zwiazek, który nasila transport glukozy do komórek miesniowych zapewniajac wysokie stezenie glikogenu w miesniach, co zwieksza wytrzymalosc treningowa i umozliwiajac osiaganie lepszych wyników w dyscyplinach wytrzymalosciowych.Występuje w organizmie człowieka jako produkt metabolizmu sacharozy i skrobi.
Kwas pirogronowy redukuje czesc kwasu mlekowego poprzez jego utlenianie w cyklu kwasów trójkarboksylowych Krebsa. W cyklu Krebsa oraz w łańcuchu oddechowym, a także w procesie glukoneogenezy odbywa się, w warunkach tlenowych, zużytkowanie kwasu pirogronowego. Poziom kwasu pirogronowego odgrywa znaczącą role w adaptacji organizmu do wysiłku fizycznego. Pirogronian jako zwiazek jest chemicznie niestabilny, stąd w produkcie wystepuje w zwiazku soli wapiennej (forma wapienna uznawana jest za jedna z najwyzszych jakościowo). Wspomaga również redukcje tkanki tłuszczowej, poprzez zwiększenie przemian tłuszczowych oraz efektywniejsze wykorzystanie zapasów tkanki tłuszczowej do produkcji energii. Pyruvat potęguje działanie kreatyny i przyczynia się do wytwarzania dodatkowej energii, głównie z zapasów tłuszczu. Pyruvat jest wspaniałym suplementem usuwającym tłuszcz. Zarówno w studiach naukowych jak i w praktyce okazał się on być wyjątkowo skutecznym przy spalaniu tłuszczu. Pyruvat wywiera długotrwały wpływ na przemiane materii i pobudza organizm do szybszego utleniania (spalania) tłuszczu. Skutki są widoczne juź po kilku tygodniach: zmniejsza się ilosc tłuszczu a mięśnie stają się bardziej twarde i widoczne.
Pyruvat jest całkowicie naturalną substancją i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Z Pyruvate można z łatwością ćwiczyć dłużej nie zwiększając ilości jedzenia. Pirogronian wapnia (pyruvat) to jeden z najefektywniejszych suplementów ulatwiajacych odchudzanie.

Wg. badań z 2001r pyruvate należy do najskuteczniejszych środków przy redukcji tkanki tłuszczowej.*
W zestawieniach oceniany znacznie wyżej niż L-karnityna.
*Ranking
suplementów 2001 Helthnotes Clinical Essentials, Inc. USA"

linka z kand to wzialem nie podam, gdyz to konkurencyjy sajt do k.pl


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Anar ale zapominasz, ze pirogronian to bardzooo drogi suplement i raczej nie wychodzi ekonomicznie w porownaniu do ceny.Dlatego tez nie jest dosc popularny suplementem w kregu kulturystycznym.Niemniej w polaczeniu z kreatyna ma zwiekszac swoja aktywnosc czasteczkowa i dzialac w mniejszych dawkach.Czy to prawda? Nie wiem ;)
Bigger kiedys wspominal ze dawki rzedu 20g pirogronianu wywolylwaly efekt spalania tkanki tluszczowej.


Moj numer gg 3756256
JESZCZE TU WROCE

Zmieniony przez - McRaYvEn w dniu 2003-12-22 20:52:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Kolega chcial wiedziec czym jest pirogronian to sie dowiedzial
co do tego, ze w polaczeniu z kreatyna ma zwieksza swoja aktywnosc czasteczkowa i dziala w mniejszych dawkach to prawda, gdyz wiele osob [tutaj na forum i znajomych] zauwazylo poprawe zwiazana ze zmniejszeniem poziomu tkanki tluszczowej w organizmie


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 972 Napisanych postów 19333 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158996
A ja slyszalem ze i przy dawkach 20g nie spala tluszczu takie dawki albo podobne bral swego czasu Lucek
Sam bralem piro i uwazam ze jest nie warte swieczki chyba ze bedziemy brac duzo wieksze dawki co wychodzi jak sami wiecie zbyt drogo...

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Tu masz sporo o piro i citro zarazem

"Okazuje się, że produkty rozpadu (katabolizmu) białek i aminokwasów, wprowadzone do organizmu, niezwykle silnie stymulują anabolizm.
W pierwszym etapie badań sądzono, że chodzi tu tylko o ich aktywność antykataboliczną &#8211; hamowanie aktywności enzymów niszczących białka. Jednak, ten mechanizm nie mógł zadowalająco wytłumaczyć ich niezwykłej siły anabolicznej.
Produkty katabolizmu aminokwasów mogą albo rozpadać się dalej &#8211; ulegać spalaniu i takim sposobem dostarczać energii, albo, odwrotnie &#8211; łączyć się (kondensować) i takim sposobem budować np. silne anaboliki, chociażby ektopowy (mięśniowy) testosteron. Substancje o takiej, podwójnej aktywności nazwano produktami przemian pośrednich &#8211; krótko &#8211; amfibolitami.
Amfibolity, jako produkty katabolizmu wysiłkowego, podczas wysiłku dostar­czają energii i hamują katabolizm, zaś w okresie powysiłkowym, wytwarzają ektopowy (mięśniowy) testosteron i stymulują anabolizm. Są więc idealnymi suplementami sportowymi, ułatwiającymi rozwój masy i siły mięśniowej
Amfibolity, jako potencjalne środki wspomagania wysiłku, dość intensywnie badano w ostatnim dziesięcioleciu. Dokładnie przebadano te, o teoretycznie najwyższej aktywności ergogenicznej &#8211; pracotwórczej.
Pierwszymi substancjami z tej grupy, wprowadzonymi do suplementów sporto­wych, już pod koniec lat 80-tych, były: ketoizokapronian (KIK) i alfaketo­glutaran (AKG). Wprawdzie dawały wyniki zachęcające, jednak nie w pełni satysfakcjonujące sportowców i badaczy. Dalszy rozwój badań nad amfibo­litami zaowocował odkryciem i wdrożeniem hydroksymetylomaślanu (HMB). Równolegle z hydroksymetylomaślanem badano inny ciekawy amfibolit &#8211; pirogronian. Ten, wprawdzie działał nieco słabiej od HMB, jednak również doczekał się wdrożenia i funkcjonuje na rynku pod nazwą: pyruvate.
Badania sugerowały, że potencjalnie jeszcze kilka innych amfibolitów może być znakomitymi ergogenikami. Jednakże, przy próbach tworzenia nowych suplementów, niezmiennie powracały dwa problemy.
Niektóre, skuteczne amfibolity, jako substancje wewnątrzkomórkowe, istotne dla metabolizmu komórkowego, nie przenikały do komórki z zewnątrz, np. podane drogą pokarmową.
Inne ulegały tak szybkim przemianom energetycznym, że ujawniały głównie efekt energizujący, natomiast, jedynie w znikomym stopniu, oddziaływały na anabolizm.
Właśnie z uwagi na powyższe problemy, pyruvate długo nie mógł zdobyć właściwej pozycji, pośród suplementów sportowych, zaś, tak cenne amfibolity, jak octan i cytrynian, pozostawały ukryte w szafkach laboratoriów naukowych
Wszystkie amfibolity są kwasami organicznymi. Jak wcześniej wspomniałem, kwasy odznaczają się wysoką reaktywnością i, jakkolwiek niezwykle przydatne dla metabolizmu komórkowego, we wnętrzu komórek muszą pozostawać w formie zobojętnionej &#8211; buforowanej. Takim, funkcjonalnym buforem jest właśnie fosfokreatyna (kwas fosforowy, zobojętniony kreatyną) i acetylo­karnityna (kwas octowy, zobojętniony karnityną).
No właśnie &#8211; większość aminokwasów, z uwagi na obecność organicznego azotu, wbrew mylącej nazwie, jest raczej słabymi zasadami. Jak się okazało, niektóre aminokwasy chętnie wiążą się z amfibolitami i tym sposobem bufo­rują je, stabilizują, magazynują i dystrybuują.
Te odkrycia zrodziły domniemanie, że związki amfibolitów i aminokwasów, mogą być idealnymi suplementami, gdyż, jako stabilizatory, magazyny i dystrybutory amfibolitów, rozwiązują problem ich wchłanialności oraz dostęp­ności dla tkanek i procesów anabolicznych.
Jak ujawniły kolejne badania, związki amfibolitów i aminokwasów tworzą nową jakość &#8211; substancję, której aktywność jest znacznie wyższa, niż proste zesta­wienie (mieszanka) obu substancji.
Pierwszym suplementem sportowym, stworzonym zgodnie z tą ideą, był alfa­ketoglutaran ornityny (OKG). OKG nie zrobił furory, gdyż zastosowany tu amfibolit, alfaketoglutaran, nie należy do najaktywniejszych.
Ostatnie dziesięciolecie było okresem intensywnych prac nad substancją, znaną, jako spalacz tłuszczu &#8211; karnityną. W efekcie badań, dowiedzieliśmy się, że ten aminokwas jest nie tylko transporterem kwasów tłuszczowych, ale, generalnie, większości kwasów organicznych, więc, też i amfibolitów...
Najlepiej przebadano octan karnityny &#8211; acetylokarnitynę (ALC). Ta, jak wspomniałem, zaskoczyła nadzwyczaj silnym działaniem anabolicznym i, w związku z tym, błyskawicznie podbiła rynek suplementów sportowych. Przykład ALC znakomicie obrazuje wspomnianą, nową jakość...
Zwierzęta, które, zamiast kreatyny, jako fosfagenu (transportera rodników fosforanowych), używają argininy, rezerwową pulę tego aminokwasu magazynują w formie cytrynianu argininy &#8211; cytroargininy. Również w orga­nizmie człowieka, arginina tworzy związek, bliźniaczy cytroargininie &#8211; argi­ninobursztynian, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania wątroby. Dzięki tym obserwacjom, swojego czasu, wprowadzono do lecznictwa cytroargininę, jako aktywniejszą formę argininy, stosowanej w leczeniu astenii, schorzeń wątroby i zaburzeń rozwojowych wieku dziecięcego.
Przykład cytroargininy zainspirował niektórych naukowców &#8211; skoro arginina może być magazynowana w postaci cytrynianu, to, może również jej fosfa­genny analog &#8211; kreatyna?...
Okazało się, że faktycznie zachodzi podobne zjawisko!
Badania cytrynianu kreatyny (cytrokreatyny) dawały niezwykle obiecujące rezultaty. Już jej przyswajalność okazała się wyższa, od tradycyjnie stoso­wanego wcześniej monohydratu kreatyny. Co najważniejsze, cytrokreatyna okazała się znakomitym nośnikiem cytrynianu, amfibolitu, który w końcu mógł zostać wykorzystany w praktyce wspomagania wysiłku sportowego. Wcześniej, cytrynian, jako suplement sportowy, egzystował jedynie w bioche­micznej teorii. Ze źródeł zewnętrznych bowiem, prawie w ogóle nie jest wprzęgany on w metabolizm komórkowy.
Zaczęto stawiać nowe, śmiałe pytania &#8211; czy kreatyna, tak, jak karnityna, może pełnić funkcję bufora uniwersalnego, również dla innych, wewnątrz­komórkowych kwasów?...
W tym czasie, badano równolegle metabolizm pirogronianu, który funkcjo­nował już, jako suplement sportowy. Zaobserwowano, że pirogronian, jako bardzo aktywny amfibolit, tworzy cały szereg substancji, ogólnie nazywanych pirogronianami. Najciekawszym z pirogronianów okazał się... pirogronian kreatyny!
Cytrynian i pirogronian kreatyny są molekułami, umożliwiającymi efektywne wprowadzanie do wnętrza komórek mięśniowych, cząsteczek cytrynianu, piro­gronianu i kreatyny.
Mechanizm anabolicznego działania kreatyny opisałem powyżej.
Cytrynian i pirogronian, z jednej strony, ulegają przemianom energetycznym, z wytworzeniem rodników fosforanowych i, tym sposobem, ułatwiają prze­mianę kreatyny w fosfokreatynę. Z drugiej zaś, same działają anabolicznie...!
Pamiętamy, że amfibolity, jako produkty katabolizmu wysiłkowego, przy wysokim stężeniu, działają w kierunku hamowania i rekompensacji strat, powodowanych przez katabolizm &#8211; antykatabolicznie i anabolicznie.
Centralnym, anabolicznym amfibolitem jest octan &#8211; rodnik acetylowy. Jeżeli, w efekcie katabolizmu wysiłkowego, w mięśniach, powstaje go dostatecznie dużo (np. w treningu ciężkoatletycznym), ulega kondensacji na szlaku stero­idogenezy (budowy steroidów) i wytwarza tzw. ektopowy (mięśniowy) testos­teron. Inne amfibolity (cytrynian, pirogronian, hydroksymetylomaślan) głów­nie dla tego działają anabolicznie, że znacznie zwiększają poziom octanu...
W tkance tłuszczowej wszystkie amfibolity działają odwrotnie, jak w mięśnio­wej &#8211; inicjują katabolizm tłuszczu &#8211; lipolizę! Jest to również jeden z ele­mentów mechanizmu antykatabolicznego &#8211; uwolnione kwasy tłuszczowe dostarczają energii pracującym mięśniom &#8211; hamują rozpad białek i zużywanie aminokwasów na cele energetyczne."

Autor
mgr farm. Sławomir Ambroziak
(Przegląd Sportowy 07/2003)


------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Dzięki Byku!...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3461
dzięki panowie
byku,anar ->SOG


pij MLEKO,będziesz WIELKI

CHCE UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ OJCIEC,A NIE W PANICE JAK JEGO PASAŻEROWIE.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tamta nie działała a ta działa:)? Jak to jest!!!

Następny temat

DIETY DO POSZCZEGOLNYCH ZESTAWOW PROMOCYJNYCH

WHEY premium