SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uciekające plecy przy martwym ciągu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
Witam serdecznie , napotykam pewna barierę przy martwym ciągu klasycznym mianowicie wykonywanie go poprawna techniką staje się niemożliwe przy pewnej barierze KG, mianowicie przy około 180/190 kg plecy lekko zaczynaja mi już uciekac pojawia się lekki garb natomiast przy ponad 200 kg poprawna technika jest wręcz niemożliwa a czuje i wiem ze mam sile by to poderwać ale niestety gdzieś ten dół pleców mi lata. Miał ktoś podobny problem jak można z tym walczyć i jak do wytrenować jak najlepiej ustabilizować te plecy?
Pierwsze podchodzę do rzeczy by technika była poprawna następnie kg, dodam tylko ze rack pulle z wysokości spod kolana robie przy poprawnej technice na około 280/300 kg.
Staż 2 lata, waga 78 kilo , lat 22 , trenuje trójbój




Zmieniony przez - zxcvbnm321Z w dniu 2021-08-23 18:14:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742

W przypadku martwego ciągu na większych ciężarach najczęściej ograniczeniem jest nasz rdzeń i u Ciebie bym stawiał, że właśnie stabilizacja sylwetki szwankuje.
To, że czujesz, że możesz podnieść więcej nie znaczy, że powinieneś to robić bo jeśli czujesz, że gdzieś technika wykonania się rozjeżdża to wyjścia są dwa. Oczywiste jest, że przy biciu rekordu trudno jest utrzymać idealną technikę i jak znamy swoje ciało bardzo dobrze to można nieco nagiąć technikę w granicach pewnego zakresu (choć z tym różnie bywa), ale jeśli pozycja puszcza podczas serii roboczych to należy starać się popracować nad tą pozycją.

Rack pull tutaj nie będzie najlepszym odnośnikiem bo tak na prawdę w nim podnosisz w zakresie ruchu, w którym jesteśmy najsilniejsi. Ciężar nie jest mały i ja bym próbował wykonywać rack pull z co raz niżej położonej sztangi. Oczywiście nie z tak dużym ciężarem ale wydłużanie zakresu ruchu też jest formą progresji.

Dźwigasz już fajne ciężary i jednak tej techniki bym pilnował przede wszystkim, bo sam miałem problemy z lędźwiowym odcinkiem i wiem, że to może być jeden trening za dużo i zaczną się bóle w odcinku lędźwiowym.

Polecamy również: Duże i silne mięśnie grzbietu, czyli trzeba mieć plecy!




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-30 15:00:01

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Oczywiste jest ze przy pewnych ciężarach technika zaczyna schodzić na inny plan i cięzko ją utzrymać , kwestia jak bardzo i tzreba sobie zadać pytanie czy warto jest ryzykowac zdrowiem dla małego testu siły wiec może nie brnij na siłe w większe ciężary tylko poprawiaj siłe i technikę na mniejszych ciezarach .Najlepiej byłoby jakbyś dał filmik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 227
W sobotę nagram film
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan z małą ilością sprzętu

Następny temat

Hipertrofia trening na siłe a trening na mase

WHEY premium