SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Arginina, ornityna, trypotofan

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 183 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9821
ehehe 7lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3357 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19536
Tylko że hormon wzrostu nie ułatwia rośnięcia w góre tu chodzi bardziej o anaboliczną cechę tego hormonu nie da się urosnąć wzwyż od suplementów.

[][][]--140kg--[][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 314 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2534
"..suplementacja L-Tryptofanem nie wydaje sie byc skutecznym srodkiem wspomagajacym, a jego przyjmowanie niesie ze soba pewne zagrozenia dla zdrowia, jak zaburzenia zoladkowo jelitowe, lub wysypki na skorze i swedzenia. W latach 1989-90 stwierdzono, ze stosowanie L-Tryptofanu jest zwiazane z rozwojem powaznych zaburzen nerwowo-miesniowych, wystapieniem syndromu eonzynofilii i bolu miesniowego (EMS) u okolo tysiaca ludzi, z ktorych dwudziestu zmarlo, co moglo byc wywolane przez zanieczyszczenia, lub przez sam tryptofan, dlatego tez jego suplementacja nie jest zalecana."

Trzeba zwrócić uwagę że zaburzenia które rzekomo powoduje L-tryptofan w przytoczonym przez ciebie tekscie tak na prawdę byly sowodowane manipulacją genetyczna i modyfikacja bakterii uzywanych do "produkcji" tego aminokwasu w celu zwiekszenia produkcji. Wiecej tutaj:

Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Konsumentów deklaruje i uprawia lobbing zgodny z celami wynikającymi z samej nazwy Stowarzyszenia. W przypadku organizmów genetycznie zmodyfikowanych zadaniem jest wprowadzenie bezterminowego zakazu wprowadzania do łańcucha pokarmowego człowieka.
Specjaliści alarmują, że żywność transgeniczna może doprowadzić do nieobliczalnych następstw zdrowotnych na masową skalę. Już przed dziesięciu laty odnotowano pierwsze ofiary. W USA zmarło 37 spośród ponad pięciu tysięcy osób, które w wyniku spożycia powstałego "dzięki" inżynierii genetycznej suplementu dietetycznego - tryptofanu nieoczekiwanie zachorowały na groźną chorobę krwi połączoną z silnymi bólami mięśniowymi (eosinophilia myalgia syndrome - EMS). Z tych, którzy przeżyli wielu na zawsze pozostało kalekami. Do dzisiaj japoński koncern chemiczny Showa Denko wypłacił ponad 2 miliardy dolarów odszkodowań.

zrodlo: http://www.halat.pl/konferencjaGMO.html

Substancje wykorzystywane jako dodatki żywnościowe, takie jak aminokwasy, są często produkowane w procesach fermentacji, w których olbrzymie ilości bakterii są hodowane w kadziach. Następnie są ekstrahowane z bakterii i oczyszczane. W ten sposób przez wiele lat był produkowany aminokwas tryptofan. W latach 80–tych japońska firma Showa Denko K.K. zdecydowała się wyorzystać inżynierię genetyczną, aby przyspieszyć i podnieść wydajność produkcji tryptofanu. Genetycznie zmodyfikowano bakterie i w dużym stopniu zmieniono metabolizm komórkowy, dzięki czemu uzyskanoznacznie zwiększoną produkcję tryptofanu. Te genetycznie zmodyfikowane bakterie zostały natychmiast wykorzystane do przemysłowej produkcji tryptofanu i produkt znalazł się na rynku amerykańskim w roku 1988.
Showa Denko mogło sprzedawać tryptofan wyprodukowany przez genetycznie zmodyfikowane bakterie bez testów bezpieczeństwa, ponieważ przez lata sprzedawało ono tryptofan nie wywołujący żadnych skutków ubocznych a produkowany przez niezmodyfikowane bakterie. Założono, że metoda produkcji (czy przez naturalne czy genetycznie zmodyfikowane bakterie) nie miała wpływu na jakość, czyli że produkt jest równoważny tryptofanowi, który był sprzedawany przez wiele lat.
Produkt trafił na rynek i w przeciągu kilku miesięcy spowodował śmierć 37 osób i wywołał trwałe zmiany u 1500 innych87. Miesiące upłynęły zanim odkryto, że toksyczny efekt był wywołany trucizną występującą w genetycznie zmodyfikowanej bakterii używanej przez Showa Denko do produkcji tryptofanu. Chorobę powodowaną przez tę toksynę określa się syndromem Eosinophilia myalgia lub EMS.
Wykazano póĄniej, że tryptofan produkowany przez genetycznie modyfikowane bakterie zawierał jeden lub więcej toksycznych składników. Najważniejszy z nich, zwany EBT został zidentyfikowany jako produkt dymeryzacji tryptofanu. Stanowił on mniej niż 0,1% masy całkowitej produktu, co jednakże wystarczało, aby powodować śmierć u ludzi. Ten składnik powstał prawdopodobnie, kiedy koncentracja tryptofanu w bakterii osiągnęła tak wysoki poziom, że molekuły tryptofanu zaczęły z sobą reagować. Tak więc okazuje się, że genetyczne modyfikacje prowadzą do wzmożonej syntezy tryptofanu, co prowadzi do wzrostu jego stężenia w komórkach. Wysokie zaś stężenia prowadziły do reagowania tych składników ze sobą w wyniku czego powstawała zabójcza toksyna. Toksyna ta, chemicznie bardzo zbliżona do tryptofanu, nie dawała się łatwo z niego wyizolować, przez co dochodziło do skażenia trafiającego na rynek produktu, w takim stopniu, że okazał się śmiertelny dla niektórych konsumentów.
Ten przykład pokazuje niebezpieczeństwo, że genetyczne zmiany w organizmie mogą zmienić kierunek istniejących ścieżek metabolizmu i spowodować wytwarzanie toksyn, które nie będą wykrywalne przy użyciu standardowych metod określania bezpieczeństwa.

zrodlo: http://www.halat.pl/rappol.html 

All fluke absurd.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB Jak brać?

Następny temat

Kreatyna, zaczynam!

WHEY premium