SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODA ZWIEKSZENIA SILY KLATKI!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7065
Witam! Ten program znalazłem chyba w KiF ale dokladnie nie pamietam. Wydaje mi sie byc sensowny, w niedługim czasie mam zamiar go wypróbować. Mój kumpel go stosował i przyszlo mu 17kg na wyciskaniu. No a teraz do konkretów:
Metoda 68
Etap pierwszy - wprowadzający, trwa 32 dni (6x+5+2 - czyli 6 cykli treningowych po 5 dni z dwoma dniami wypoczynku), etap drugi - uderzeniowy, trwa 36 dni (6x6 - 6 cykli treningowych po 6 dni).Jak się nietrudno domyśleć nazwa prezentowanej metody wzięła się z sumy dni obu etapów.

Etap wprowadzający
W etapie wprowadzającym trenujemy w systemie 1 - 1 - 2 - 1 (dzień z treningiem, dzień przerwy, dwa dni z treningiem, dzień przerwy). Wszystkie trenowane mięśnie dzielimy na trzy zespoły. Zespół pierwszy (mięśnie klatki piersiowej i tricepsy) trenujemy w pierwszy dzień z treningiem, zespół drugi ( mięśnie naramienne, ud i łydek) - w drugi dzień z treningiem, zaś trzeci (mięśnie grzbietu i bicepsy) - w trzeci dzień z treningiem.
Na treningach główny nacisk kładziemy na trzy ćwiczenia, od których w dużej mierze zależy to, jak duży ciężar wyciśniemy na ławce poziomej. Do tych ćwiczeń zaliczają się: wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc i francuskie wyciskanie sztangi łamanej leżąc płasko, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc.
Każde z wyżej podanych ćwiczeń zaczynamy obowiązkowo od 2 - 3 serii rozgrzewkowych, po których wykonujemy 4 lub nawet 5 serii właściwych. Serie właściwe wykonujemy z ciężarem stałym. Na pierwszym treningu, do każdej z nich używamy ciężaru, którym jesteśmy w stanie w sposób prawidłowy wykonać 10 powtórzeń, wykonujemy ich jednak tylko 5. Na każdym kolejnym zwiększamy ciężar o 2 - 3 kilogramy i wykonujemy nim 4 lub 5 serii po 5 powtórzeń.
Pozostałe ćwiczenia wykonujemy stosując zasadę progresji ciężarów tzn. z każdą serią zwiększamy obciążenie sztangi, zmniejszając przy tym liczbę powtórzeń.
We wszystkich seriach ciężar unosimy dynamicznie, a opuszczamy powoli. Długość odpoczynku między seriami powinna wynosić 2 minuty.

Plan treningów w etapie wprowadzającym

Pierwszy dzień treningu w cyklu 1 - 1 - 2 - 1

Mięśnie klatki piersiowej
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc - 3 serie rozgrzewkowe po 12/10/8 powtórzeń oraz 5 serii właściwych po 5 powtórzeń
Rozpiętki ze sztangielkami na ławce skośnej siedząc - 3 serie od 12 do 15 powtórzeń
Tricepsy
Francuskie wyciskanie sztangi łamanej na ławce poziomej leżąc - 2 serie rozgrzewkowe 12/10 powtórzeń oraz 4 serie właściwe po 5 powtórzeń
Ściąganie w dół drążka wyciągu stojąc - 2 serie od 12 do 15 powtórzeń

Drugi dzień treningu w cyklu 1 - 1 - 2 - 1

Mięśnie naramienne
Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc - 3 serie rozgrzewkowe po 12/10/8 powtórzeń oraz 5 serii po 5 powtórzeń
Mięśnie ud
Wypychanie nogami ciężaru na suwnicy skośnej - 4 serie po 15/12/12/10 powtórzeń
Martwy ciąg ze sztangą (nogi wyprostowane_ - 3 serie od 10 do 12 powtórzeń
Mięśnie łydek
Wspięcia na palce stojąc (maszyna) 4 serie - od 15 do 25 powtórzeń

Trzeci dzień treningu w cyklu 1 - 1 - 2 - 1

Mięśnie grzbietu
Podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia - 4 serie po 12/10/8/6 powtórzeń
Ściąganie długiego drążka wyciągu do klatki piersiowej siedząc - 4 serie od 10 do 15 powtórzeń
Bicepsy
Unoszenie przedramion ze sztangą stojąc (łokcie blisko tułowia) - 4 serie po 12/10/8/6 powtórzeń
Unoszenie przedramienia ze sztangielką siedząc (łokieć oparty o wewnętrzną część uda) - 2 serie od 12 do 15 powtórzeń


Etap uderzeniowy
W etapie uderzeniowym trenujemy w systemie 1 - 1 - 1 - 1 - 1 - 1 (dzień z treningiem, dzień przerwy, dzień z treningiem, dzień przerwy, dzień z treningiem, dzień przerwy). Analogicznie jak w pierwszym etapie, trenowane mięśnie dzielimy na trzy zespoły. Zespół pierwszy (mięśnie klatki piersiowej i tricepsy) trenujemy w pierwszy dzień z treningiem, drugi (mięśnie naramienne, ud i łydek) - w drugi dzień z treningiem. Tak, więc każdy z mięśni jest trenowany raz na sześć dni.
Etap uderzeniowy dzielimy na trzy podetapy. Każdy podetap trwa 12 dni i w każdym z nich trenujemy nieco inaczej. Cechą wspólną tych etapów jest stosowanie zasady piramidalnego wzrostu ciężaru. Serie, w których wykonujemy od 12 do 10 powtórzeń są rozgrzewkowymi, zaś pozostałe - seriami właściwymi.
Serie właściwe wykonujemy przy maksymalnej koncentracji. Nie wykonujemy serii do załamania ruchu. Ostatnie powtórzenie powinno być wykonane w pełnym zakresie ruchu i przy udziale sił własnych, co oznacza, że nie stosujemy powtórzeń wymuszonych.
Z treningu na trening zwiększamy ciężar używany do ćwiczeń, kierując się zasadą „ im więcej, tym lepiej".
Powtórzenia wykonujemy w sposób dynamiczny. Przerwy między seriami, w zależności od wykonywanego ćwiczenia, powinny trwać od 2 do 4 minut.

Plan treningów w etapie drugim
Poniżej przedstawiam plany treningów wyłącznie na mięśnie klatki piersiowej, tricepsy i mięśnie naramienne, czyli te mięśnie, od których przede wszystkim zależy to, jak duży ciężar wyciśniemy na ławce poziomej leżąc. Pozostałe mięśnie, czyli mięśnie łydek, ud, grzbietu i bicepsy trenujemy tak, jak w etapie poprzednim, pamiętając o zmianie ćwiczeń na inne.

Pierwszy podetap

Mięsnie klatki piersiowej
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej leżąc - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 3 serie właściwe po 8/6/4 powtórzeń
Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej leżąc - 2 serie od 12 do 8 powtórzeń
Tricepsy
Pompki na poręczach - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 2 serie właściwe po 8/6/5 powtórzeń
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc (chwyt wąski) - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń i 1 seria właściwa - 8 powtórzeń
Mięśnie naramienne
Wyciskanie sztangi zza karku siedząc - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 3 serie właściwe po 8/6/4 powtórzeń
Unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem w górę stojąc - 3 serie po 12 powtórzeń
Unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia - 2 serie po 12 powtórzeń

Drugi podetap

Mięśnie klatki piersiowej
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej siedząc - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 4 serie właściwe po 8/6/4/3 lub 2 powtórzenia
Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej leżąc - 2 serie od 12 do 8 powtórzeń
Tricepsy
Pompki na poręczach - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 3 serie właściwe po 8/6/4 powtórzeń
Francuskie wyciskanie sztangi łamanej siedząc (chwyt wąski) - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 1 seria właściwa - 8 powtórzeń
Mięśnie naramienne
Wyciskanie sztangielek siedząc - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 3 serie właściwe po 8/6/4 powtórzeń
Unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem w górę stojąc - 3 serie po 12 powtórzeń
Unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia - 2 serie po 12 powtórzeń





Trzeci podetap

Mięśnie klatki piersiowej
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 5 serii właściwych po 8/6/4/3/2 powtórzenia
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej siedząc - 2 serie po 12/8-6 powtórzeń
Tricepsy
Francuskie wyciskanie sztangi łamanej leżąc (chwyt wąski) - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 3 serie właściwe po 8/6/4 powtórzeń
Ściąganie w dół krótkiego drążka wyciągu stojąc (nachwyt) - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 1 seria właściwa 8 powtórzeń
Mięśnie naramienne
Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc - 2 serie rozgrzewkowe po 12/10 powtórzeń oraz 4 serie właściwe po 8/6/4/2 powtórzeń
Unoszenie rąk ze sztangielkami bokiem w górę siedząc - 3 serie od 15 do 12 powtórzeń
Unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia - 2 serie po 12 powtórzeń

Aby przedstawiona powyżej metoda treningu spełniła oczekiwania, powinno poprzedzić ją kilka dni odpoczynku, np. tydzień. W trakcie stosowania jej, warto zadbać o właściwą dietę. Niezależnie od diety, wskazane jest wspomaganie kreatyną. Należy też zadbać o to, aby organizm miał jak najlepsze warunki do regeneracji po treningach.

Tylko spełnienie tych warunków zagwarantuje, że po 68 dniach treningów tą metodą siła naszych mięśni w wyciskaniu sztangi na ławce poziomej leżąc wzrośnie i to od 10 do 15 kilogramów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie kupić diadem?

Następny temat

MINI TRENING NA ZACHOWANIE FORMY(nic wiecej)

WHEY premium