SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

leki obnizajace hormony tarczycy

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14065

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 3983 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25216
podejżewam ze nie bo gdyby byly to nie robilo by się tapera na t3 tylko rozblok owym lekiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 119 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28994
Są, ja mam lekka niedoczynnosc i endo przepisal mi jakis Letrox, ale czy to zadziala to nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
Dzieki Arturo, zainteresuje sie owym Letrox'em <sog 4 you<<
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 593 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4185
a to znalazlem na necie...

LETROX Berlin-chemie
Skład
1 tabl. podzielna zawiera 25 &micro;g, 50 &micro;g, 100 &micro;g lub 150 &micro;g soli sodowej lewotyroksyny.

Działanie
Syntetyczna sól sodowa tyroksyny lewoskrętnej. W organizmie ulega konwersji (pod wpływem specyficznej dejodynazy) do trijodotyroniny - właściwego hormonu aktywnego metabolicznie. Wpływa na wzrost, różnicowanie i dojrzewanie komórek. Zwiększa podstawową przemianę materii, przyspiesza przemianę białkową, węglowodanową, tłuszczową, i mineralną. Reguluje powstawanie i wykorzystanie związków wysokoenergetycznych i termogenezę. Wywiera silny wpływ na biosyntezę, obwodowy metabolizm i mechanizm działania innych hormonów. Podana doustnie szybko się wchłania z przewodu pokarmowego. Wiąże się z białkami osocza i kumuluje w organizmie. T0,5 wynosi około 7 dni. Działanie tyroksyny rozpoczyna się po 24-48 h po podaniu doustnym.

Wskazania
Leczenie substytucyjne wszystkich postaci niedoczynności tarczycy (pierwotna niedoczynność tarczycy noworodków, dzieci i dorosłych, wtórna niedoczynność tarczycy pochodzenia przysadkowego i podwzgórzowego, pooperacyjna niedoczynność tarczycy). Wole obojętne miąższowe i guzkowe. Wole Hashimoto. Leczenie supresyjne niektórych przypadków raka tarczycy. Jako lek wspomagający w trakcie przewlekłego leczenia tyreostatykami, zwłaszcza choroby Graves-Basedowa.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadczynność tarczycy. Ostry zawał mięśnia sercowego. Choroba niedokrwienna serca u osób w podeszłym wieku z wolem tarczycy. Zapalenie mięśnia sercowego. Nie leczone zaburzenia kory nadnerczy. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego (choroba niedokrwienna serca, niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze), z padaczką, z leczoną niewydolnością kory nadnerczy, cukrzycą, moczówką prostą, z ciężką i przedłużającą się niewydolnością tarczycy oraz u osób w podeszłym wieku.

Działanie niepożądane
Po przedawkowaniu lub przy nadwrażliwości na lek: zaburzenia rytmu serca, bóle wieńcowe, tachykardia, nadmierna potliwość, biegunka, utrata masy ciała, niepokój, zwiększona pobudliwość nerwowa, bóle głowy, kurcze i osłabienie mięśni, drżenie rąk. Długotrwałe stosowanie zbyt wysokiej dawki preparatu nasila osteoporozę.

Interakcje
Wchłanianie lewotyroksyny w jelitach jest hamowane przez żywice jonowymienne (cholestyramina, kolestipol), siarczan żelaza, leki zobojętniające (wodorotlenek glinu), sukralfat - jednoczesne stosowanie tych leków z lewotyroksyną wymaga 4-5-godzinnej przerwy w ich podawaniu. Szybki dożylny wlew fenytoiny może powodować zwiększenie stężenia wolnej lewotyroksyny i liotyroniny we krwi (ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca). Lewotyroksyna może być wypierana z połączeń z białkami przez salicylany, dikumarol, duże dawki furosemidu, klofibrat. Lewotyroksyna może nasilać działanie pochodnych kumaryny, a osłabiać działanie leków zmniejszających stężenie glukozy we krwi (np. insuliny), leków uspokajających, preparatów naparstnicy, opioidów, b-blokerów oraz doustnych środków antykoncepcyjnych. Pochodne amfetaminy i hormony tarczycy wzmagają wzajemnie swoje działanie.

Dawkowanie
W leczeniu substytucyjnym - dorośli: 1-2 &micro;g/kg m.c. (przeciętnie 100-150 &micro;g) na dobę, noworodki: 11-15 &micro;g/kg m.c., dzieci 1-8 r.ż.: około 8 &micro;g/kg m.c., powyżej 8 r.ż.: około 100 &micro;g/dobę, w jednej dawce rano. Dawki leku powinny być ustalane i modyfikowane w oparciu o stężenia TSH i fT4 we krwi. Leczenie kontynuuje się do końca życia. W leczeniu supresyjnym wola prostego lub guzkowego przeciętnie 50-100 &micro;g na dobę. U chorych z chorobą wieńcową leczenie należy rozpoczynać od dawek małych, np. 25 &micro;g na dobę, stopniowo je następnie zwiększając.

Uwagi
Ciąża u kobiety z istniejącą uprzednio niedoczynnością tarczycy zwiększa zapotrzebowanie na tyroksynę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
potassium iodide

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 66
ok moje dzieci ale mi chodzi o leki zwalniajace metabolizm i obnizajace temperature ciala , na nadczynnosc , jest cos takiego jak metiazol czy jakos tak , ma ktos zalwtic tak na probe bym wzial?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 8068 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39197
thiamazole, methimazole, mercazolylum, metizol

Nie ma postępów? Dodaj węgla a nie koksu !

LeonCountryChopper

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

metanabol+superanabolon

Następny temat

Co mam zrobić??

WHEY premium