SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

A jednak się da! Boks przez internet!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,89316,6128270.html




Trenują boks... przez internet
Bartłomiej Derdzikowski
2009-01-06, ostatnia aktualizacja 2009-01-06 00:00

Przez rok młodzi pięściarze z Łodzi cieszyli się z profesjonalnej sali treningowej, którą otwierał mistrz świata Dariusz Michalczewski. Szczęście trwało krótko. Teraz dzieci ćwiczą przez internet
We wrześniu 2007 r. nową salę dla młodych pięściarzy otwierał Dariusz Michalczewski
Fot. Małgorzata Kujawka / AG
We wrześniu 2007 r. nową salę dla młodych pięściarzy otwierał Dariusz...
We wrześniu 2007 r. spełniło się marzenie pięściarzy UKS Nabtur 51 - przenieśli się do nowoczesnej sali przy ul. Siewnej. Wcześniej, przez cztery lata, korzystali z gościnności szkoły podstawowej nr 51, gdzie worki treningowe wisiały na drabinkach. Ale nawet wtedy podopiecznym trenera Zbigniewa Turskiego, w przeszłości znakomitego boksera, udało się zdobyć aż 14 medali mistrzostw Polski.

W nowej sali był wreszcie prawdziwy ring, lustra, profesjonalne przyrządy i jedyny w Polsce manekin mogący zastąpić sparing partnera. Turski marzył o wychowaniu następcy Michalczewskiego, mistrza świata zawodowców. - Sam chciałbym w takim miejscu zaczynać swoją przygodę z boksem. Świetnie, że w Łodzi młodym zawodnikom stworzono tak profesjonalne warunki do treningu. Zobaczycie, że wkrótce wasze miasto będzie miało nowych medalistów, a mieszkańcy dużo spokojniejsze ulice - zapowiadał Michalczewski.

Bo do Nabtura (później klub zmienił nazwę na Veratur) nie przychodziły same aniołki. - Do boksu nie trafiają grzeczni chłopcy. My staramy się, aby poprzez sport stali się dobrymi ludźmi i nie snuli się po ulicach - opowiadał Turski. W jego klubie trenują dzieci z Łodzi, Konstantynowa, Strykowa i Babiczek. W najlepszym okresie było ich nawet 60.

Niestety, rok po hucznym otwarciu, Turski i jego zawodnicy musieli się z ul. Siewnej wyprowadzić. - Nie dawaliśmy rady finansowo. Właściciel obiektu stale podnosił opłaty za wynajem sali. W końcu zrobił się to klub dla biznesmenów, a nie dla dzieci - tłumaczy trener. Profesjonalny ring za 14 tys. zł wylądował w warsztacie należącym do rodziców jednego z zawodników.

Dach nad głową młodzi pięściarze znaleźli w szkole podstawowej nr 205 na Widzewie. - Dostaliśmy starą salę lekcyjną. Sufit sypał nam się na głowę, na śliskiej podłodze nie można było trenować - opowiada Turski. Ale wkrótce i stamtąd musieli się wyprowadzić. Kłopoty spowodowały, że wielu młodych bokserów przestało przychodzić na treningi. Do SP nr 51, gdzie zaczynali kilka lat wcześniej, nie mogą już wrócić. - Tam już boksu nie chcą - wyjaśnia Turski.

Najwytrwalsi zawodnicy cały czas jednak ćwiczą. Boks-tur (tak się teraz nazywają) stał się jedynym bokserskim klubem w Polsce, który prowadzi treningi przez... internet. Plan na dziś: "Rozgrzewka indywidualna - 20 min; zabawy z mocowaniem w parach, bądź przy drzewie, lub w siłowni z niewielkim obciążeniem na wszystkie grupy mięśniowe o charakterze dynamicznym; po treningu gorąca kąpiel z automasażem".

- Nie mieliśmy wyjścia. Naszych zawodników czekają wkrótce ważne starty. Mamy dziesięciu kandydatów do medali mistrzostw Polski, które zaczynają się w marcu. Jest wśród nich Marta Leszner, która w grudniu zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy. Na razie nasi pięściarze muszą trenować indywidualnie. Ale wkrótce będą potrzebować sparingów. Co wtedy? Przez internet przecież nie da się walczyć - zastanawia się Turski i wciąż szuka pomocy.

Na uroczystym otwarciu sali przy ul. Siewnej byli politycy (zbliżały się wybory do parlamentu), uśmiechali się, gratulowali, fotografowali z Michalczewskim. Turski: - Dzwoniłem do wszystkich, chodziłem po urzędach. Wszyscy oczywiście obiecywali pomoc. Efektów nie ma żadnych.

Maciej Grubski, senator Platformy Obywatelskiej, był na otwarciu sali: - Pomogłem klubowi znaleźć salę w szkole na ul. Dąbrówki. Już tam nie trenują? Miasto koniecznie musi im pomóc, bo to znakomity klub ze świetnym trenerem. Pan Turski potrafi pracować z młodzieżą i odnosić z nimi sukcesy. Jeśli nie pomoże im miasto i łódzki boks znów upadnie, to będzie skandal.

Luiza Staszczak-Gąsiorek, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta, zna sprawę: - Już pomagałam bokserom. Zabezpieczyłam im salę w szkole przy ul. Dąbrówki. Mieli tam trenować do zakończenia remontu hali przy ul. Zjednoczenia, czyli do końca stycznia. Mam nadzieję, że pięściarze Boks-tura będą mogli się tam przenieść. Chcielibyśmy, aby wszystkie kluby bokserskie z Łodzi tam trenowały.

Turskiego takie zapewnienie nie uspokoiło: - Zobaczymy, czy nas tam wpuszczą, a jeśli tak, to na jakich warunkach. I gdzie mamy trenować do lutego?



Mimo wszystko współczuję,że takie rzeczy dzieja sie w Polsce.

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2010-03-06 16:26:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Szkoda takiej postawy trenera - skrzywdzonego przez los biedaka.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks a zdrowie

Następny temat

Ashira/Kyokushin/Oyama karate- szukam klubu w Warszawie

WHEY premium