SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy trening mięśni brzucha może spowodować odbijanie się po jedzeniu?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 33
W skrócie: czy trening mięśni brzucha może spowodować odbijanie się po jedzeniu?


Od jakiegoś miesiąca odbija mi się po jedzeniu lub piciu. Nawet wody (choć nie jestem pewien, czy gdy problem się zaczął też tak było, czy niedawno aż tak się nasilił). Wypiję kilka łyków/ zjem coś i w przeciągu kilku sekund do kilku minut odbija mi się.
Gdzieś czytałem, że winą może być połykanie powietrza, ale chyba nagle ni z tego ni z owego, po tylu latach życia nie zacząłem połykać powietrza.
Nie wiem, czy winą jest dieta (od jakiś 3 miesięcy [czyli już sporo czasu] jem chleb pełnoziarnisty i więcej owoców.

Z drugiej strony od jakiś dwóch miesięcy ćwiczę mięśnie brzucha 2-3 razy w tygodniu. Może tu leży problem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To ucieczka części powietrza z żołądka do przełyku i wydostawanie się go przez jamę ustną na zewnątrz, na skutek chwilowego zwiotczenia napięcia zwieracza wpustu żołądka. Odruchowe i spontaniczne wydalanie z żołądka nadmiaru nagromadzonego tam powietrza może być następstwem przechodzenia powietrza z jamy ustnej do żołądka (wraz z pokarmem podczas połykania) na skutek osłabionej sprawności górnego zwieracza przełyku. Jego nadmierne rozluźnienie się ułatwia „zasysanie" powietrza do przełyku. W tych przypadkach mamy odbijanie tzw. puste, tj. samym połkniętym w nadmiarze powietrzem, bez określonego zapachu.

Odbijanie może też pojawiać się w niektórych stanach chorobowych, np. w bezsoczności żołądka lub zwężeniu odźwiernika, kiedy mamy do czynienia z utrudnieniem trawienia w żołądku i opóźnieniem przechodzenia pokarmu z żołądka do dalszych odcinków przewodu pokarmowego. Pokarm może wówczas znacznie dłużej zalegać w żołądku. W związku z tym procesy trawienia i gnicia, które w warunkach prawidłowych następują w dalszych częściach przewodu pokarmowego, toczą się w żołądku przy jednoczesnej nadprodukcji gazów jako wyniku fermentacji i bakteryjnych procesów gnicia.

Jeżeli zawsze odbija ci się po jedzeniu, mimo że nie jadłeś zbyt dużo, to znaczy, że jesteś prawdopodobnie "połykaczem" powietrza. Żuj powoli i połykaj tylko małe kęsy. Nie hamuj odbijania, ono ułatwia trawienie. Staraj się unikać płynów obfitujących w kwas węglowy.


Źródło : http://www.biomedical.pl/choroby/ukladu-pokarmowego/odbijanie-307.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gino ?

Następny temat

antybiotyk a treningi

WHEY premium