to juz koniec sezonu - szkoda ze 14 mityngów za malo :( czas na rok 2012 i IO LONDYN

moderator sprinterek

...
W Brukseli odbył się ostatni, 14. tegoroczny mityng Diamentowej Ligi. Najlepiej z Polaków zaprezentowała się w nim dyskobolka, Żaneta Glanc.

Czwarta zawodniczka niedawnych MŚ w Daegu zajęła w Memoriale van Damme'a trzecią lokatę, uzyskując rezultat 62.78 (miała w konkursie jeszcze dwa rzuty poza granicę 61 metrów). Zdobyła 2 punkty i uplasowała się w klasyfikacji generalnej DL na 6. miejscu.

Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacji kulomiotów. Dwaj Amerykanie - Reese Hoffa i Christian Cantwell - uzyskali rezultaty ponad 22 m (odpowiednio 22.09 i 22.07). Tomasz Majewski z wynikiem 21.15 zajął 6. lokatę (seria Polaka: 21.00, 21.15, 20.36, 20.78, 21.15, x), a w klasyfikacji końcowej DL zgromadził 5 pkt i uplasował się na 4. miejscu.

W Brukseli startowali też dwaj polscy tyczkarze. Mateusz Didenkow zaliczył wysokość 5.52, co dało mu 5. miejsce, a Łukasz Michalski 5.42 (ósma pozycja). Bardzo szybki był bieg na 1500 m kobiet. Renata Pliś ustanowiła rekord życiopwy (4:03.50), co pozwoliło jej zająć 12. miejsce. Zwyciężyła (z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie - 4:00.06) Amerykanka Morgan Uceny. Na krótszym dystansie - 800 m - Marcin Lewandowski był czwarty, wyrównując swój najlepszy tegoroczny czas (1:44.53). W klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce (z 4 punktami). Wśród czterystumetrowców siódmy był Marcin Marciniszyn (46.49). Na dwóch pierwszych pozycjach uplasowali się Belgowie - bracia Borlee, a trzeci był Oscar Pistorius, niepełnosprawny zawodnik, który we wtorek wystartuje w Warszawie w Memoriale Kamili Skolimowskiej.

W rywalizacji trójskoczkiń Małgorzata Trybańska zajęła ostatnie, ósme miejsce z wynikiem 13.21.

...
Kilka dni temu w Brukseli odbył się ostatni, czternasty w tym roku mityng Diamentowej Ligi. Pora na podsumowanie całego cyklu. Przedstawiamy zwycięzców klasyfikacji w poszczególnych konkurencjach Diamentowej Ligi 2011 i miejsca Polaków, którzy punktowali w mityngach tego sezonu.