Banan BOSS FORUM Administrator
Szacuny 11393 Napisanych postów 72671 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958476
Niesłychanie udany pierwszy dzień Mistrzostw Europy w Kulturystyce
. Andrzej Michalak

Polska reprezentacja miała niezwykle udany pierwszy dzień Mistrzostw Europy w Kulturystyce, rozgrywanych w hiszpańskim kurorcie nadmorskim Santa Susanna pod Barceloną.

Zacznijmy od największego sukcesu: po raz drugi w historii Polak sięgnął po tytuł absolutnego mistrza Europy w open Został nim Szymon Łada, który najpierw zwyciężył w kategorii do 90 kg. Drugim Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium był Tomasz Pabiniak w następnej kategorii, do 95 kg.

W ten sposób aż dwóch Polaków wyszło do open, a Tomek był w tak doskonalej formie, że uplasował się na 3 miejscu. Polaków przedzielił jedynie mistrz z kategorii 100 kg, Miha Żupan ze Słowenii.

Kolejne medale dla naszych barw wywalczyli:

- Srebro: Mariusz Bałaziński (kat. 85 kg)

- Srebro: Przemysław Owczarek (kat. 100 kg)

- Srebro: Hubert Kulczyński (kult. klasyczna do 180 cm)

- Brąz: Krzysztof Skryplonek (kat. 85 kg)

Kilku kolejnych Polaków weszło do finałów lub zajęło miejsca tuż za finałową szóstką:

4 miejsce: Artur Szudrowicz (kat. do 80 kg)

5 miejsce: Tomasz Laszko (kult. klasyczna do 171 cm)

5 miejsce: Krzysztof Rodkiewicz (kult. klasyczna +180 cm)

6 miejsce: Tomasz Winnicki (kult. klasyczna +180 cm)

6 miejsce: Patrycjusz Wróblewski (kat. do 90 kg)

6 miejsce: Wojciech Pieczaba (kat. do 95 kg)

7 miejsce: Tomasz Lech (kat. 100 kg)

7 miejsce: Przemysław Żokowski (kult. klasyczna do 175 cm)

8 miejsce: Piotr Borecki (kat. do 85 kg)

8 miejsce: Jakub Potocki (kat. do 95 kg)

11 miejsce: Jarosław Sypniewski (kat. do 80 kg)

Zdjęcia: Dzięki uprzejmości IFBB

SS1: Prezydent IFBB Dr. Rafael Santonja (z lewej) oraz burmistrz Santa Susanny Joan Campolier gratulują Szymonowi Ładzie tytułu „czempiona czempionów”.

SS3: Mistrz Europy w open Szymon Łada prezentują swoją doskonałą formę.

SS4: Nie tak częsty widok w naszym sporcie: dwaj Polacy na podium Mistrzostw Europy (od lewej): Mariusz Bałaziński (srebrny medal); Raul Gutierrez (złoty medal) i Krzysztof Skryplonek (brązowy medal).