NASZE MEDALE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW I WETERANÓW

Ilość wyświetleń tematu: 2512

...
Banan BOSS FORUM Administrator
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958283
Bardzo dobrze radzi sobie nasza skromna ekipa na tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, które odbywają się w odległym Meksyku. Mistrzostwa jeszcze trwają, a Polacy już wywalczyli cztery srebrne medale, chociaż pozostaje pewien niedosyt, gdyż trójka z nich była na pierwszych miejscach po półfinałach. Zabrakło przysłowiowego łutu szczęścia.

W kategorii bikini fitness juniorek Iwona Kowalska wygrała pierwszą rundę dwoma punktami z Meksykanką Denitzą Espino, ale w finale obie panie uzyskały po 10 punktów, a dokładniejsza analiza not sędziowskich okazała się korzystniejsza dla Espino. Strata złotego medalu mistrzostw świata przy remisie punktowym to szczyt sportowego pecha. Bardzo dobrze wypadła też druga nasza reprezentantka w tej kategorii Paula Mocior, zdobywając brązowy medal, chociaż na scenie jej go nie wręczono, gdyż doszło do pewnego skandalu: okazało się, że brązowa medalistka Virag Kiss z Węgier ukończyła już wiek juniorki (23 lata), wobec czego została zdyskwalifikowana. Szkoda, że tak późno. Kowalska kończy już wiek juniorki, ale Mocior będzie jeszcze mogła poprawić swoje osiągnięcie w roku przyszłym.

W kulturystyce juniorów powyżej 75 kg wystawiliśmy naszego aktualnego mistrza Europy juniorów Piotra Boreckiego. Ważący 86,7 kg Polak walczył dzielnie z najcięższym zawodnikiem tej kategorii, ważącym 105 kg Egipcjaninem Hassanem Tahą. Taha to finalista poprzednich MŚ Juniorów. Pierwsza runda przyniosła remis 10:10. W drugiej rundzie (finałowa ocena umięśnienia) Borecki wysunął się na 1 miejsce, 2 punkty przed Egipcjanina. Gdy wydawało się już, że szczęście jest tak bardzo blisko, ostatnia runda (programy dowolne) przyniosła 3 punkty przewagi Egipcjaninowi, dzięki czemu wysunął się o 1 punkt na prowadzenie i odebrał naszemu mistrzowi złoty medal. Znowu zabrakło trochę szczęścia.

W kulturystyce klasycznej weteranów 40-49 lat Bogdan Nowakowski przegrał dwie pierwsze rundy z Hiszpanem Cristianem Martinezem, ale niespodziewanie wygrał trzecią rundę (program) czterema punktami. Niestety, Hiszpanowi nadal pozostawały 2 punkty przewagi, ale srebrny medal MŚ to i tak życiowe osiągniecie Pana Bogdana (wcześniej miał 5 miejsce). A ponadto, w pokonanym polu zostawił ubiegłorocznego mistrza świata Australijczyka Briana Emmersona.

W kulturystyce klasycznej weteranów powyżej 50 lat do rywalizacji stanął nasz ubiegłoroczny wicemistrz świata Mieczysław Nowacki. Zaczął wspaniale, od prowadzenia 2 punktami po pierwszej rundzie. Niestety, jego program dowolny został oceniony na 3 miejsce, co pozwoliło Czechowi Petrowi Boarowi na wysunięcie się na 1 miejsce. A więc kolejny srebrny medal MŚ do kolekcji naszego wielce zasłużonego mistrza. Może sprawdzi się przysłowie „Do trzech razy sztuka”?

W kulturystyce klasycznej juniorów reprezentowało nas dwóch zawodników: rewelacja eliminacji w Strzegomiu Adrian Cyronek oraz Rafał Kiełkiewicz, który ma już na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Europu Juniorów. Cyronkowi zabrakło jedynie 3 punktów do brązowego medalu, który wywalczył Ukrainiec Wiaczesław Fiedorenko, a Kiełkiewicz znalazł się tuż za Cyronkiem, na 5 miejscu.

Nasz najstarszy zawodnik, 69-letni Zbigniew Bartos, zajął 4 miejsce w kategorii +65 lat. Na dwóch czołowych miejscach słynni mistrzowie z poprzednich lat: Esmat Sadek (Egipt) i Rafael Vera (Hiszpania). Słabiej wypadł start naszej byłej mistrzyni świata w fitness sylwetkowym Katarzyny Kozakiewicz-Kowalik. W kategorii weteranek 35-44 lata, w której na scenie pojawiło się 21 dojrzałych piękności, Pani Kasia wywalczyła 14 lokatę.

Przed nami jeszcze start dwóch naszych juniorów w męskiej sylwetce: Adama Zająca i Łukasza Raroga.

Zdjęcia: Dzięki uprzejmości IFBB

Bikini 160 cm – 3: Bikini fitness juniorek do 160 cm (od lewej): Paola GONZALES (5 miejsce); Paula MOCIOR (3 miejsce); Iwona KOWALSKA (2 miejsce); Danitza ESPINO (1 miejsce); Virag KISS (dyskwalifikacja); Elina FERNANDEZ (4 miejsce).

Junior CBB - 4: Kulturystyka klasyczna juniorów (od lewej): Calle BOLUND (6 miejsce); Adrian CYRONEK (4 miejsce); Jakub PRCHAL (2 miejsce); Erik HALASKA (1 miejsce); Wiaczesław FIEDORENKO (3 miejsce); Rafał KIEŁKIEWICZ (5 miejsce).

Junior BB 75+ kg - 3: Kulturystyka juniorów powyżej 75 kg (od lewej): Piotr BORECKI (2 miejsce); Hassan TAHA (1 miejsce); Behrooz Tabani ABARGHANI (3 miejsce).

Mastres 40-49 CBB - 2: Kulturystyka klasyczna weteranów 40-49 lat (od lewej): Bogdan NOWAKOWSKI (2 miejsce); Cristian MARTINEZ (1 miejsce); Brian EMMERSON (3 miejsce).

Mastres over 50 CBB - 2: Kulturystyka klasyczna weteranów powyżej 50 lat (od lewej): Mieczysław NOWACKI (2 miejsce); Petr BOAR (1 miejsce); Jhon DAVI (3 miejsce).

Masters over 65 - 5: Kulturystyka weteranów +65 lat (od lewej): Zbigniew BARTOS (4 miejsce); Rafael VERA (2 miejsce); Esmat SADEK (1 miejsce); Enrique PARDO (3 miejsce).