Wiek - 31
Wzrost - 174cm
Waga - 88kg
BF% - 25%
Cel diety: Redukcja
BMR - 88 x 24 = 2112 kcal
Współczynnik przyjąłem 1,1 siedzę cały dzień w siłowni bądź w domu z dzieckiem więc jakoś zbytnio się nie przemęczam
2112 kcal x 1,1 = 2323 kcal
Teraz pytanie czy tu robię ujemny bilans kaloryczny ? i odejmuje 500 kcal ? czy zostawiam ten wynik taki jak wyszedł i z niego wyliczam zapotrzebowanie na BTW? Kolejne pytanie czy wyliczam zapotrzebowanie na białko z ogólnej masy ciała czy na suchą masę mięśniową? Niżej podaję kilka wyliczeń bo nie wiem do których się zastosować.....
B = 2 g x 88 kg = 176 g - wyliczenie zapotrzebowania na ogólną masę ciała
B = 176 g x 4 kcal = 704 kcal
W = 30 g
W = 30g x 4 kcal = 120 kcal
T = 2323 kcal - 704 kcal - 120 kcal = 1499 kcal
T = 1499 kcal / 9 kcal = 167 g
B = 2 g x 66 kg = 132 g - wyliczenie na suchą masę mięśniową ( 25% z 88 = 22 , 88 - 22 = 66 )
B = 132 g x 4 kcal = 528 kcal
W = 30 g
W = 30g x 4 kcal = 120 kcal
T = 2323 kcal - 528 kcal - 120 kcal = 1675 kcal
T = 1675 kcal / 9 kcal = 186 g
A tu wyliczenie z ujemnym bilansem -500kcal
BMR - 88 x 24 = 2112 kcal
2112 kcal x 1,1 = 2323 kcal
2323 kcal - 500 kcal = 1823 kcal
B = 2 g x 88 kg = 176 g - wyliczenie zapotrzebowania na ogólną masę ciała
B = 176 g x 4 kcal = 704 kcal
W = 30 g
W = 30g x 4 kcal = 120 kcal
T = 1823 kcal - 704 kcal - 120 kcal = 999 kcal
T = 999 kcal / 9 kcal = 111 g
B = 2 g x 66 kg = 132 g - wyliczenie na suchą masę mięśniową ( 25% z 88 = 22 , 88 - 22 = 66 )
B = 132 g x 4 kcal = 528 kcal
W = 30 g
W = 30g x 4 kcal = 120 kcal
T= 1823 kcal - 528 kcal - 120 kcal = 1175 kcal
T = 1175 kcal / 9 kcal = 131 g
Teraz pytanie które wyliczenia są poprawne dla diety CKD do których powinienem się zastosować? a może wszystko źle zrobiłem.... ?