SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie związane z poziomem cukru we krwi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1206

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 237
Witam, mam takie pytanie, normalny zdrowy człowiek ma na czczo Od 70 do 99 mg/dL czyli rozumiem ze to jest poziom utrzymywany przez organizm do prawidłowego funkcjonowania. W momencie kiedy nie jemy albo jemy np samo mięso lub produkty niepodnoszące cukru we krwi ten poziom musi być uzupełniany z glikogenu ? Czy poziom cukru może spadać poniżej podanej wyżej wartości ? Na przykład po wysiłku fizycznym ? Czy jeżeli jem produkt który ma IG 25 to znaczy ze jak normalnie mam 70 mg/dL to będę miał 95 mg/dL ? Produkty o wysokim ig powodują gwałtowny wyrzut insuliny, czyli jeżeli zjem coś co ma ig 90 to łącznie mam 160mg/dL i nagle pojawia się insulina co mi to zbija do 70 mg/dL resztę zamieniając w glikogen, jak to się ma do czasu ? Rozumiem ze jeżeli jem coś co ma niski indeks to te węglowodany pojawiają się wolniej we krwiobiegu i insulina na bieżąco je zbija ? Tu są jakieś różnice czasowe ? Można to porównać do zastrzyku dożylnego i kroplówki, ja to gdzieś tak mniej więcej rozumuje. Czy jestem w błędzie ? Czy zakup glukometru i pomiar cukru może pomóc w monitorowaniu odchudzania ? Przy jedzeniu produktów z niskim IG u mnie w ciele występuje uczucie miejscowego ciepła, ale może to mieć również miejsce (to uczucie) przy zjedzeniu czegoś o bardzo wysokim IG wtedy kiedy przez dłuży czas byłem na diecie o małym ig. Co daje uczucie tego ciepła w ciele ? Śmialiśmy się z kolegą ze po zjedzeniu pizzy glukoza nas zalewa, ale czy to faktycznie jest wyższy poziom glukozy ? Czy to jest insulina ? Co daje takie odczucie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jeśli masz jakieś podejrzenia udaj się do lek na badania poziomu glukozy. Jeśli wyjdzie OK nie masz czym się martwić. Jeśli wyjdzie coś nie tak udasz się na drugie badanie i dalej przekierują Cię do lek med spec.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 237
To nie o to chodzi :) Miałem kiedyś robione badania w szpitalu, pobierali mi codziennie krew i poziom cukru był w normie, mój dziadek ma cukrzyce ale on dużo pił i już ma swój wiek, być może mam pewne predyspozycje genetyczne ale na razie jeszcze cukrzycy u siebie nie podejrzewam, chyba jeszcze za wcześnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 237
Sorry za zdublowanie postu ale chciałem zjechać linijkę i mi się wysłało. Temat założyłem pod kątem odchudzania. Jestem ciekawy jak w tej chwili są liczone kalorie ? Orientuje się ktoś ? Czy one są wyprowadzane z przemian metabolicznych czy to jest cały czas ta stara szkoła palenia jedzenia i mierzenia jego zawartości kalorycznej ? Widziałem program w którym wsadzali próbkę jedzenia i wyciągali sproszkowany węgiel i maszyna pokazywała ile to ma kalorii, no bardzo mądre. Wszystko co da się spalić ma kalorie ale nie wszystko zamieniamy na glukozę, po co ma być liczony błonnik do bilansu kalorycznego skoro się on nie przyswaja ? Indeks glikemiczny rzuca nowe spojrzenie na jedzenie dlatego tak bardzo interesuje mnie w/w temat.

To samo jest z alkoholem ludzie mówią ze alkohol to puste kalorie, ale jakie kalorie ? Przecież alkohol nie jest zamieniany na glukozę, nie da się przytyć od samej wódki poniżej opis, sprawdziłem to 250 g wódki ma 585 kcal tak podają źródła i jak to się przekłada na energię dla ciała i przemianę w tłuszcz ?

Alkohol po spożyciu trafia do żołądka, w którym zaczyna się proces jego wchłaniania. Następnie przechodzi do jelita cienkiego, gdzie następuje dalsze wchłanianie ok. 80% jego ilości. Przez błonę śluzową żołądka i głównie jelita cienkiego alkohol przedostaje się do krwi i jest transportowany z krwią do wątroby.

Tu zaczyna się proces eliminacji alkoholu z organizmu. Jego część jest wychwytywana w wątrobie i dzięki enzymom metabolizuje się do aldehydu octowego, związku o dużej toksyczności. W drugim etapie aldehyd octowy jest z kolei metabolizowany do względnie nietoksycznego octanu. Pozostała część alkoholu trafia do serca, a stąd do płuc. Przez płuca może zostać wydalone od 2 do 10% spożytego alkoholu. Następnie alkohol z krwią ponownie trafia do serca i przez układ krwionośny do wszystkich organów wewnętrznych, w tym mózgu. Alkohol w postaci niezmienionej krąży we krwi, dopóki nie zostanie zmetabolizowany przez wątrobę – i do tego czasu (przynajmniej w teorii) powstrzymuje przed wykonywaniem wszelkich czynności, które wymagają pełnej jasności umysłu.

Źródło : http://www.focus.pl/czlowiek/metabolizm-alkoholu-jak-przebiega-w-organizmie-czlowieka-11618

Zmieniony przez - semiro1998 w dniu 2015-03-13 22:03:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hipoglikemia ale dlaczego ?

Następny temat

Strzelanie stawów

WHEY premium