SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuszcz na brzuchu, receptory awaryjne?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1121

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22
Witam,
Od zawsze byłem chudy i bardzo wysoki, w gimnazjum ważyłem nawet 60kg przy wzroście 195cm, teraz ważę 85 i wciąż jestem szczupły ale to nie temat o robieniu masy :)
Interesuje mnie fakt, że niezależnie od mojej wagi zawsze miałem tłuszcz na brzuchu, jestem pewien ze to genetyka bo moja ciotka tancerka przy wzroście ponad 180 i wadze 55kg też go miała, zarówno mój ojciec bokser robiący wówczas 1000 brzuszków dziennie jak i dzisiaj robiący niewiele od zawsze towarzyszy nam tłuszcz tylko i wyłącznie na brzuchu. Zasadniczo w ogóle mi to nie przeszkadza ale rozmawiałem ostatnio ze znajomym z awfu i powiedział, że to receptory które magazynują tłuszcz na awaryjne sytuacje, a ich umiejscowienie jest właśnie genetycznie w tym miejscu w moim przypadku. I tu mam do Was prośbę o podesłanie źródła na temat tych receptorów, a może i Wy macie doświadczenie z takimi przypadkami? Chętnie zgłębię temat.

PS. Googlowałem ale jak widać z mizernym skutkiem.
PS2. Kwestia diety w tym przypadku jest raczej drugorzędna, a trening jest zawsze bardzo dobry i niezależnie od częstotliwości tłuszczyk pozostaje na swoim miejscu ale to nie temat na sprawdzanie czy mam dobrą diete i trening bo ten tłuszczyk to ewidentnie nie moje zawinienie :)

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - garazowy w dniu 2015-08-17 00:26:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 6770 Wiek 25 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26158
dieta jest pierwszorzędna, genetyka warunkuje różne rzeczy, ale da się ją przeskoczyć, nie ma takiego ciała którego by się nie dało "odtłuszczyć". Jest taka kwestia ze jednym przychodzi to szybciej a innym wolniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 205 Wiek 108 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2402
Dokladnie, poza tym 1000 brzuszkow dziennie to nie jest zbyt dobry pomysl xD. Zastanow sie najpierw czego oczekujesz, bo twierdzisz, ze jestes chudy a jednak przeszkadza ci tluszcz a i zrzucic tluszczu i nabrac masy na raz sie nie da. Jezeli interesuje cie zrzucenie tluszczu to dieta z ujemnym bilansem kalorycznym + cardio a jezeli masa to wiadome z dodatnim bilansem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Jest teoria, według której gromadzenie się tłuszczu w poszczególnych miejscach odpowiadają problemy z hormonami.
Według niej problem z tłuszczem na brzuchu to problem z kortyzolem - hormonem stresu
Ograniczenie stresów w życiu, zdrowsze odżywianie, odpowiednia dawka snu, odpowiednia suplementacja i treningi mogą obniżyć jego poziom, przez co łatwiej tłuszcz zejdzie z tego miejsca

Inną rzeczą jest tzw tłuszcz oporny - u mężczyzn gromadzi się głównie w okolicach brzucha i klatki piersiowej i to ma być powiązane z dużą ilością receptorów hamujących spalanie tłuszczu w tych miejscach (chodzi o receptory alfa-adrenergiczne, najpewniej alfa2)

Na Twoim miejscu szukałbym info w kierunku kortyzolu i receptorów adrenergicznych


Zmieniony przez - walker1707 w dniu 2015-08-17 01:04:19
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22
1000 brzuszków miało tylko zobrazować intensywność treningów bo to jedna z wielu stacji, a nie wyłączne zajęcie.
Gdyby dieta była pierwszorzędna to wydaje mi się, że byłaby znaczna różnica między tłuszczem u mnie, a u mojej ciotki ;P I tłuszcz wcale mi się przeszkadza i chudy już nie jestem, teraz raczej szczupły :)
Ta teoria ma sens, osobiście kortyzolu nie badałem, w zasadzie w ogóle się nie badałem ale mój ojciec ma kortyzol ponad dwukrotnie przekroczony, ja co prawda nie żyje w jakimś tam stresie ale w godzinach porannych gdy jego stężenie jest największe mamy identyczne zachowanie czyli nic się nie chce, wszystko denerwuje i brak siły i jakiejkolwiek chęci do działania. Tak samo jest z cholesterolem moja ciotka chuda jak szkapa, zdrowy tryb życia i też zawsze przekroczony, ojciec mimo braku zdrowego trybu życia też grubo ponad norme także przypuszczam, że i ja mam go w nadmiarze.

Dzisiaj wezmę się za lekturę o tych receptorach.
Ślicznie dziękuje za zainteresowanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ogóle odżywianie przy treningach ?

Następny temat

Sylwetka piłkarza - masować, utrzymywać, czy redukować wagę?

WHEY premium