TEA+EPOC
4*60*9+4*(5% z 1881,73=94,08)=2536,32 (Treningi trwają około 90 minut ale liczę 60 ponieważ są przerwy, chyba że powinieniem liczyć cały trening) (Dodatkowo czasami w środę czyli DNT zrobię interwały ale tego nie liczę, tzn. Jeżeli zrobię to dodam to do dziennego zapotrzebowania, tak samo jeżeli czasem wpadnie mi cardio po treningu.)
2536,32/7=362,33
BMR+TEA+EPOC
1881,73+362,33=2244,06
NEAT ENDO/MEZO = średnia z endo + średnia z mezo na dwa. 300+450/2=~750/2=375
2244,06+375=2619,06
TEF
2619,06 + (7,5% z 2619,06) = 2619,06 + 196 = 2815
Rozkład Makro
B: 80*2=160g
T= 80*1,25=100g
160*4+100*9 = 1540
2815-1540=1275
1275/4= 318
318/80=3.975
W: 318
2815+275=3100
3100-1540=1560
1560/4=390
390/80=4.875
_______ W skrócie
Waga: 80kg
Wiek: 16lat
Budowa Ciała: Endo/Mezo
Rozkład Makro na utrzymanie wagi
B:160g (2g/kg)
T:100g (1,25g/kg)
W:318g (3,975g/kg)
Rozkład Makro na "masie"
B:160g (2g/kg)
T:100g (1,25g/kg)
W:390g (4.875/kg)