SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parówka w zdrowej diecie?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 552

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 0 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5

Nie ulega wątpliwości, że parówki do najbardziej wartościowych produktów nie należą, ale może jednak nie są tak złe jak się powszechnie sądzi? W końcu w czasach w których zdemitologizowano złą sławę tłuszczu, produkty zasobne w ten składnik pokarmowy niekoniecznie muszą być postrzegane jako wrogowie zdrowia czy sylwetki. Poza tym na rynku pojawiają się nowe odmiany parówek, bardziej zasobne w mięso. Czyżby przyszedł czas na rewizję poglądów w tej materii?


Parówki XXI wieku, czyli kilka słów na temat zawartości mięsa

Współczesne parówki coraz częściej „reklamują się” jako produkty składające się głównie z mięsa. Ma to stanowić miłe urozmaicenie, bo jeszcze do niedawna zdecydowana większość produktów tego typu mogła być raczej klasyfikowana jako „mięsopodobne”.  Zdarzały się też parówki, które – uwaga – w ogóle mięsa nie zawierały, a ich bazę oprócz wody stanowił MOM, czyli coś co nazywane jest „mięsem oddzielonym mechanicznie” i co wbrew nazwie – absolutnie mięsem nie jest. Skądinąd do tej pory znaczną część rynku parówek stanowią właśnie produkty tego typu, ale – są i perełki, które zawierają ponad  90% mięsa, są to jednak nieliczne perełki. To plus, ale czy wystarczający by uznać, że parówki mogą stanowić wartościowy składnik diety?


Mylące nazwy

Biorąc parówki pod lupę warto wspomnieć o dość ciekawej praktyce producentów, którzy wykazują się naprawdę wybujałą wyobraźnią przy wymyślaniu nazw dla swoich produktów. Przykładowo, kiedy w sklepie spostrzegamy „parówki cielęce” to liczymy na to, że będą one otrzymane właśnie z cielęciny. Nic bardziej błędnego. Bazą takiego produktu może być np. mięso wieprzowe lub drobiowe lub co gorsza – wspomniany MOM. Cielęcina oczywiście też jest w składzie, ale stanowi raczej kosmetyczny dodatek dodany w symbolicznej dawce wynoszącej np. ledwie 2%. To pokazuje, że całkowita zawartość mięsa niekoniecznie czyni parówkę czymś wysokogatunkowym, bo owe mięso może być zdecydowanie gorszej niż się spodziewamy jakości.


Przeczytaj całość na PoTreningu: http://potreningu.pl/articles/4688/parowka-w-zdrowej-diecie 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

interwaly i dieta

Następny temat

Ćwiczysz? Zadbaj o swoje dłonie!

WHEY premium