SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie miesnie pracują przy silowaniu sie na reke?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 333
czy moglby mi ktos powiedziec jakie miesnie pracuja przy silowaniu sie na reke poniewaz chociaz mam jakies pojecie o sportach silowych itd. jakos ciezko mi to stwierdzic dlatego oddaje glos specjalistom:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Ręce i przedramiona
Niektóre z najważniejszych mięśni w siłowaniu na ręce znajdują się w twoich rękach i przedramionach.

Mocny uchwyt pomaga kontrolować ruch, czasami zmuszając uchwyt przeciwnika do luźniejszego lub odpychającego jego nadgarstek, aby zapewnić ci siłę niezbędną do przypięcia go. Moc dłoni i siła przedramienia są ze sobą powiązane, a mięśnie przedramion są kluczem do utrzymania łokcia w pozycji zablokowanej i na miejscu.


Inne mięśnie ramion
Reszta twojego ramienia jest kluczem do stabilizacji i zablokowania łokcia, a także do wywierania nacisku na popchnięcie ramienia przeciwnika.

Twoje bicepsy i triceps pracują razem, aby utrzymać równowagę ramienia, gdy będziesz obciążał swojego konkurenta. Wielu zapaśników lubi przyciągać łokcie do swoich ciał po uściskaniu ramion przeciwników, a bicepsy i tricepsy są kluczem do tego ruchu.

Ramiona i plecy
Wciągnięcie ramion w akcję daje ci większą moc, gdy idziesz o zwycięstwo.
Kiedy myślisz, że twój przeciwnik jest ustawiony na przegraną - na przykład gdy odepchniesz jego rękę z powrotem za środek - obróć ciało tak, aby znajdowało się nieco poza twoim ramieniem.

Ta pozycja pozwala ci czerpać siłę z mięśni ramion, zwłaszcza mięśnia naramiennego, aby naciskać na rękę twojego konkurenta. Mięśnie górnej części pleców kurczą się i dodają siły do mięśni ramion, stabilizując je podczas obracania ciała.


Klatka piersiowa i mięsnie brzucha
Twoje mięśnie piersiowe w twojej klatce piersiowej również dodają mocy, gdy obracasz ramieniem, aby wykończyć przeciwnika.
Te mięśnie łączą się przez ramię z bicepsem, zwiększając stabilność podczas bitwy.

Napinanie mięśni brzucha podczas walki powoduje, że siła z twojego rdzenia pomaga utrzymać stabilność Twojego ciała, pozwalając ci skupić się wyłącznie na utrzymaniu przedramienia w pozycji pionowej, dopóki nie zmiażdżysz swojego konkurenta.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Dynamicznie przez pewien moment , na pewno nie stale dynamicznie: dwugłowy ramienia, ramienny, mięsnie zginacze przedramienia, podczas obrotu ramienia (kości ramiennej) do środka podłopatkowy, piersiowy większy podczas przyciągania ramieina(przywodzenia), naramienny.
statycznie wszystkie mięsnie kończyny górnej, obreczy barkowej, tułowia, i nóg - myslę o siłowaniu przy stole na zawodach.

Jezeli chcesz być dobry w siłowaniu trenuj ruchy przypominające samo siłowanie, wzmacniaj bicepsy od kata prostego do pełnego ugięcia i przedramiona. na pewno pomoże silna klatka i naramienne- pamietaj jednak siłę Twoja określi najsłabsze ogniwo, dlatego byk z wielka klata i barami moze "przegrać nadgarstkiem", jeżeli będzie miał słaby chwyt czy nadgarstek.

Power comes from God, if you believe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najbardziej przy siłowaniu na reke pracuja mieśnie odpowiedzialne za zginanie przedramienia,obrót kości przedramienia, dwógłowy ramienia,mięśnie dłoni i paliczków i pózniej szereg mięśni w np zębaty przedni piersiowy, grzbiet ale to praca pośrednia.(tylko mocne przedramiona nadgarsteki i uchwyt to naj ważnniejsze)
Kolega po czesci odpowiedział Ci dobrze, ale nie do konca jako fachowiec na Forum który studiował anatomie odpowiada bez zastanowienia głebszego moze bezmysnie przekopiował artykul z gazety cieszacej sie dobrym autorytetem. Ja też nie zrobiłem tego dokładnie jak należy, ale nie mieszam komuś w głowie
Kingeri zadaj sobie pytanie gdzie przyczepia sie deltoideus i jakie ma działanie na ruch przy siłowaniu na rekę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Kolego niunio wręcz przeciwnie zastanowiłem sie nad odpowiedzią.

Proponuję przestudiować walki na rekę.

Poza tym z tym przekopiowaniem z gazety to juz przesadziłeś- kiedy tak robie to podpisuję wyraźnie.

Power comes from God, if you believe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie uważasz Kolego Kingeri iż moja kolejnośc jest prawidłowa , może przestudiowałeś "waliki na ręke" nie do końca lub nazewnicto jest tam błędne i merytorycznie złe, anatomicznie nie do końca potwierdzone naukowo.
Może tak samo jak w pos. Jaguara "Lechowicz kontra Pudzianowski"
"rozpiętki bokiem stojąc"?!!!
Nie wiedziałem iż przy przywodzeniu kończyny górnej czy prostej czy zgiętej pracuje naramienny, piersiowe tak , ale nie naramienne, nie mieszaj w głowie ludziom jak Parker sprzeczał si ze mna w twoim poscie iż izometria da się zastosować w 3zasadzie newtona.
Nie wątpie iż Twój zamiar był dobry i chcesz pomóc forumowiczom, którzy zadaja pytania, ale ta pomoc według mnie jest nie fachowa, a przynajmniej nie w 100%, powiem dobitniej amatorska zupełnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1741 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27250
Naramienny bierze udział w unoszeniu ramienia,podczas przyciagania napewno nie pracuje a jego rola polega na stabilizacji ruchu podczas siłowania. Przy stabilnym ramieniu będzie pracował podczas obniżania tułowia co ma miejsce podczas siłowania. Nie będzie jednak mięsniem decydujacym o sile ruchu.
Świetnie Niunio opisałeś kolejność mięsni- jesteś prawdziwym zawodowcem.
Szkoda tylko, że wyłacznie krytykujesz, choć muszę przyznać,że często konstruktywnie.

Power comes from God, if you believe...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

supersiła

Następny temat

25-26.10.2003 RYK - MP i Puchar Polski w WL

WHEY premium