II Otwarte Mistrzostwa Klubu Centrum Formy w Konkurencjach Siłowych – 09.02.2019 r.

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 11967

...
gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
A trzeba coś jeszcze w tym życiu robić.
1

gregorterm

...
Krótkie podsumowanie.
II Otwarte Mistrzostwa Klubu Centrum Formy w Konkurencjach Siłowych
W sobotę 9 lutego w siłowni Klubu Centrum Formy w Dąbrowie Górniczej odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Klubu w Konkurencjach Siłowych. Uczestnicy zmagali się w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi, Podciąganiu na Drążku oraz w Pompkach na Poręczach. Zwycięzcą poszczególnych konkurencji została osoba, która wykonała jak najwięcej powtórzeń.

Panie zmagały się w wyciskaniu połowy swojej masy ciała, gdzie zwyciężyła zawodniczka z Wrocławia Aldona Wrycza, która z sztangą ważącą 30 kg wykonała 42 powtórzenia. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka reprezentująca Tychy, Agata Latocha wykonując 37 powtórzeń z sztangą ważącą 32,5 kg. O jedno powtórzenie mniej wykonała trenująca na co dzień w klubie Centrum Formy Aneta Olsiewicz z tym samym ciężarem.

Wśród panów zarówno w wyciskaniu własnej masy ciała jak i połowy masy ciała bezkonkurencyjnym okazał się niepełnosprawny Piotr Plesiewicz, który przyjechał do nas aż z Warki. Piotrek w wyciskaniu wagi ciała z sztangą ważącą 47,5 kg wykonał aż 61 powtórzeń. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Michał Krętosz z miejscowości Czerwionka-Leszczyny wykonując 35 powtórzeń z ciężarem 75 kg. Na najniższym stopni podium stanął Przemysław Kluk, który także na co dzień trenuje w Klubie Centrum Formy i reprezentuje barwy Stowarzyszenia Centrum Formy.

W wyciskaniu połowy masy ciała Piotr Plesiewicz nie dał żadnych szans swoim rywalem i wykonał 230 prawidłowych powtórzeń z ciężarem 22,5 kg. Drugie i trzecie miejsce zajęli prekursorzy wyciskania wielokrotnego reprezentanci Wrocławia Tadeusz Homańczuk i Michał Bojanowicz. Tadeusz wykonał 187 powtórzeń z sztangą ważącą 40 kg a Michał 182 powtórzeń z ciężarem 37,5 kg.

Wyrównana rywalizacja była w podciąganiu na drążku, gdzie o pierwsze miejsce walczyli Adam Patrycja Marzena Biedziak z Katowic oraz Michał Wołodko z Radzynia Podlaskiego. Obaj panowie wykonali po 24 podciągnięć, ale Michał być cięższy i jemu przypadło pierwsze miejsce. Trzecie miejsce przypadło Damianowi Gontarzowi z Tych.

Trzeci puchar w tych zawodach przypadł ponownie Piotrkowi, który w pompkach na poręczach wykonał aż 106 powtórzeń deklasując swoich rywali. Michał Bojanowicz zrobił 43 powtórzenia zdobywając srebrny medal a brąz przypadł Michałowi Wołodko z 42 powtórzeniami.
Zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i medalami oraz nagrodami rzeczowymi przygotowanymi przez organizatorów. Dziękujemy za wsparcie i także za nagrody firmie Olimp Sport Nutrition, Mikołaj Kowalik, Bartosz Kuc, Wojciech SO – sklep Helios Sosnowiec.