V Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Śląska w WLK - Żywiec 09.03.2019 r.

gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Relacja z zawodów przygotowana przez Zuzanna Kula

V Otwarte Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym - Żywiec.

W sobotę 9 marca odbyły się Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym wraz z Integracyjnymi Ogólnopolskimi Mistrzostwami w WLK. Zawody były rozgrywane OPEN wg formuły Wilksa. W tej niezwykłej imprezie brały udział dwie nasze zawodniczki.

Zuzanna Kula zaliczając wszystkie podejścia, robi dwa rekordy życiowe na 70 kg a chwilę później na 72,5kg. Mimo że do złota w seniorkach do 57 kg jak i juniorkach open do lat 23 brakło zaledwie kilku punktów, zawodniczka wraca z dwoma srebrnymi medalami i nadzieją na powtórzenie wyników za tydzień na MP Seniorów w TSK.

Kinga Moczydłowska startująca w kat seniorek do 72 kg w pierwszym podejściu zaliczyła 90kg, a w drugim 95 kg. W trzecim, ostatnim podejściu jednak próba na 97,5 kg się nie udała. Kinga, mimo świetnego wyniku znalazła się na 4 miejscu przegrywając również zaledwie kilkoma punktami z rywalką z trzeciego miejsca.

Panowie z naszego klubu pojawili się w o wiele bardziej licznym gronie.

Świetnie spisał się Radek Radek Dębicki startujący w kat 74 kg do lat 18 gdzie zdobył srebrny medal, zarówno jak i w kat seniorów do 66 kg. Radek zaliczył wszystkie trzy próby i kończy konkurs z nowym, pięknie wywalczonym rekordem życiowym 102,5 kg.

W kat +74 kg do lat 18 startowało czterech zawodników z naszego klubu.

Igor Pniak miał również rewelacyjny start, gdyż w kat +74 kg do lat 18 znalazł się na drugim miejscu, dzięki wadze ciała wygrał dosłownie kilkoma setnymi z dwoma zawodnikami którzy uzyskali identyczną liczbę punktów. Igor zaliczył wszystkie podejścia z końcowym rezultatem 115kg.

W tej samej kategorii startował Kamil Nitecki, uzyskując identyczną liczbę punktów co Igor. Kamil zaliczył dwa podejścia i w trzecim podchodził do życiówki pod 117,5 kg, co dałoby mu srebrny medal, jednak próba się nie powiodła i zawodnik przegrywając naprawdę niewiele kończy na 4 miejscu z wynikiem 112,5 kg.

Dawid Margas jako najmłodszy zawodnik wśród startujących w tej kategorii znalazł się na ósmym miejscu z wynikiem 82,5kg. Zawodnik zaliczył dwa podejścia, niestety ostatnia próba przekroczenia 90kg nie została zaliczona.

Zaraz za nim, na dziewiątym miejscu znalazł się Jan Drabek, który również zaliczył dwa pierwsze podejścia, jednak z rezultatem 87,5kg. Ostatnia próba na 95kg została spalona.

W kategorii do 23 lat do 74 kg rewelacyjny start zaliczył Igor Łonak, który już w pierwszym podejściu wycisnął 120 kg a w kolejnym 125 kg. Obie próby były udane a z trzeciego podejścia zawodnik zrezygnował. Tym sposobem Igor zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Również do lat 23, lecz powyżej 74 kg dobry start miał Daniel Drzazga, który zdobył trzecie miejsce i jednogłośnie zaliczył wszystkie podejścia kończąc konkurs z wynikiem 122,5 kg. Niewiele zabrakło mu do srebra.

W kategorii seniorów do 66 kg bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce zajął Rafał Wit zaliczając dwa pierwsze podejścia na 130kg oraz 135kg. Mimo że ostatnia próba na 140 kg się nie powiodła, zawodnik wraca ze złotym medalem.

Trzecie miejsce w kat seniorów do 83 kg zajął Bartłomiej Wirek również niewiele przegrywając z zawodnikiem z drugiego miejsca. Bartłomiej zaliczył 170 kg w pierwszym podejściu oraz 175kg w drugim.

Przemysław Kluk miał po prostu rewelacyjny start. W kat seniorów 105 kg Przemysław zajmuje pierwsze miejsce. Zaliczając wszystkie podejścia kończy konkurs z rezultatem 212,5kg , co również daje mu trzecie miejsce klasyfikacji open.

W tej samej kategorii Artur Kiecok znalazł się na piątym miejscu. Zawodnik zaliczył podejście na 170 kg oraz 177,5 kg. Próba na 185kg nie została zaliczona. Mimo solidnego wyniku, Arturowi niewiele zabrakło do wyższego miejsca.
Olbrzymie podziękowania dla Mikołaj Kowalik oraz oczywiście dla Grzegorz Leski za pomoc i organizację zawodów, pomimo że dopiero co wrócił z Węgrzech ze startów weteranów, a dziś już jest na AMŚ w TSK.
Wciąż nie mogę wyjść z podziwu i życzę wszystkim zawodnikom tyle sił w tym wieku.

gregorterm

...
Zapraszam do galerii zdjęć z zawodów.
V OTWARTYCH INTEGRACYJNYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA W WYCISKANIU LEŻĄC KLASYCZNYM

gregorterm

...
Integracyjne Mistrzostwa Śląska w wyciskaniu sztangi leżąc [ZDJĘCIA] Wystartowało ponad 100 zawodników