SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nasze patenty na - ROZGRZEWKĘ PRZED TRENINGIEM SIŁOWYM

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Czwarty temat z cyklu dotyczył będzie sposobów na przygotowanie się do treningu siłowego. Myślę, że dla wszystkich powinien być to bardzo ważny element treningu i warto mu poświęcić dużo uwagi.

Zachęcam do pisania. Podzielcie się tym jakie są Wasze sposoby na rozgrzanie aparatu ruchu oraz przygotowanie układu nerwowego do efektywnej pracy z ciężarami.

Jak zawsze bardzo liczę na Waszą aktywność. Oczywiście podzielę się też moimi patentami na szeroko rozumianą rozgrzewkę. Ale to za chwilkę. Najpierw - podobnie jak w poprzednich tematach z cyklu - liczę na Wasze wpisy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282904
Świetny sposób na rozgrzewkę, przygotownaie mięśni do pracy, ale również poprawię mogilności stawu biodrowego.

Agile 8





plus w ramach rozgrzewki aktywacje mięśni, które mają na treningu pracować, ze szczególną uwagą na te, z którymi mamy problem

przykładowo
mostek biodrowy z dobrym sopięciem pośladków 2*15
deadbug 2*15
jakaś aktywacja najszczerszego grzbietu - czy to lekkie ściagnaie drążka szeroko, czy tzn "ciężkie zakupy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Przyznam że u mnie rozgrzewka jest zazwyczaj bardzo szybka bo od dłuższego czasu mi się ciągle spieszy na treningach. Wcześniej przed pracą a teraz ze względu na dzieci.
Więc zazwyczaj w 10 minut się streszczam. Jak mam więcej czasu to 15 minut jest super a mój standard to:

1. Rozruszanie stawów. Krążenia: dłonie, łokcie, ramiona, biodra, kolana, kostki, szyja.
2. Rozgrzane ciała - bieżnia, wiosło, skakanka, pajacyki itp. Dosłownie 5 minut. Jak są upały to ta część czasem pomijam. Czasem zamiast tego robię kilka powitan słońca z jogi.

3. Mobilizacje lub / i rolowanie. Skupiam się na częściach ciała które biorą udział w pierwszych ćwiczeniach oraz tych z którymi mam jakoś problem. Jak mam malo czasu to wybieram 2-3 pozycje do mobilizacji. Jak robię rolowanie to jest ono raczej szybkim walkowaniem (po treningu wybieram dłuższe wbijanie w jedno miejsce).

Do tego serie rozgrzewkowe w pierwszych ćwiczeniach.




Zmieniony przez - paula.cw w dniu 2019-08-15 21:38:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10060 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214361
Moja rogrzewka zależy od treningu I cwiczenia glownego, ktore danego dnia bede wykonywac. Zalezy tez od tego, gdzie akurat czuje najwieksze ograniczenia w mobilnosci. Zazwyczaj rozgrzewka trwa ok 10minut. Nie wykonuje kardio przed treningiem choc czasem jade na silownie rowerem wiec mozna zaliczyc jako kardio

Moj uniwersalny zestaw cwiczen rozgrzewkowych zawiera poniższe ćwiczenia :

1. Gora ciala
- Wyciskanie kija zza karku



- Wymachy z kijem
- Scalp push up



- Odgarbiacz na walku






2. Dol ciala
- Mobilizacja bioder w wykroku



- Przysiady z cc, przysiady z guma wokol kolan



- Aktywacja posladkow : mostek biodrowy jednonoz, side lying clam, monster walk – po jednej serii , 8-15p






- Odwodzenie nogi stojac (stabilizacja)




Tu mam mala sciagawke cwiczen stabilizacyjnych dla barków, z ktorej wybieram sobie pojedyncze cwiczenia I wlaczam do rozgrzewki:



Przed przysiadami dochodzi dodatkowa mobilizacja stawow skokowych – najczesciej w pozycji gobleta z talerzem plus mobilizacje z użyciem gumy oporowej.

Tu mam jeszcze sciagawke do kompleksowej rozgrzewki przed przysiadami, z ktorej czasem korzystam I ktora zawiera trzy elementy:

1. Mobilizacje tkanek miekkich
2. Mobilizacje stawow
3. Stabilizacje





Pod koniec tego filmiku tez jest mowa o slynnej rutynie stabilizacyjnej - core stability - doktora Stuarta McGill’a , tzw. ‘’McGill Big 3’’ : modified curl up + side plank + bird dog, ktora jest polecana w ramach rozgrzewki ale najlepsze efekty otrzymuje sie wykonujac te cwiczenia kazdego dnia, niezależnie czy to przed czy po treningu.

Tu dobry artykul na temat ‘’Big 3’’ , poprawne wykonanie ćwiczeń i zalety ich wdrozenia do planu treningowego : https://squatuniversity.com/2018/06/21/the-mcgill-big-3-for-core-stability/


I oczywiscie najwazniejszy element rozgrzewki – serie wprowadzajace z malym ciezarem i na wieksza ilosc powtorzen przed kazdym glownym cwiczeniem wielostawowym.




Zmieniony przez - missInvincible w dniu 21/08/2019 22:07:06
6

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
U mnie rozgrzewka nie obejmuje w ogóle jakiegoś rozruchu na bieżni, rowerku czy orbitreku. Zwyczajnie szkoda mi na to czasu - bo do treningu siłowego moim zdaniem niewiele to wnosi.

Ja zaczynam od rozruszania barków we wszystkich możliwych płaszczyznach i ułożeniach dłoni - bo inaczej pracuje ten staw kiedy mamy dłonie zwrócone wnętrzem do dołu a inaczej kiedy są zwrócone do góry. Wymachy idą w poziomie a później w pionie. Jednym z elementów rozruchu barków jest też wyciskanie bez żadnego ciężaru ale na dużą ilość powtórzeń. Następnie przechodzę do bioder i robię zwykłe krążenia. W dalszej kolejności nogi i są to przysiady z ciężarem ciała - dość duża liczba,ale w różnym tempie, z zatrzymaniami, często ze zmianą rozstawu stóp w trakcie. Na koniec łokcie - multum ruchów bez żadnego ciężaru, żeby się wszystko ładnie rozruszało. Opis może nie jest imponujący ale to 10-15 minut ciągłego ruchu - bo wykonuję bardzo dużo powtórzeń wszystkiego.

Najistotniejsza część rozgrzewki/wprowadzenia do treningu to moim zdaniem są serie wprowadzające każdego ćwiczenia. I czasem robię ich nawet około 7 - zanim dojdę do roboczego ciężaru. Dzieje się to zazwyczaj w głównych ćwiczeniach, w których staram się używać solidnych ciężarów. W ćwiczeniach asystujących na daną partię takich serii już jest mniej - bardzo często wystarczy 1, a praktycznie nigdy nie robię ich więcej niż 3 - zanim dojdę do roboczych ciężarów. W wielu ćwiczeniach te pierwsze serie wprowadzające to u mnie nawet około 30 powtórzeń - i nie jest to machanie byle jak ale staram się w tych seriach świadomie napinać mięśnie, kombinować z dynamiką/tempem wykonywania powtórzeń oraz z zakresem ruchu. U mnie pojawiają się tu ruchy częściowe, wymuszone napięcie mięśnia nie w skrajnych pozycjach ale gdzieś pomiędzy pełnym ugięciem a pełnym wyprostem.

Tu też trzeba zaznaczyć, że serie wprowadzające inaczej u mnie wyglądają kiedy staram się dołożyć ciężaru - wtedy bazuję na eksplozywności powtórzeń już od pierwszej serii. Inaczej natomiast kiedy jestem w okresie kiedy muszę danej partii dać odpocząć - wtedy bardziej bawię się w napinanie mięśni, częściowe ruchy, zmienne tempo itp. niuanse.

Jako że mam różne problemy z kontuzjami lub pozostałościami po nich - to używam też różnego rodzaju mobilizacji czy rolowania - ale dotyczy to tylko problematycznych dla mnie w danym momencie elementów ciała. Nie staram się opracowywać wszystkiego - a jedynie problematyczne dla mnie mięśnie czy stawy w danym momencie - zwyczajnie szkoda mi czasu. Wolę ten czas poświęcić na solidniejszy trening. Wiem że dziś są modne mobilizacje wszystkiego - ale ja jestem "stara szkoła" i przede wszystkim stawiam na docelowy trening. Problematyczne partie zdarza mi się rozpracowywać poza treningiem w domu - najczęściej w dni nietreningowe.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bikini wellnes

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium