SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drżące mięśnie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam takie pytanie, może ktoś pomoże. Tenuję, trzymam dietę, ale niepokoi mnie jedna sprawa. Od dawien dawna np w podporze albo w spięciu brzucha (dosyć mocnym) drży mi ciało. W podporze drżą ręce i reszta ciała a w spięciu brzucha klatka i brzuch. Myślałem że to przez słabe mięśnie ale po czasie treningów nie widzę poprawy. Może chodzi o konkretnie jakieś mięśnie, może coś wprowadzić do treningu? od tygodnia zacząłem robić codziennie wieczorem ćwiczenia stabilizacyjne, może coś pomogą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12042 Napisanych postów 160439 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234412
Witaj!

Od dawien dawna np w podporze albo w spięciu brzucha (dosyć mocnym) drży mi ciało. W podporze drżą ręce i reszta ciała a w spięciu brzucha klatka i brzuch. Myślałem że to przez słabe mięśnie ale po czasie treningów nie widzę poprawy. Może chodzi o konkretnie jakieś mięśnie, może coś wprowadzić do treningu? od tygodnia zacząłem robić codziennie wieczorem ćwiczenia stabilizacyjne, może coś pomogą.

Jak sam zauważyłeś, może być to kwestia właśnie słabych mięśni. Nie tylko chodzi tutaj o ich siłę, która polega na tym, że przedmiot przenosimy z punktu A do punktu B. Tutaj chodzi o wysiłek izometryczny, czyli konieczność utrzymania pewnego napięcia mięśniowego w określonym czasie. Tutaj mięsień pracuje zupełnie inaczej, stad pomimo tego, że możemy siłowo być silni, to niekoniecznie sprawni.

tutaj możesz poczytać na temat wysiłku izometrycznego
https://www.sfd.pl/Metoda_izometryczna_bez_użycia_obciążenia_ćwicz_bez_sprzętu_!-t284137.html

Drugim elementem są mięśnie stabilizujące. Gdy jest konieczność użycia ich do dłuższej pracy, to wpływają one na to, że będą drżały.
Np. podczas wyciskania sztangi leżąc, a hantli zauważymy różnice, ze mięśnie mocniej muszą popracować z hantlami, przez co est problem z ich stabilizacją i ciężar użyty w tym ćwiczeniu jest dużo mniejszy.

Trzecim elementem mogą być zaburzenia elektrolityczne. Jeżeli w naszym ciele brakuje odpowiedniej ilości potasu, magnezu, sodu czy wapnia, może dochodzić do zaburzenia przesyłu sygnałów nerwowych, co w konsekwencji może objawiać sie właśnie drżeniem mięśniowym, stad warto np. uzupelnic poziom potasu czy magnezu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy na diecie można opuszczać posiłki?

Następny temat

Dretwienie stopy podczas biegania i jazdy rowerem.

WHEY premium