SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - wątpliwości

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Wiek 20 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3621
Czy u 16-17 latka o tym samym wzroście i wadze z tą samą podażą kaloryczną zwiększanie masy mięśniowej będzie trwało dłużej niż chociazby u 21-25 latka.
Z logicznego punktu widzenia mysle ze tak poniewaz hormony potrzebne do wzrostu masy miesniowej u nastolatka przeznaczone sa rowniez na rozwoj organow czy szkieletu kostnego. Przykladowo roznica w poziomach testosteronu pomiedzy 17 a 21 latkiem nie jest jakas duza a nawet 21 latek ma go wiecej i w dodatku jego cialo jest juz w pelni rozwiniete.
Czy zna ktos na to odpowiedz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678

W tych zakresach wieku jakie podałeś większej różnicy nie będzie bo w jednym i drugim wypadku mamy do czynienia z osobami młodymi więc poziom testosteronu może być bardzo podobny, ale tylko pozornie.

Żebyśmy mieli jasność mówimy o osobach w pełni zdrowych, ale gdyby tylko od tego zależał poziom testosteronu i budowanie masy to takie rozważania miałby jakiś sens. Ale w praktyce każdy z nas jest indywidualnością i to czy wybudujemy masę mięśniową czy nie zależy od wielu czynników.

Po pierwsze jeden z nas może mieć poziom testosteronu w dolnej granicy normy, a inny w górnej granicy, taki stan rzeczy może wynikać z naszych genów. Ponad to są różnice w naszym podejściu do treningu, diety, regeneracji, higieny życia itd.
To wszystko ma duży wpływ. Jedna osoba mocniej się przykłada do treningu, a inna mniej niby nic, ale jak ktoś jest w stanie mocniej wyjść poza swoją strefę komfortu na siłowni i jest w stanie trenować ciężej zyskuje więcej. Oczywiście nie w ramach kilku treningów, ale kilkuset w skali roku już różnica może być znacząca.

Inną mamy psychikę, inny poziom stres jesteśmy w stanie tolerować. Tych zmiennych jest ogromna ilość, ale nie właśnie trzeba zwracać uwagę. Im więcej ich poprawimy, dopieścimy tym lepsze wyniki będziemy osiągać w kształtowaniu sylwetki.

Polecamy również: Budowa masy mięśniowej - co musisz wiedzieć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-01-31 15:52:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie ma odpowidedzi na to pytanie, hormony to skomplikowana sprawa i 21 latek wcale nie musi mieć więcej testosteronu, możescie tak samo jeść, tak samo trenować a inne będą efekty, każdy organizm jest inny i inaczej bedzie reagował na bodźce treningowe, jakby tak było to każdy jak arnold by mógł wyglądac

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie będzie to miało znaczenia. Zarówno jeden, jak i drugi wiek jest optymalnym pod względem kształtowania sylwetki funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Jedyne co może tutaj odegrać znacznie to psychika, która w młodym wieku nie jest w najlepszym stanie emocjonalnym i może w znacznym stopniu decydować o tym, ile z siebie damy na treningu, oraz w przypadku trzymania się zasad żywieniowych. W młodym wieku dużo trudniej jest o silną wolę i zaangażowanie się w coś, niż u osoby dojrzałej emocjonalnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
Niestety zero-jedynkowe podejście, które prezentujesz nie jest właściwym podejściem moim zdaniem. Problem polega na tym, że na na proces zwiększania masy mięśniowej wpływ ma wiele czynników, które będą zmienne i nie da się ich ustawić na tym samym poziomie. Trzeba by przeprowadzić badanie na większej próbie niż 2 osobniki.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136808
Mistrzu, budowa masy mięśniowej to maraton a nie sprint, te różnice o których piszesz są marginalne. Poza tym, na wysoki poziom hormonów płciowych ma wpływ milion czynników jak chociażby stres i higiena życia, odpowiednie pory snu. Pilnuj tego wszystkiego to masa będzie szła.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Paluszki w diecie

Następny temat

Masło orzechowe.

WHEY premium