SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leki

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7384
Witam.Otoz zazywam taki lek Zolafren.I otoz w dzilaniach niepozadych jest zwiekszenie masy ciala , zatrzymywanie wody w organizmie , moze nawet wystapic ginekomastia.Nie powiem masa mi sie znacznie zwiekszyla na tym leku.Tu malo info o tym leku:
Do najczęstszych objawów niepożądanych należą: senność, zwiększenie masy ciała, zawroty głowy, zwiększone łaknienie, niedociśnienie ortostatyczne, astenia (osłabienie), zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zatrzymanie wody (obrzęki obwodowe), uczucie niepokoju, zaburzenia osobowości, akatyzja (niemożność siedzenia, leżenia w jednym miejscu).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3610 Napisanych postów 36535 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260889
no i ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1456 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5033
z pozoru po skutkach ubocznych podobny jest do ketotifenu, ale po uważniejszym rozczytaniu rodzi się pytanie, czym ty się chłopie faszerujesz???

INFO:

Postać
Preparat Zolafren występuje w postaci tabletek powlekanych 5 mg, 10 mg; każda tabletka zawiera substancję czynną 5 mg lub 10 mg olanzapiny.


Wskazania do stosowania

Preparat Zolafren wskazany jest w leczeniu schizofrenii u chorych, u których stwierdzono dobrą odpowiedź terapeutyczną w aktywnej fazie leczenia.


Opis działania

Zolafren zawiera olanzapinę, która jest nietypowym lekiem przeciwpsychotycznym, selektywnym antagonistą następujących receptorów: serotoninowych 5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6, dopaminowych D1, D2, D3, D4, D5, cholinergicznych muskarynowych M1-5, histaminowych H1 oraz receptorów a1-adrenergicznych. Preparat Zolafren selektywnie wpływa na układ mezolimbiczny, nie ma wyraźnego wpływu na układ pozapiramidowy.
Mechanizm działania preparatu Zolafren, jak innych leków skutecznych w schizofrenii, jest nieznany.
Preparat Zolafren zmniejsza objawy negatywne jak i pozytywne oraz rzadziej wywołuje niepożądane objawy pozapiramidowe (parkinsonizm) i późne dyskinezy.


Dawkowanie i sposób podawania

Preparat Zolafren należy podawać jeden raz na dobę, niezależnie od posiłków. Zalecana dawka początkowa to 10 mg na dobę. Następnie dawka dobowa może wynosić 5 mg do 20 mg. Ustalenie optymalnej dawki dobowej zależy od stanu klinicznego pacjenta, a zwiększenie jej powyżej 10 mg dziennie musi być klinicznie uzasadnione. W przypadku konieczności doboru dawki zaleca się zwiększanie/zmniejszanie dawki o 5 mg.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Olanzapina jest przeciwwskazana u osób z ryzykiem wystąpienia jaskry z zamkniętym kątem przesączania.


Działania niepożądane

Do najczęstszych objawów niepożądanych (występujących z częstością powyżej 1%) należą: senność, zwiększenie masy ciała, zawroty głowy, zwiększone łaknienie, niedociśnienie ortostatyczne, astenia (osłabienie), zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zatrzymanie wody (obrzęki obwodowe), uczucie niepokoju, zaburzenia osobowości, akatyzja (niemożność siedzenia, leżenia w jednym miejscu).
Do rzadkich objawów niepożądanych (występujących z częstością 1% i poniżej) należą: bóle głowy, wymioty, zaburzenia widzenia, parkinsonizm, dyskinezy (zaburzenia ruchów precyzyjnych, zwłaszcza rąk i palców), dystonie (zaburzenia napięcia mięśni).

W początkowym okresie leczenia może wystąpić zwiększenie stężenia prolaktyny w osoczu, które u większości pacjentów powracało do wartości prawidłowych bez zaprzestania leczenia. Podczas długotrwałego leczenia może wystąpić mlekotok, brak miesiączki lub zaburzenia cyklu miesiączkowego, powiększenie piersi, ginekomastia.
Nie stwierdzono istotnego wpływu olanzapiny na wydłużenie odstępu QT w krzywej EKG. Sporadycznie stwierdzano przejściowe, bezobjawowe zwiększenie aktywności transaminaz wątrobowych AlAT i AspAT.
W rzadkich przypadkach notowano zwiększenie aktywności fosfokinazy kreatynowej.
Tak jak po innych lekach neuroleptycznych obserwowano zmiany w obrazie krwi. Rzadko obserwuje się reakcje nadwrażliwości na światło.


Zalecane środki ostrożności

Zolafren należy stosować szczególnie ostrożnie: u pacjentów z rozpoznaną chorobą układu sercowo-naczyniowego lub zaburzeniami krążenia mózgowego oraz innymi stanami predysponującymi do niedociśnienia.
Zaleca się również ostrożne stosowanie preparatu Zolafren u pacjentów z napadami drgawkowymi w wywiadzie, przerostem gruczołu krokowego, niedrożnością porażenną jelit w wywiadzie, u chorych narażonych na przegrzanie i odwodnienie organizmu (np. forsowne ćwiczenia, przyjmowanie leków antycholinergicznych, przebywanie w wysokich temperaturach).
Należy zachować ostrożność u pacjentów ze zwiększoną aktywnością AspAT i AlAT, u pacjentów z objawami niewydolności wątroby i u pacjentów leczonych lekami potencjalnie uszkadzającymi wątrobę.
Z ostrożnością należy traktować pacjentów leczonych preparatem Zolafren, którzy z różnych przyczyn mają małą liczbę leukocytów i (lub) granulocytów obojętnochłonnych oraz pacjentów z zahamowaniem czynności szpiku kostnego.
Do innych czynników, które mogą wpływać na metabolizm olanzapiny należą: wiek, płeć oraz palenie tytoniu (dłuższy okres półtrwania u osób w podeszłym wieku, kobiet i niepalących). Należy zachować ostrożność w dawkowaniu u osób w podeszłym wieku, zwłaszcza jeżeli obecne są inne czynniki mogące zmieniać metabolizm leku.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia preparatem Zolafren.


Stosowanie w ciąży i podczas karmienia piersią

Należy powiadomić lekarza o planowanej ciąży lub zajściu w ciążę w czasie leczenia preparatem Zolafren. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Karmienie piersią jest przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Zolafren.
Wpływ olanzapiny na poród i połóg u ludzi nie jest znany.


Wpływ leku na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną

Ponieważ Zolafren może powodować senność, a także wpływa na funkcje poznawczo-motoryczne, pacjenci powinni być ostrzeżeni o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w trakcie obsługi maszyn i prowadzenia pojazdów podczas kuracji.
Podczas leczenia ostrej fazy choroby prowadzenie samochodu jest przeciwwskazane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 754 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13091
O ****a , niezla schiza

Kto mi wykupi abona ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7384
heh truc sie moze i truje ale po szpitalu mi psychiatra to przepisal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurs

Następny temat

WINO Oddzielenie!!!!

WHEY premium