SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Insulina a ,,Cukrzyca"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 251 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
A oto co udało mi sie znalezć w necie jesteście ciekawi do czego prowadzi nadmiar cukrów prostych odpowiedź jest w tym krutkim fragmecie pana Siergieja Poremowa:



Insulina - hormon, z powodu którego tyjemy


Insulina - hormon, który okazuje się być jedną z najsilniejszych i najaktywniejszych substancji, przy pomocy których organizm reguluje wykorzystywanie, rozkład i gromadzenie energii.
Organizm człowieka - to "instalacja energetyczna" nie znająca przestoju, nieustannie pracująca, która kieruje swoim działaniem dzięki wykorzystywaniu, przede wszystkim glukozy ( jednej z prostszych odmian cukru), znajdującej się we krwi.
W organizmie musi być obecna glukoza i, nawet w warunkach głodu będzie on kontynuował jej wytwarzanie tak długo, jak długo w ciele człowieka znajdzie się cokolwiek, co da się w nią przekształcić ( np. tkanka tłuszczowa). Dlatego, nawet w warunkach długiej głodówki, organizm jest zdolny do podtrzymywania poziomu glukozy w wąskich granicach normy.
Oczywiście, jeśli spożywacie Państwo dużo węglowodanów, będziecie mieli we krwi dużo glukozy. Brzmi to nieźle, prawda. Cała energia krąży w Waszym organizmie. Jedzcie cukier, skrobię i owoce, a poziom cukru we krwi szybko pójdzie w górę - słusznie? Jeśli lubicie cukierki, powiecie z pewnością: "Wspaniale! Im więcej ich jem tym jestem silniejszy"
Niestety! To zasadniczy błąd. Widzicie Państwo, Wasz organizm tworzył się w czasach przedneandertalskich, kiedy o cukierkach nikomu się nawet nie śniło. Jest on w stanie z łatwością poradzić sobie z przyswajaniem produktów w takiej formie w jakiej występują one w naturze, natomiast jego zdolność do radzenia sobie z nadmiarem cukrów prostych, źródeł "szybkiej energii", jest niewielka i właśnie dlatego sposób odżywiania , charakterystyczny dla XX wieku, prowadzi nas do nieszczęścia.
Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, wkracza do akcji insulina i przekształca część glukozy w glikogen, który odkłada się w mięśniach i w wątrobie i łatwo może zostać wykorzystany w charakterze paliwa. Jeśli wszystkie miejsca przechowywania glikogenu zostaną zapełnione, a we krwi znajduje się więcej glukozy niż jest to potrzebne organizmowi do prawidłowego pełnienia funkcji życiowych, insulina przekształci ten nadmiar w tkankę tłuszczową. Oto dlaczego insulina zyskała miano "hormonu - producenta tłuszczu".
Łatwo zauważyć, że istnieje związek między spożywanym pokarmem a ilością insuliny we krwi. Dieta węglowodanowa, zwłaszcza węglowodany proste w rodzaju cukru, miodu, mleka i owoców, zawierające glukozę i węglowodany rafinowane jak np. mąka, biały ryż i skrobia kartoflana, które, łatwo wchłaniając się w jelitach szybko przerabiane są na glukozę, wymagają dużej ilości insuliny. z drugiej zaś strony, białka i tłuszcze nie mają wielkiego wpływu na poziom insuliny.
W miarę jak człowiek z nadwagą cały czas tyje, problem z insuliną staje się coraz poważniejszy. Liczne badania wykazują, że osoby tęgie (i chorzy na cukrzycę) są niezwykle mało wrażliwi na działanie insuliny.
Receptory insuliny na powierzchniach komórek nie mogą wykonywać swoich funkcji, a to nie pozwala insulinie stymulować dostarczania glukozy do komórek, aby mogły tam zostać wykorzystane jako paliwo. Jest to jedna z przyczyn, dla której ludzie z nadwagą prawie zawsze odczuwają zmęczenie. Ponieważ insulina nie może efektywnie przekształcać glukozy w energię, przemienia stale rosnącą ilość tejże w tkankę tłuszczową. Chcielibyście Państwo schudnąć, tymczasem Wasz organizm, siłą rzeczy, zamienia się w maszynę produkującą tłuszcz.
Wasz układ hormononalny znajduje się w opłakanym stanie. Insulina - hormon zawiadujący produkcją tłuszczu - musi teraz cały czas radzić sobie z wysokim poziomem cukru, a więc swoje funkcje wypełnia coraz mniej skutecznie. Z czasem nawet receptory insuliny, przekształcające glukozę w tłuszcz, zaczynają "zdzierać się" jak stare ubrania, a to już zapowiada cukrzycę.
W ciężkich przypadkach sama trzustka zostaje zniszczona z powodu wysiłku, niezbędnego z jej strony do wytworzenia tak dużej ilości insuliny i cukrzyca , z wysoką zawartością insuliny, przekształca się w postać insulino-zależną.
W schudnięciu pomoże Państwu jedynie dieta niskowęglowodanowa, ćwiczenia fizyczne i przyjmowanie suplementów żywieniowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5576
no tak, wiecej mozna znależc na forum na temat insulinoodporności, zbawienna zatem dla cukrzyków jest CKD ! i w ogóle niskowęglowodanowe diety !

malinaf

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 251 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
na to wygląda całe szczęście nie jestem cukrzykiem to musi być straszna choroba a otyli którzy się objadają pączkami i krówkami dążą do tego by zachorować na te chorobę swoją drogą trzeba zmienić nazwę tkanka tłuszczowa na tkanka węglowodanowa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5576
tkanka pączkowo-makaronowo-czekoladowa
kluch podskórny

malinaf

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 251 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
jestem ciekawy co za mądrala nazwał tą tkanke właśnie ,,TKANKĄ TŁUSZCZOWĄ"
przeciez to nie ma nic z tłuszczem wspólnego juz lepiej brzmi ,,tkanka zapasowa" czy ,,tkanka energetyczna" pewnie jakis pismak i kobietki które za wszelka cene chciały stracić troche kilo zaczeły tak to nazywać wkońcu tłuszcz jest bardziej ochydny np. od batonika czekoladowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
słyszałem ze po jakimś czasie insulina nie działa na błony komórkowe?? czyli ta choroba prowadzi do śmierci.

"O sporcie jesteś pokojem"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobrze dobrałem produkty??

Następny temat

dodać 10kg masy, moze byc i tłuszcz!

WHEY premium