słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 817

...
Szacuny 0 Napisanych postów 194 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2258

Bardzo duży sukces odniosła 6 osobowa reprezentacja polskiego Oyama Karate na XVI Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IBK w Holandii w Hadze, zorganizowanych tradycyjnie przez słynny klub "Kamakura". Po ciężkich walkach, z przedstawicielami różnych stylów i organizacji karate, nasza reprezentacja wywalczyła aż 5 medali w tym: 2 złote i 3 brązowe !.

Mistrzami Europy zostali: Roman Oraczko w kategorii lekkiej i Norbert Andrzejewski w kategorii średniej (obydwaj z Krakowa-KKOK, trener klubowy Shihan Jan Dyduch, 7 dan).

Brąz wywalczyli w kategorii lekkiej: Krystian Krygier (Konin-KKSW, trener klubowy: Sensei Stanisław Kamocki, 1 dan.), Dominik Rzepka (Kraków-KKOK, trener klubowy; Shihan Jan Dyduch) oraz w kat. ciężkiej Daniel Sołtysiak (Słupsk, trener klubowy: Sensei Waldemar Leończyk, 3 dan).

Najskuteczniejszy zawodnik ME - Norbert Andrzejewski (ubiegłoroczny brązowy medalista ME ) stoczył 4 walki, z których trzy wygrał przez konockout a jedną przez wazari. Utytułowany Roman Oraczko (dwukrotny wicemistrz Europy i zdobywca brązowego medalu ME w 2005 roku) wreszcie zdobył złoto, biorąc w finale odwet na ubiegłorocznym Mistrzu Europy z Holandii.

W czasie pobytu w Holandii, nasi zawodnicy zwiedzali Hagę i Amsterdam. Obowiązki reprezentacyjne i szkoleniowe z ramienia Polskiej Federacji Karate wypełniał Sensei Stanisław Kamocki (Konin-KKSW, Sekretarz Polskiej Federacji Karate). Lekarzem ekipy był Sempai Janusz Karaszewski, fotoreporterem- Mariusz Rajzner (obydwaj z Konin-KKSW). Kierownikiem ekipy i tłumaczem był Radosław Dyduch (Kraków- KKOKO).