Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 1230

...
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994

Już w sobotę kibiców pięściarstwa czeka kolejne wielkie widowisko! W MGM Grand Hotel & Casino w Las Vegas odbędzie się wielki rewanż. Ponownie rękawice skrzyżują dwie ikony boksu zawodowego, Shane Mosley (42-4, 36 KO), 34-letni, trzykrotny mistrz świata, oraz Fernando Vargas (26-3, 22 KO), 28-letni, dwukrotny mistrz świata. Obaj panowie mają już za sobą wielkie ringowe batalie. Mosley w ringu mierzył się między innymi z takimi gwiazdami jak Oscar De La Hoya, Vernon Forrest czy Ronald Wright. Vargas natomiast zapisał się w historii tocząc boje z Felixem Trinidadem czy De La Hoyą.

Tak, więc kibiców boksu już od lat elektryzują pojedynki w wykonaniu obu gwiazdorów ringu, a wieść o ich konfrontacji wzbudziła spore poruszenie w bokserskim światku.

Ich pierwsza walka odbyła się 25 lutego bieżącego roku w Mandalay Bay Resort w Las Vegas, kiedy to stawką było prawo do walki o mistrzowski pas federacji WBA w kategorii półśredniej. Na wieczornej gali trybuny były wypełnione po brzegi. Jak się spodziewano Vargas nie rzucił się do huraganowego ataku na początku walki i o dziwo w początkowej fazie pojedynku to właśnie Mosley miał przewagę. Jednak z czasem to się zmieniło, na szczęce i głowie Shane'a lądowała coraz to większa ilość mocnych prawych Fernanda, do czasu kiedy nastąpiło zderzenie głowami. Oko Vargasa z minuty na minutę puchło, ograniczając zasięg jego widzenia. Sytuacje natychmiast wykorzystał Shane Mosley raz za razem obijając kontuzje Fernanda mocnymi prawymi sierpowymi. Te katusze trwały aż do 10. rundy, w której sędzia ringowy zdecydował się przerwać walkę w obawie o zdrowie Vargasa.

Dziś Vargas chce zmazać plamę po kontrowersyjnej porażce, a Mosley udowodnić, że jego zwycięstwo to nie był przypadek. Obaj bokserzy przed rewanżem są pewni siebie i zapowiadają wielkie emocje. Na przeciw siebie stają dwaj równi sobie wojownicy, który tym razem wyjdzie zwycięsko z konfrontacji? Okaże się w przyszłą sobotę. Będzie gorąco!

boxing.pl

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
Obydwaj są wypalonymi zawodnikami, tak że nazywanie tego "wielkim rewanżem" jest trochę przereklamowane. Dla mnie jest to walka typu "przegrany idzie na emeryturę".

Myślę że wygra Mosley, wg mnie jest bardziej utalentowany i nie nie tak zniszczony. Zresztą za pierwszym razem też wygrał.
...
Szacuny 4 Napisanych postów 2300 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5377

Mosley drugi raz lepszy!
I tym razem Shane Mosley okazał się lepszy od Fernando Vargasa. Teraz jednak zwycięstwo Mosleya było bezdyskusyjne, bo walki nie przerwano wskutek kontuzji, ale po potężnym lewym sierpowym Mosleya. Vargas z trudem podniósł się na chwiejnych nogach i po liczeniu pojedynek kontynuowano. Fernando był jednak wyraźnie zamroczony i po kilku sekundach, po kolejnych ciosach Mosleya, sędzia podjął decyzję o przerwaniu walki. Do momentu przerwania walki na punkty prowadził Mosley. Teraz Shane myśli o pojedynku z Floydem Mayweatherem Juniorem.

W Las Vegas odbyły się jeszcze dwie walki o mistrzowskie tytuły.

Daniel Ponce De Leon (29-1, 27 KO) potrzebował niespełna minuty by znokautować Soda Looknongyangtoya (27-2, 10 KO) i obronić tytuł WBO w wadze super koguciej. Ostra wymiana ciosów zakończyła się fatalnie dla zawodnika z Tajlandii, który podniósł się z ringu dopiero po kilku minutach.

Juan Diaz (30-0, 15 KO) pokonał przez TKO w dziewiątej rundzie Randy'ego Suico (24-3, 21 KO) z Filipin i zachował pas mistrza świata WBA w kategorii lekkiej.