SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przebarwienia po opalaniu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1191
Moim problemem nie jest to, ze mi syfy wyskakują itp - mam w miare czystą i dobrą cerę, ale jestem blady - gdy jade z kolegami na plażę oni sie opalają na brązowo - ja na czerwono (cos tam brązowieje) ale to nie wszystko.. co roku wyskakuje mi kilka dodatkowych znamion (wkurza mnie to najbardziej na twarzy choc nie wygląda to tragicznie ale bboje sie o efekt z biegiem lat) ;/ jak myślicie czy po solarce tez tak bede miał ? poszedł bym kilka razy ze 3-4 tak żeby nie być trupem :)

życie to najlepszy nauczyciel...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4968
ić na solarke..

IM WIECEJ POTU NA TRENINGU, TYM MNIEJ KRWI NA RINGU..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
skoro po sloncu wyskakuja ci znamiona to po solarium moze byc jeszcze gorzej.
zaczynajac sie opalac na sloncu uzywasz kremow z filtrem, na pierwsze wyjscie po zimie na słonce uwazam ze faktor powinien byc ok 15. Gdy skora jest przyzwyczajona do opalania mozesz probowac uzywac przyspieszaczy, one tez maja filtry tylko ZNACZNIE słabsze, dlatego nie polecam wylegiwania sie caly dzien na sloncu stosujac przyspieszacz bo mozna sie poparzyc.
Wszystkie kremy z filtrem maja za zadanie ochrone przed promieniowaniem (czy to na solarium czy slonecznym) i minimalizuja (ale nie niweluja) ryzyko powstawania przebarwien, przpieprzyków itp. Ale im bardziej jestes blady tym ten faktor powinien byc wyzszy na poczatek.
Jesli zdecydujez sie na solarium na twoim miejscu nie poszlabym tam bez kosmetyku z filtrem skoro po sloncu masz przebarwienia.
Co do pierwszych wizyt tam postow było mnostwo, co do kosmetyków tez, jest tez podwieszony post - przejrzyj to wszystko
o przyspieszaczach tez bylo

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
mar1cin takie bezsensowne rady zatrzymaj dla siebie ;-/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Znalazłam coś takiego:
Fototyp:
Typ I - celtycki
Cera: biała karnacja
Włosy: bardzo jasny blond lub rude
Oczy: jasnoniebieskie, przezroczyste bądź w odcieniu zielonym
Informacje dodatkowe: duża ilość piegów
Reakcja na opalanie: już nieduża dawka słońca wywołuje poparzenia. Bez względu na długość seansu - brak pigmentacji skóry. Jest to oznaką, że osoby o tym fototypie nigdy nie będą brązowe, a więc nie powinny korzystać z kąpieli słonecznej w celu uzyskania opalenizny.
Solarium: brak logiki w korzystaniu z solarium. Można wręcz powiedzieć: całkowity zakaz opalania w solarium z powodu zwiększonego ryzyka poparzenia. Jedynym wyjątkiem mogą być sporadyczne wizyty w profesjonalnym salonie solaryjnym posiadającym specjalistyczne niskociśnieniowe urządzenia opalające o płynnej regulacji mocy umożliwiające skorzystanie z kąpieli słonecznej w celach terapeutycznych. Urządzenia te powinny umożliwić personelowi dobór takiej dawki promieni, która potrzebna jest tylko do wywołania biopozytywnych efektów w skórze, czyli między innymi wywoła syntezę witaminy D3. Uwaga! Na standardowym urządzeniu solaryjnym nie jest to możliwe, bo czasy seansów musiałyby być naliczane w sekundach, a nie minutach czy nawet - jak to często u nas bywa - w jednostkach kilkuminutowych.
Opalanie na plaży: Osobom o fototypie I nie zaleca się wcale pobytu na otwartej plaży. Nawet gdy przebywają pod parasolem, w cieniu, dociera do ich skóry od 30 do 50% promieni słonecznych. Wskazane jest bezwzględne stosowanie kosmetyków ochronnych z nominalnym faktorem 15 lub większym. W przypadku tego fototypu można powiedzieć, że im wyższy faktor, tym lepiej.

Typ II - północnoeuropejski
Cera: jasna karnacja.
Włosy: jasny i ciemny blond
Oczy: niebieskie, szare lub zielone
Informacje dodatkowe: skłonność do występowania piegów
Reakcja na opalanie: Już nieduża dawka słońca wywołuje zaczerwienienie skóry, większa - natychmiastowe jej poparzenie. Przy częstych i krótkich seansach występuje jednak pigmentacja skóry. To oznacza, że osoby o tym fototypie muszą bardzo ostrożnie korzystać z dobrodziejstw słońca, a by być brązowe - poświęcić temu procesowi bardzo dużo czasu.
Solarium: Ostrożne korzystanie z solarium. Zaleca się bezwzględne sprawdzenie reakcji skóry na opalania w solarium. Pierwszy seans nie powinien przekraczać 5-8 minut, a czas winien być odwrotnie proporcjonalny do mocy urządzenia. Na urządzeniach typu turbo wyposażonych w lampy 160 W oraz wzmacniacze twarzy seans powinien być ograniczony nawet do 3 minut. Osoby o takiej karnacji należą do grupy zwiększonego ryzyka poparzenia. Zalecane wizyty tylko w profesjonalnym salonie solaryjnym z wykwalifikowanym, najlepiej certyfikowanym personelem.
Opalanie na plaży: Osobom o fototypie II zaleca się ograniczanie pobytu na otwartej plaży. Wskazane jest bezwzględne stosowanie kosmetyków ochronnych. W pierwszych dniach opalania zalecamy faktor SPF14, w następnych - z przedziału 14-9.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Denerwujący problem...

Następny temat

Przykurcze i kregoslup

WHEY premium