słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2607

...
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
Polacy zdobyli srebrny medal w Mistrzostwach Europy kadetów (roczniki 1989 i 1990) w siatkówce rozgrywanych w Austrii.

Mecze Polaków:

Grupa A:
12.04.2007 Polska - Łotwa 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
13.04.2007 Belgia - Polska 3:1 (25:16, 25:21, 25:27, 26:24)

1/4 Finału:
14.04.2007 Niemcy - Polska 2:3 (25:21, 21:25, 26:24, 18:25, 12:15)

1/2 Finału:
15.04.2007 Polska - Rosja 3:0 (25:23, 25:19, 25:23)

Finał:
16.04.2007 Francja - Polska 3:2 (25:21, 25:19, 22:25, 24:26, 15:7)

Kadra Polski:

przyjmujący: Maciej Krzywicki, Michał Paniączyk, Mateusz Jasiński, Mateusz Mika;

Maciej Zendeł

Dzięki udanemu występowi w ME Polacy uzyskali prawo gry w Mistrzostwach Świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w dniach 15-26.08.2007 w Meksyku.

Wypowiedzi trenera i Prezesa PZPS (źródło oficjalna strona PZPS):

Karol Janaszewski, trener reprezentacji kadetów:
„Przed mistrzostwami, gdyby ktoś mi powiedział, że zdobędziemy srebrny medal to wziąłbym go w ciemno, bez zastanowienia. W finale zagraliśmy z zespołem, który nie przegrał wcześniej nawet jednego seta. Podjęliśmy z nim twardą walkę. Szkoda, że nie obudziliśmy się wcześniej, jeden set wcześniej. Wydaje mi się, że o przegranej w pierwszych dwóch partiach zadecydowało to, że nie potrafiliśmy skończyć kontrataków. Francuzi raz po raz zatrzymywali nas blokiem. Potem nasza gra naprawdę mogła się podobać. Graliśmy przede wszystkim wyśmienicie w obronie i kończyliśmy ataki. A jeżeli chodzi o sam tie break nie potwierdziła się zasada, że kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3. Francuzi byli bardziej skoncentrowani. Jeszcze w pierwszej połowie piątego seta walczyliśmy z nimi jak równy z równym, ale już po zmianie stron popełniliśmy kilka błędów. Jestem szczęśliwy z wyniku i z tego, że chłopcy pokazali, że potrafią grać w siatkówkę i potrafią walczyć. Obiecuję, że na mistrzostwach świata zrewanżujemy się Francuzom. Na konferencji prasowej trener Francji pogratulował nam meczu i zaznaczył, że na mistrzostwach świata chciałby się z nami spotkać jak najpóźniej".

Mirosław Przedpełski, prezes PZPS:
„Jestem bardzo zadowolony ze srebrnego medalu. Mecz finałowy był wspaniałym widowiskiem i momentami dramaturgią przypominał spotkania reprezentacji seniorów. Mecz z Francją pokazał, że ci chłopcy mają wielki potencjał i mam nadzieję, że uda się go w pełni wykorzystać w sierpniowych mistrzostwach świata w Meksyku. Po raz kolejny znajdujemy się w czołówce europejskiej w tej kategorii wiekowej, więc mamy z czego się cieszyć".

Wygląda na to, że o sukcesy polskich siatkarzy również w przyszłości możemy być spokojni. Rośnie kolejne utalentowane pokolenie.