Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 2403

...
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858

16 medali - cztery złote, trzy srebrne i dziewięć brązowych - wywalczyli reprezentacji Polski w rywalizacji juniorów, młodzieżowców i seniorów w Mistrzostwach Europy w sumo, które odbyły się w Budapeszcie.

W gronie seniorów brązowe medale zdobyli: Edyta Witkowska (Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn) w wadze +80 kg, Jacek Jaracz (Śląsk Wrocław) w kategorii +115 kg i Robert Paczków (TA Rozum) w kategorii open.

Srebrny medal wywalczyła reprezentacja Polski kobiet w turnieju drużynowym. W zespole wystąpiły: Ewelina Pruszko, Edyta Witkowska i Sylwia Krzemień.

W rywalizacji drużynowej mężczyzn Polacy zdobyli brązowy medal walcząc w składzie: Robert Paczków, Jacek Jaracz i Marcin Rozum.

W juniorach po tytuły mistrzów Europy sięgnęli: 60 kg - Mateusz Konieczny (TA Rozum), 80 kg - Aron Rozum (TA Rozum), 100 kg - Martin Alcer (Samson Kobylin) oraz 70 kg - Joanna Panek (Rokita Brzeg Dolny). Drugie miejsce zajęli: 70 kg - Magdalena Woźniak (Rokita) i 80 kg - Krystian Paczków (Koluch Białystok), zaś trzecie: 50 kg - Magdalena Gąsior (Sokół Lublin), 60 kg - Urszula Kuśnierz (Rokita) i Magdalena Kozak (Sokół) oraz +70 kg - Natalia Brzykcy (Samson).

Wśród młodzieżowców Tomasz Kułakowski (Koluch) był trzeci w wadze +115 kg.

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Szacuny 4 Napisanych postów 64 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 384
Gratuluje wszystkim medalistom. Sam pochodze z krotoszyna i wiedziałem że mamy dobrych sumitów ale nie przypuszczałem że aż tak...