Ilość wyświetleń tematu: 816

...
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858

Dwa medale Polaków w Indiach

Znakomity występ polskich klasyków drugiego dnia turnieju zapaśniczego IV Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych. Wczoraj najlepszą lokatą naszego zawodnika było piąte miejsce Sylwestra Charzewskiego. Dziś natomiast mamy dwa brązowe medale i kolejną piątą lokatę.

Znakomity start Juliana Kwita w Baku nie był dziełem przypadku. W środę zdobył brązowy medal Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 74 kg. Krążek tego samego koloru wywalczył także Łukasz Banak w wadze 120 kg. Artur Michalkiewicz (84 kg) był piąty.

Kwit zaczął od zwycięstwa z Grekiem. W 1/4 finału przegrał z Rosjaninem Samurgaczewem 1-3 (2:5, 0:3). W repasażach pokonał reprezentanta Wietnamu, a w walce o medal Ukraińca Pyszkowa. Tego samego, który wygrał tegoroczny Memoriał im. Pytalsińskiego, a z którym Kwit przegrał w sierpniu w ½ finału. Widać nauka nie poszła w las!

Łukasz Banak pokonał Turka, a w ¼ finału uległ Białorusinowi. W repasażu zwyciężył Słowaka, a w pojedynku o brąz Kolumbijczyka Denisa Renteria (czyżby brat Jacqueline, siódmej zawodniczki MŚ w Baku, której Anna Zwirydowska nie dała rady zarówno w Baku, jak i rok temu w Gwatemali podczas MŚJ?).

Artur Michalkiewicz pokonał Estończyka i Hindusa. W ½ finału przegrał z mistrzem olimpijskim z Aten, tegorocznym mistrzem Europy i świata, Aleksiejem Miszinem. Następnie przegrał z Ukraińcem.

W Indiach miał także walczyć Tomasz Świerk (60 kg), ale na sobotnim treningu doznał kontuzji pleców i nie przystąpił do rywalizacji.

W klasyfikacji medalowej wygrali Rosjanie (5, 0, 2), przed Koreańczykami (1, 0, 2) i Turkami (1, 0, 1).

Jutro dzień przerwy, w piątek walki wolniaków.