1. BMR = (9.99 X 78,5 kg) + (6.25 X 187 cm) - (4.92 X 16) + 5 = 784,215 + 1168,75 - 78,72 + 5 = 1879,245 kcal = przyb. 1879 kcal
2. TEA = ((60 min + 70 min + 75 min) X 9) + EPOC (3 X (6% z 1879 = 103,345) = 1845 + 310,035 = 2155,035 kcal = przyb. 2155 kcal
3. 2155 / 7 = 307,85714... = przyb. 307 kcal
4. (BMR) 1879 kcal + (TEA) 307 kcal = 1854 kcal = 2186 kcal
5. 2186 kcal + 400 kcal = 2586 kcal
6. 2586 kcal + TEF (7,5% z 2586 = 193,95) = 2779,95 = przyb. 2780 kcal
Potem:
7. Nadwyzka
15% z 2780 = 417 kcal
2780 + 417 = 3197 kcal
8. Makro
bialko 2,2 X 78,5 = 172,7 g
4 X 172,7 = 690,8 kcal
2,2 g na 1 kg
tluszcz (1g to 9 kcal)
20% z 3197 = 639,4 kcal
639,4 kcal / 9 = 71 g
0,9 g na 1 kg
690,8 kcal + 639,4 kcal = 1330,2 kcal
3197 kcal - 1330,2 kcal = 1866,8 kcal
weglowodany
1866,8 kcal / 4 = 466,7 g
466,7 g / 78,5 = przyb. 5,94 g
5,94 g na 1 kg
Jak widac wartosci dobieralem srednie, w nadwyzce rowniez zabralem 15% zapotrzebowania dziennego, a tluszczy 20% z zapotrzebowania z nadwyzka. Wszystko przez to ze panicznie boje sie tluszczu. Zato teraz sie boje weglowodanow, bo cos duzo ich ;/ Prosze o rady, to jest moj ostatni krok do ulozenia diety.