słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1290

...
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6
Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Europy w Tampere, oto wyniki naszej kadry zapaśniczej w stylu klasycznym:

W kat. 60Kg Edward Bersegjan (Cartusia Kartuzy) po początkowym zwycięstwie w 1/16 finału nad Zjatkovs Andrejs (LAT)2-0 (7-0, 3-2), w następnej rundzie uległ fińskiemu zawodnikowi, Jarkko Ala-Huikku 0-2 (0-2, 0-6) i zakończył turniej na 7-mym miejscu wśród 27 zawodników w tej kategorii. Jarkko Ala-Huikku zwyciężył w tej kategorii.

W kat. 74 kg
Kwit Julian (Śląsk Wrocław) doszedł do ½ finału ME w Tampere. W pierwszej rundzie rozgromił Greka, Konstantinosa Papadopoulusa 2-0 (4-0, 1-1). W 1/16 finału zmierzył się i wygrał z Benediktem Erustem (AUT) 2-0(2-1, 3-0). W następnej rundzie zwyciężył Estończyka, Eerika Apsa 2-0 (3-0, 4-1). W półfinale uległ Serefowi Tufenkowi 0-2 (1-1, 1-1) i zajął tym samym 5-te miejsce na 28 zawodników. Zwycięzcą w tej kategorii został Węgier Peter Bacsi.

Kat. 84 kg
Michalkiewicz Artur (Śląsk Wrocław) zwyciężył w 1/16 finału Mariana Mihalika (SVK) 2-0 (4-0, 2-1). W następnej rundzie uległ Meloninowi Noumonviemu 0-2 (1-1, 0-5) i zajął 14-te miejsce na 30-tu zawodników kat. 84kg. Zwycięzcą został Nazmi Avluca z Turcji.

Kat. 96 kg
Deberny Andrzej (AKS Piotrków) w pierwszej walce Andrzej wygrał z reprezentantem Izraela, Bronislav Sharoveisky - 3-0, 2-0 i przeszedł do 1/8 finałów.
W drugiej rundzie Deber przegrał z Aslanbek Khyshtov, 28-letnim zawodnikiem z Rosji 0-2 (0-6, 0-5), który został Mistrzem Europy. Andrzej zajął ostatecznie 9-te miejsce na 29 zawodników startujących w tej kategorii wagowej. Wygrał Rosjanin Aslanbek Khyshtov.
W ogólnej klasyfikacji Polska zajęła 15-te miejsce, zdobywając 12 punktów.
Niestety nie powiodły się występy Pawła Kramarza, Tomasza Świerka i Łukasza Banaka - przegrali w swoich pierwszych pojedynkach.
Żaden z Polaków nie zdobył kwalifikacji olimpijskiej do Pekinu, przed nimi jeszcze dwie takie szanse.