Po przeczytaniu postu :
https://www.sfd.pl/Dieta_-_ułóż_sam_a_-t315296.html
o ułożeniu osobistej diety postanowilem sobie obliczyć kcal bialka etc bedące potrzebne w mojej diecie :) Jak ktoś może to niech zobaczy czy wszystko tu jest ok :)
Masa 70 kg wzrost 173
TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT
BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5
Całkowite zapotrzebowanie kaloryczne (TDEE)
BMR
Podstawowa przemiana materi:
699,3 + 1081.25 + 83,64 + 5 = 1869,(19)
TEA
Kalorie spalone ze względu na aktywność fizyczną:
7 - 9 kcal na minutę w zależności od intensywności
8kcal x 90 min= 720
TEF
Efekt termiczny pożywienia
6-10% TDEE
8% X 1869,19 = 149.(5352)
NEAT - Pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności
700-900 kcal - ektomorfik
__________________________________________________________________
TDEE = 1869+720+149+800= 3538kcal
Białko [1g - 4kcal]
2g x 70 = 140g x 4 kcal = 560 Kcal
Weglowodany
4g x 70 = 280g x 4 kcal = 1120 Kcal
Tłuszcze
3538 - 560 - 1120 = 1858kcal
1858 / 9 = 206,(44... )g i tak o to dostaliśmy ilość tłuszczu jaką będziemy
spożywać w naszej diecie
Czyli ogółem :
140 g Białka
280 g Weglowodanów
206 g Tłuszczy
Posiłki o :
Posiłek 1 - 8:00
Posiłek 2 - 10:00
Posiłek 3 - 13:00
Posiłek 4 - 15:00 (przed treningowy)
Posiłek 5 - 17:00 ( po treningowy)
Posiłek 6 - 20:00
Posiłek 7 - 22:00
Sen - 22:30
I teraz tylko ustalić jadłospis... ale tym sie pozniej zajme :)
Pozdro :)