Gdzie brąz Dawida Tondery i srebro Błażeja Mielcarka, to też pocieszenie dla kibiców

Edit : Widzę już jedna walkę miał przegrał

Saida MMA Coach
Podsumowanie turnieju
Rokowania na przyszłość są bardzo dobre Osiem medali polskich judoków
JUDO: NAJLEPSZY TAKI TURNIEJ W HISTORII

Jeden złoty, cztery srebrne i trzy brązowe medale zdobyli polscy judocy w zakończonym w niedzielę w Cetniewie Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów i Juniorek.
Cetniewska impreza jest jedną z najtrudniejszych w Europie. Co roku do Polski zjeżdżają judocy z całego świata. W tym z krajów-potęg judo, takich jak Japonia, Rosja czy Francja.

Znakomite dziewczyny
W tym roku byliśmy świadkami wspaniałego występu polskich judoczek, które dzięki zdobyciu aż sześciu medali, uplasowały się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej kobiet.

Złoty medal w kategorii wagowej -48 kg zdobyła Ewa Koniczny. Srebrne wywalczyły Adriana Grabowicz w kategorii -44 kg, Marta Kuban (-52 kg) oraz Joanna Jaworska powyżej 78 kg. Brąz zdobyły Magdalena Tronina (- 44 kg), która pokonała inną Polkę Aleksandrę Ochońską, oraz Hamila Mohamed-Seghir (-57 kg).

- Przed turniejem dziewczyny bardzo ciężko trenowały. Byliśmy na długim, trzytygodniowym obozie w Giżycku - powiedział trener reprezentacji juniorek Robert Radlak.

Osiem innych Polek zajęło w turnieju punktowane miejsca poza poza podium.

Srebro i brąz panów

Wśród mężczyzn srebrny medal dla Polski zdobył Błażej Mielcarek, który w finale kategorii wagowej -81 kg przegrał z Rosjaninem Michaiłem Polianskowem.

Drugi medal wywalczył Dawid Tondera walczący w kategorii -73 kg. Pokonał on w swojej ostatniej walce Japończyka Yu Yamaki.

W klasyfikacji medalowej reprezentacja mężczyzn uplasowała się na szóstym miejscu. Natomiast w klasyfikacji generalnej całego turnieju, z ośmioma medalami, Polska znalazła się na siódmej pozycji.

Mistrzostwa Europy w Warszawie

Teraz naszych judoków czeka kolejny turniej z cyklu pucharu świata, który odbędzie się w Pradze. Nie jest to jednak impreza docelowa. Najważniejsze w tym roku są mistrzostwa Europy, które odbędą się we wrześniu w Warszawie na Torwarze.

- Drużyna jest dobra i równa. Panuje w niej bardzo dobra atmosfera - podsumował trener Radlak, ojciec sukcesu kobiecej reprezentacji.

Na campie są dwa randori dziennie,na każdym jest 10 walk -więc ciężko. Dodatkowo całość ludzi jest dzielona na grupy wagowe (np. 44,48 i 52 razem; kolejna grupa to 57,63 i 70; ostatnia 78 i +78),więc można stoczyć jeszcze więcej walk,jak ktoś czuje niedosyt
Będę zdjęcia z campu mniej więcej w czwartek - piatek.

Feel the pain and do it anyway...

...
No i obiecane zdjęcia z campu
Z tego,co wiem,to Japońcy unikali walk i ściemniali,jak mogli
Było ciężko,kilka osób wróciło z kontuzjami,mniej lub bardziej poważnymi.
Drugiego i trzeciego dnia sporo ekip już wyjechalo,więc randori było dzielone tylko na dwie grupy.
NA fotach widać,że "ludzi jak mrówków"

Rozciągnięcie po treningu

Pożegnanie po randori

Zmieniony przez - Saida w dniu 2008-08-02 22:05:37

Zmieniony przez - Saida w dniu 2008-08-02 22:05:54

...
Fajne zawody musiały być a po zawodach impreza i morze chyba nie było zbyt wielu burd na mieście w tym czasie a te które były to bardzo szybko sie kończyły

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"