SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cos na wzrost prosze o opinie

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1110

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1842
Proces wzrastania zależny do pobudzenia chondro genezy i zróżnicowania chondrocytów w chrząstkach wzrostowych.


Estrogeny (wytwarzane w jajnikach) zapewniają u dziewcząt wykształcenie cech żeńskich, rozwój narządów płciowych, przebieg cyklu menstruacyjnego, wyzwalanie popędu płciowego, rozwój gruczołów mlekowych(piersi). Zwiększają porost u kobiet, ale tylko na głowie (skóra owłosiona głowy!), stąd włosy kobiet są bujniejsze, delikatniejsze i dłuższe w porównaniu z męskimi. Zwiększają syntezę elastyny i kolagenu w skórze, czynią skórę delikatniejszą, gładszą, elastyczniejszą, wilgotniejszą i jaśniejszą optycznie w porównaniu ze skóra męską. Zwiększają retencję azotu, pobudzają asymilację (anabolizm) związków azotowych, działając pobudzająco na procesy budowy (rozwoju) i regeneracji. Zatrzymują w ustroju wodę i sód działając synergistycznie z mineralokortykosteroidami nadnerczy. Ponadto zwiększają stężenie lipoprotein alfa i zmniejszają stężenie cholesterolu we krwi. Pobudzają osteo- i chondrogenezę (rozwój kości i chrząstek). Zwiększają krzepliwość krwi przez hamowanie inhibitorów czynników krzepnięcia. Rozszerzają naczynia krwionośne, usprawniają krążenie, zwiększają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych. Podane mężczyznom wywołują feminizację, zanik prącia i jąder, zanik zarostu na twarzy, zahamowanie popędu płciowego męskiego, ginekomastię (rozwój piersi u mężczyzn), zmianę głosu męskiego na kobiecy, żeńskie grymasy na twarzy, zahamowanie spermatogenezy (powstawanie i rozwój plemników). Duże dawki estrogenów podane kobietom hamują wydzielanie przysadkowej folikulostymuliny zatrzymując dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych i w rezultacie zapobiegając owulacji. Podanie preparatu estrogennego po owulacji zapobiega inplantacji zarodka w macicy. Estrogeny wykorzystywane są w leczeniu raka gruczołu krokowego.




Podawanie estrogenów hamuje utratę zarówno kości korowej, jak i beleczkowej. Estrogeny wywierają wpływ zarówno na osteoblasty, jak i osteoklasty. Działanie estrogenów na poziomie osteoblastów jest związane ze sty-mulacją syntezy czynników wzrostu i różnicowania: TGF-ß, BMP-6 i IGF1, wzrostem ekspresji receptorów dla 1,25(OH)2D3, hormonu wzrostu i progesteronu, hamowanie syntezy cytokin proresorpcyjnych: M-CSF, IL-6, TNF-? oraz wzrost ekspresji genu dla osteoprotegeryny. Wpływ estrogenów na osteoklasty jest zwią-zany z hamowaniem poszczególnych etapów osteoklastogenezy (rekrutacja, różnicowanie, fuzja i aktywacja) oraz ze stymulacją apoptozy prekursorów i dojrzałych form komórek kościogub-nych i hamowaniem produkcji enzymów lizosomalnych w osteoklastach. Estrogeny powodują hamowanie róż-nicowania osteoklastów, zmniejszanie ich aktywności i wzrost aktywności osteoblastów. W obrębie ostoblastów pobudzają syntezę TGFß, co stymuluje apoptozę osteoklastów. Wpływ estrogenów na tkankę kostną jest związany ze wzrostem aktywności syntetazy tlenku azotu (NO) w ob-rębie kości. Estrogeny powodują również wzrost wchłaniania wapnia w jelicie.


jakieś antyestrogeny które nie zmniejszając estrogenów ale blokuja estrogeny nie powoduje ginekomasti nie ciagnie wody

potem coś na odblokowanie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TSH

Następny temat

winstrol pomocy

WHEY premium