SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmarła Kamila Skolimowska - KONDOLENCJE !!!! [*]

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 659
przykre
podobno juz wczesnie sie skarzyla na stan zdrowia a lekarze nie wiedzieli co to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Pogrzeb Kamili Skolimowskiej odbędzie się w czwartek, 26 lutego. Msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie (ul. Długa 13/15) została zaplanowana na godz. 12.30.

Jesli mieszkacie w Warszawie lub okolic - wpadnijcie i pozegnamy ś.p. Kamile Skolimowską!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Sportowa Polska pożegnała w czwartek Kamilę Skolimowską. Urna z prochami mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z Sydney, odprowadzona przez setki osób, spoczęła w Alei Zasłużonych na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie.
Szymon Ziółkowski, który tak jak i Skolimowska, zdobył w 2000 roku w Sydney złoty medal, zapewnił, że "Kamila pojedzie z nami na następne zgrupowanie. To w Portugalii nie było jej ostatnim. Zabierzemy ją w naszych sercach".

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w wypełnionej po brzegi Katedrze Polowej Wojska Polskiego na Starym Mieście. Do kościoła licznie przybyli m.in. przedstawiciele policji, by pożegnać swą koleżankę. Mszy świętej koncelebrowanej przez kilku księży, m.in. kapelana polskiego sportu Edwarda Plenia, przewodniczył biskup gen. dyw. Tadeusz Płoski, który przypomniał sportową drogę zmarłej do olimpijskiego medalu, a potem do następnych sukcesów.

W homilii biskup wspomniał, że sport jest fenomenem, że jest w nim coś zdumiewającego, iż potrafi wyzwolić u ludzi ogromne emocje. Raz są to łzy radości po zwycięstwie, raz łzy rozpaczy po porażce, ale "Kamila dostarczyła nam znacznie więcej radości niż smutku".

Biskup Płoski podkreślił, że Skolimowska, wychowana w sportowej rodzinie (ojciec podnosił ciężary, matka rzucała dyskiem) była nie tylko wielkim sportowcem, ale i osobą, o wielkim sercu, zawsze chętną do pomocy tym wszystkim, którzy jej potrzebowali. Stąd też pięć lat temu zdecydowała się na pracę w policji.

- My też mamy sobie nawzajem pomagać w tym, abyśmy dotarli do mety, o której mówił Św. Paweł, i jak on mogli zawołać: W dobrych zawodach uczestniczyłem, bieg ukończyłem, wiarę zachowałem, metę osiągnąłem - zachęcał biskup.

Minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki wyraził żal, że "gwiazda Kamili już nie zabłyśnie" i nawiązał do niedawnej z nią rozmowy o planach. "Mówiła, że jeszcze powalczy i świat o niej usłyszy. Niestety, już nie zdąży... Wraz z nią odeszły nasze marzenia ... Może Bóg wybrał najlepszy moment, ale może się pomylił i wezwał ją za wcześnie?"

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski słowami poety "pełno nas, a jakoby nikogo nie było" odniósł się do "niesamowitego podobieństwa" - jak określił - sprzed pół wieku, kiedy to Jan Kochanowski żegnał córeczkę Urszulkę. - Ale widocznie taka była wola Boga. Dziś cała sportowa Polska, cała rodzina olimpijska pogrążona jest w żałobie.

Już na ponad godzinę przed nabożeństwem Katedra Polowa Wojska Polskiego wypełniła się po brzegi osobami świata sportu, a także rzeszą sympatyków lekkiej atletyki, znajomych - tych bliskich i dalszych - Kamili Skolimowskiej. Przyjechali "zwykli" kibice z różnych stron kraju, pracownicy ośrodka w Spale, gdzie często mistrzyni trenowała, a także policjantki i policjanci, nie tylko z Warszawy.

Mimo chłodu i mżawki, wiele osób stało na zewnątrz zapełnionego kościoła, a potem wyruszyło w kondukcie pogrzebowym na Cmentarz Wojskowy. Na olimpijskiej fladze ustawiona została urna z prochami Kamili Skolimowskiej. Pochyliły się nad nią sztandary Komendy Stołecznej Policji, PKOl, PZLA, Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, jak również klubów, w barwach których startowała (Legia, Warszawianka, Skra, Gwardia).

Honorowy prezes PZLA Irena Szewińska podkreśliła, że "Kamila była znakomitym sportowcem, a jednocześnie wspaniałą dziewczyną, życzliwą, chętną do pomocy. I taką zachowam ją na zawsze w moim sercu".

Z kolei Szymon Ziółkowski powiedział, że Kamila była dla niego "młodszą sportową siostrą", z którą spędzał na obozach po blisko trzysta dni w roku.

Urnę z prochami mistrzyni olimpijskiej złożono do grobu przy dźwiękach granego na trąbce utworu "Cisza" i salwie policyjnej Kompanii Honorowej. Grób pokryły dziesiątki wieńców, w tym także od prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który wcześniej przyznał Skolimowskiej pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta odznaczenie przekazał rodzinie Marek Surmacz.

"Na każdym miejscu i o każdej dobie, gdziem z Tobą płakał, gdziem się z Tobą bawił, wszędzie i zawsze będę ja przy Tobie, bom wszędzie cząstkę duszy mej zostawił (Adam Mickiewicz). Wszystkim przyjaciołom i nieznanym nam osobiście ludziom dobrego serca, którzy w chwilach dla nas najtrudniejszych okazali nam współczucie i wsparcie składamy serdeczne podziękowanie i Bóg zapłać" - przekazała rodzina Skolimowskich.

26-letnia mistrzyni olimpijska zmarła 18 lutego podczas zgrupowania kadry w Portugalii. Według wstępnych wyników autopsji przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Złoty medal igrzysk olimpijskich w Sydney, który w rzucie młotem zdobyła Kamila Skolimowska, wystawiony zostanie na licytację - zadecydowali rodzice zmarłej 18 lutego lekkoatletki, Teresa i Robert Skolimowscy.
Mówiąc o celu, na jaki mają zostać przeznaczone środki z licytacji, Robert Skolimowski powiedział PAP: "Może jest jakiś młody sportowiec, który ma podobne problemy ze zdrowiem, jakie uwidoczniły się u Kamili, a nie stać go na leczenie, albo też choroba przerwała dobrze zapowiadającą się karierę. Być może sfinansowanie operacji bądź rehabilitacji pozwoli danej osobie wrócić do uprawiania sportu".

Jak dodał Robert Skolimowski, były ciężarowiec (mistrz i wicemistrz świata juniorów, szósty w moskiewskich igrzyskach), któremu złoty medal zadedykowała w Sydney Kamila, rodzina liczy na sugestie ze strony organizacji sportowych bądź fundacji.

Dlaczego rodzice mistrzyni olimpijskiej podjęli decyzję o wystawieniu na licytację tak drogocennej pamiątki po córce?

- Kamila była osobą wielkiego serca, która dla bliźniego zrobiłaby wiele. Dla niej jedną z najważniejszych dewiz życiowych było wspieranie potrzebujących. Myślę, że skoro nie może się już cieszyć medalem, niech posłuży on innym. Takie z pewnością byłoby jej życzenie - wyjaśnił ojciec.

Sugestie ze strony organizacji sportowych bądź fundacji z podaniem sytuacji proponowanej osoby należy przekazywać pocztą elektroniczną pod adres: [email protected]

Kamila Skolimowska zasłabła 18 lutego podczas zgrupowania w Portugalii, kiedy rozpoczynała rozgrzewkę do treningu siłowego. W drodze do szpitala straciła przytomność i mimo trwającej ponad godzinę reanimacji zmarła. 26 lutego urna z prochami mistrzyni olimpijskiej spoczęła w Alei Zasłużonych na powązkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Śródmiejska prokuratura badająca sprawę śmierci mistrzyni Olimpijskiej Kamili Skolimowskiej chce uzyskać od portugalskich śledczych nie tylko wyniki sekcji zwłok, ale także wyniki badań toksykologicznych i genetycznych - dowiedział się serwis tvp.info.
- Wniosek o udzielenie pomocy międzynarodowej dotyczy wyników badań toksykologicznych i genetycznych lada dzień trafi do Prokuratury Krajowej, która przekaże go stronie portugalskiej – powiedział serwisowi tvp.info Mateusz Martyniuk, rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej.

Kamila Skolimowska zmarła 18 lutego podczas zgrupowania kadry w Portugalii. Mistrzyni olimpijska w rzucie młotem z Sydney zasłabła rozpoczynając rozgrzewkę do treningu siłowego. W drodze do szpitala w Vila Real de Santo Antonio straciła przytomność i mimo trwającej ponad godzinę reanimacji zmarła. Według oficjalnej informacji przyczyną śmierci młociarki był zator tętnicy płucnej.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084




W czwartek, 18 lutego, mija pierwsza rocznica śmierci mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, Kamili Skolimowskiej. W związku z tym rodzina, przyjaciele i przedstawiciele PZLA złożyli na jej grobie kwiaty.

W samo południe, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach kilkuosobowa grupa przyjaciół Kamili Skolimowskiej złożyła kwiaty na jej grobie


Zmieniony przez - sprinterek w dniu 2010-02-18 20:10:29

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Dziś druga rocznica śmierci mistrzyni olimpijskiej z Sydney, Kamili Skolimowskiej.

Większość z nas pamięta wieczór 29 września 2000 roku, kiedy w Sydney, niespełna 18-letnia Kama zdobyła złoto w nowej konkurencji lekkoatletycznej. To był początek wspaniałej kariery, zakończonej niestety przedwcześnie, 18 lutego 2009 roku podczas zgrupowania w Portugalii. Przyczyną śmierci Kamili był zator tętnicy płucnej.

Niedługo po śmierci Kamili jej rodzice przekazali na licytację złoty medal z Sydney. Za 200 tysięcy złotych wykupił go PKOl. Pieniądze pozwoliły stworzyć fundusz, z którego środki były przeznaczane na pomoc młodym, kontuzjowanym sportowcom w powrocie do zdrowia (do dziś z tej pomocy skorzystało już 38 osób). Ostatnio na tej bazie powstała fundacja. Ma za zadanie kontynuować działalność charytatywną. Swój srebrny medal przekazał jej ciężarowiec Szymon Kołecki, który stanął na drugim miejscu podium podczas igrzysk w Sydney. Ale to nie koniec cennych pamiątek sportowców, które bedzie można wylicytować. Kilka dni temu Piotr Małachowski oddał na ten cel statuetkę, którą otrzymał za zwycięstwo w Diamentowej Lidze. - Podobno jej wartość wynosi 10 tysięcy dolarów. Jeśli przyniesie fundacji takie pieniądze będę bardzo zadowolony - mówi mistrz Europy w rzucie dyskiem. Szczegóły dotyczące tej i innych licytacji na rzecz Fundacji Kamili Skolimowskiej znajdziecie Państwo na stronach internetowych: http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Fundacja-Kamili-Skolimowskiej/187901764577515?sk=wall oraz www.medalkamili.pl

Niedawno zrodził się pomysł, by powstała książka o życiu Kamili. Również ten projekt jest w trakcie realizacji i wkrótce będzie można przeczytać wspomnienia rodziców i przyjaciół o naszej znakomitej młociarce. A pod koniec lata, 20 września na stadionie warszawskiego Orła odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej. Głównym punktem programu tych zawodów będzie oczywiście konkurs rzutu młotem, ale organizatorzy zapowiadają obecność gwiazd także w innych konkurencjach.

Dziś (piątek, 18 lutego) o godz. 18.00 w kościele św. ojca Pio (skrzyżowanie ulicy Fieldorfa z Wałem Miedzeszyńskim) odbedzie się msza święta w intencji Kamili.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej fundacji i do pielęgnowania pamięci o naszej wybitnej lekkoatletce.

Poniżej link do strony tvn24, na której znajdą Państwo materiał filmowy wspominający Kamile i mówiący o działalności fundacji:

http://www.tvn24.pl/-1,1693147,0,1,jej-celem-nie-byl-sport--tylko-pomaganie-ludziom,wiadomosc.html 

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RAKIETKI

Następny temat

trening na strazaka

WHEY premium