SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

BEZPIECZEŃSTWO ŻEGLUGI ZABEZPIECZENIE ANTYTERRORYSTYCZNE OBIEKTÓW PORTOWYCH I ŻEGLUGI

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 2388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
KURS: BEZPIECZEŃSTWO ŻEGLUGI I PORTÓW.
ZABEZPIECZENIE ANTYTERRORYSTYCZNE OBIEKTÓW PORTOWYCH I ŻEGLUGI
.


Profil uczestnika:
Kurs jest skierowany do członków zarządów firm, które z racji wykonywanych zadań zobowiązane są przestrzegać postanowienia Kodu ISPS, oficerów ochrony obiektu portowego PFSO, oficerów ochrony armatora CSO, oficerów ochrony statków SSO, kapitanów i oficerów statków, szefów ochrony realizujących zadania na obiektach portowych, pracowników firm zajmujących się szeroko rozumianą obsługą ładunków w portach, pracowników administracji państwowej pionu zarządzania kryzysowego.

Cele szkolenia:

• Przygotowanie w zakresie realizacji postanowień Kodu ISPS w obiektach portowych i na statku.
• Podniesienie i utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w portach i na statkach.
• Przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnej do identyfikacja symptomów zagrożeń atakiem terrorystycznym, a także sposobów postępowania w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej w porcie i na statku


Korzyści dla uczestników:
• Uświadomienie roli bezpieczeństwa w portach i obiektach portowych oraz na statkach.
• Zapoznanie z wiedzą dotyczącą zagadnień ochrony i bezpieczeństwa w porcie, na obiektach portowych oraz na statku.
• Zapoznanie z procedurami ochrony i kontroli bezpieczeństwa.
• Otrzymanie wiedzy oraz praktycznych wskazówek i algorytmów postępowania dot. zachowania się w sytuacjach kryzysowych.
• Uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu.


Wykładowcy:

Szkolenie jest realizowane przez praktyków oficerów: jednostek specjalnych wojska i policji, a także służb realizujących zadania związane z zapobieganiem i rozwiązywaniem sytuacji kryzysowych.

mjr dr Angelika Szymańska, absolwentka psychologii Wydziału Społecznego Katolickiego
Uniwersytetu Lubelskiego. Zawód psychologa wykonuje od 11 lat specjalizując się głównie w psychologii wojskowej. Karierę zawodową rozpoczęła w 1996 r. w 29 Brygadzie Zmechanizowanej.
Następnie kierowała pracą psychologów 12 Dywizji Zmechanizowanej. Obecnie pełni służbę w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie zajmując się głównie psychologicznym przygotowaniem żołnierzy do wykonywania zadań podczas misji pokojowych i stabilizacyjnych. Ukończyła szereg kursów w zakresie psychologii wojskowej, interwencji kryzysowej oraz postępowania psychologicznego w sytuacjach kryzysowych.

mł.insp.(w st.spocz.) dr Marek Cupryjak, w 1980 roku wstąpił do służby w resorcie spraw wewnętrznych, ukończył Wyższą Szkołę Oficerską MSW, jest również absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez ponad 18 lat zawodowo nadzoruje zagadnienia związane ze zwalczaniem terroryzmu. Jest absolwentem szeregu szkoleń i kursów z zakresu zwalczania terroryzmu, zarządzania kryzysowego i negocjowania o zakładników organizowanych przez USA i państwa UE oraz Międzynarodową Organizację Morską. W 2003 roku obronił na Akademii Obrony Narodowej doktorat, pod kierunkiem gen. broni prof. dr inż. Tadeusza Jemioło, w którym zawarł wiedzę o zarządzaniu kryzysem terrorystycznym. Autor szeregu publikacji dotyczących zarządzaniem sytuacją kryzysową oraz uczestnik licznych międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych związanych z zarządzaniem kryzysowym. Jego zainteresowania związane są z taktyką działań antyterrorystycznych i zarządzaniem sytuacją kryzysową. Wykłada na Uniwersytecie Szczecińskim. Stermotorzysta, płetwonurek, skoczek spadochronowy wojsk powietrznodesantowych, instruktor taktyki interwencji.

kmdr ppor.rez.mgr inż. Sebastian Kalitowski, absolwent Akademii Marynarki Wojennej, a także Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Służył w marynarce wojennej, jako płetwonurek bojowy oraz dowódca grupy specjalnej płetwonurków w jednostce „Formoza". 1,5 roku spędził na Bałkanach realizując zadania związane ze zwalczaniem terroryzmu i międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Jego zainteresowania związane są z taktyką działań antyterrorystycznych na morzu
oraz bezpieczeństwem, ochroną statków i obiektów portowych oraz aspektami psychologicznymi działań terrorystycznych. Wykłada na Uniwersytecie Szczecińskim. Kapitan żeglugi jachtowej i motorowodnej, instruktor walki wręcz i skoczek spadochronowy wojsk powietrzno-desantowych.
Członek grupy ekspertów ds. gospodarki morskiej Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.


kmdr por.rez. Artur Bilski absolwent Akademii Marynarki Wojennej, służył na okrętach MW PR na Helu, pracował jako publicysta w tygodniku „Polska Zbrojna", uczestnik rocznego kursu organizowanego przez Instytut Wschód i Zachód z Nowego Jorku wspólnie z Kwaterą Główną NATO. Ukończył kurs PR w Defence Information School w Fort Benjamin Harisson w USA. W latach 1996-1998 rzecznik prasowy Nordycko-Polskiej Brygady w Bośni i Hercegowinie. Ukończył studia w Naval Postgraduate School w Monterey na Wydziale Bezpieczeństwa Międzynarodowego ze specjalnością stosunki cywilno-wojskowe. W latach 2002-2005 oficer prasowy w sekcji PR Biura Prasowego Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie. Ostatnio szef Biura Prasowego w Wielonarodowym Korpusie Północ Wschód w Szczecinie. Autor dwóch książek: historycznego opracowania na temat Nordycko-Polskiej Brygady i zbioru reportaży z Bałkanów „Widok na Sarajewo". Publikuje na łamach „Polityki" i „Gazety Wyborczej".


podinsp. Waldemar Palejko, ekspert KWP w Szczczecinie, od 1995 r. zajmuje się działaniami prewencji kryminalnej. Główny kierunek zainteresowań zawodowych to profilaktyka antynarkotykowa i rozpoznanie polskiej sceny narkotykowej. Organizator kilkudziesięciu kursów z zakresu prewencji i przeciwdziałania przestępczości narkotykowej. Uczestnik zagranicznych kursów i szkoleń m.in. organizowanych przez policję USA dotyczących przeciwdziałaniu narkomanii.


st.sierż (w st.spocz.). Dariusz Seńko w latach w 1989-1991 pracował jako z-ca dcy plutonu specjalnego SG, następnie w latach 1992 -2005 służył w pododdziale antyterrorystycznym Policji jako specjalista zespołu szkolenia pododdziału AT. Przez okres służby brał udział w wielu akcjach mających na celu zatrzymanie niebezpiecznych przestępców oraz zabezpieczeniu wizyt VIP. Ukończył kursy specjalistyczne krajowe i zagraniczne między innymi kurs taktyki AT i broni specjalnej zorganizowany przez SWAT w USA. Przez okres pracy w policji zajmował się szkoleniem pododdziału AT KWP w Szczecinie. Dodatkowo odpowiadał za wyszkolenie nie etatowych Grup Wsparcia Policji na terenie woj. Zachodniopomorskiego. Uczestnik misji stabilizacyjnej w Kosowie. Instruktor taktyki antyterrorystycznej, wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony i walki wręcz, wykładowca w szkołach i na kursach dla pracowników ochrony. Brał udział w szkoleniu pododdziałów specjalnych Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Więziennej.




Czas trwania:

2 dni po 6 i 7 godzin dziennie - Łącznie 13 godz. kursu

Termin:

Kurs odbędzie się w dniach 28.02.-01.03.2009 r. w godzinach 09:00-14:00 w Urzędzie Morskim w Szczecinie przy Pl.Stefana Batorego 4 .

Koszt:

Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 499 pln, dla członków KIGM 450 pln






Program kursu:

1. WYBRANE ZAGADNIENIA TERRORYZMU (2 godz.)
- Terroryzm morski - specyfika i przykłady najbardziej znanych aktów terroryzmu morskiego
- Kierunki zagrożeń terrorystycznych w żegludze morskiej
- Potencjalne sposoby i metody działań terrorystycznych wymierzonych przeciwko jednostkom pływającym.


2. PSYCHOLOGICZNE PODSTAWY ZAGROŻEŃ TERRORYSTYCZNYCH (2 godz.)
- Typy zachowań ludzkich
- Rozpoznawanie osób zagrażających bezpieczeństwu
- Komunikacja interpersonalna
-Symptomy zachowań psychologicznych terrorystów na podstawie działań bojowych w Iraku.


3. ELEMENTY NEGOCJACJI KRYZYSOWYCH (2 godz. )
-Zasady i metody negocjacji;
-Typy sprawców;
-Negocjacje w przypadku incydentu zakładniczego;
-Postępowanie w przypadku uczestniczenia w incydencie zakładniczym


4. ELEMENTY KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA (2 godz.)
- Zasady bezpiecznego przeszukania osób i bagażu;
-Techniki przeszukania osób i bagażu;
-Zatrzymanie osób podczas czynności przeszukania;


5. NARKOTYKI I ŚRODKI ODURZAJĄCE (3 godz.)
-Demonstracja najczęściej stosowanych narkotyków;
-Najczęściej stosowane narkotyki ich wygląd, działanie i specyfika,
-Postępowanie w przypadku kontaktów z osobami pod wpływem narkotyków.


6. KONTAKTY Z MEDIAMI W SYTUACJI KRYZYSOWEJ (2 godz.)
-Wystąpienia przed mediami w sytuacji kryzysowej
- organizowanie i przygotowywanie konferencji prasowej poświęconej sytuacji kryzysowej
- Udzielanie informacji dla mediów, (co mówić, a czego nie mówić)
- Unikanie trudnych pytań



Ukończenie kursu honorowane certyfikatem.
Więcej informacji oraz zgłoszenie uczestnictwa pod nr. tel. (91)433 63 60, 602 671167 lub 602710 849 -Roland Zaczkowski lub [email protected]

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Dobry kurs,na dodatek miałbym na miejscum,wykładowcy znani,ale co z tego...Kurva jestem bez kasy i niestety na nim nie będę

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karate cos oznacza

Następny temat

filmy k1

WHEY premium