Mistrzostwa Świata Muay Thai WMF Bangkok (Tajlandia) 18-26 marca 2009 r.

Ilość wyświetleń tematu: 2408

...
Lady M Zasłużona dla SFD
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
W dniach 18-26 marca 2009 roku odbywają się Mistrzostwa Świata Muay Thai WMF w Bangkoku (Tajlandia). Polskę reprezentują następujący zawodnicy:

- 63,5 kg Michał Tomczykowski
- 67 kg Patryk Grudniewski
- 71 kg Marcin Parcheta
- 81 kg Paweł Jędrzejczyk
- 54 kg Dorota Drużko

Nasi zawodnicy spisali się wspaniale zdobywając 3 srebrne medale i 1 medal brązowy. A przy tak trudnym turnieju nie było to wcale łatwe dla naszych reprezentantów. Serdecznie gratulujemy !!!

26 marca 2009r.
w dniu 26 marca Michał Tomczykowski po pięknej walce, przegrał walkę o złoto z Tajem zdobywając srebrny medal. Marcin Parcheta podobnie przegrał walkę po zaciętym pojedynku ulegając Bułgarowi, w konsekwecji również on zdobył srebrny medal.

25 marca 2009r.
w dniu 25 marca Dorota Drużko po bardzo wyrównej walce przegała na punkty z Tajką.
Dwie rundy były bardzo wyrównane dopiero w trzeciej nasza zawodniczka minimalnie uległa reprezentantce Tajlandii. Dorota Drużko zdobyła srebrny medal. Gratulujemy !

24 marca 2009r.
W dniu 24 marca Michał Tomczykowski wygrał na punkty z Irakijczykiem, w walce finałowej zmierzy się z reprezentantem Tajlandii.
Marcin Parcheta wygrał na punkty z Bułgarem, w finale walczyć będzie z zawodnikiem z Francji.
Paweł Jędrzejczyk przegrał po pięknej walce na punkty z Irańczykiem, zdobył brązowy medal.
W dniu 25 marca odbędą się walki finałowe z udziałem naszych reprezentantów :
Dorota Drużko z reprezentantką Tajlandii
Michał Tomczykowski z reprezentantem Tajlandii
Marcin Parcheta z reprezentantem Francji

23 marca 2009r.
W dniu 23 marca Patryk Grudniewski po ciężkiej walce przegrał na punkty z reprezentantem Włoch.
Jutro w półfinałach walczyć będą : Marcin Parcheta , Michał Tomczykowski, Paweł Jędrzejczyk.

21 marca 2009 r.
W dniu 21 marca walki stoczyło dwóch reprezentantów Polski.
Marcin Parcheta po pojedynku na dystansie czterech rund pokonał jednogłośnie reprezentanta Walii.
Paweł Jędrzejczyk zwyciężył przed czasem w pierwszej rundzie przedstawiciela ekipy Niemiec.

20.03.2009 r. w Bangkoku nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw Świata World Muay Thai Federation, które są w tym roku organizowane przez Ministerstwo Sportu Tajlandii pod patronatem Rządu Tajlandii. Uczestniczą w nich reprezentacje 33 krajów, między innymi nasi sąsiedzi Czechy, Niemcy, Białoruś.
Polscy zawodnicy z trenerem kadry Januszem Janowskim przebywają w Tajlandii od 8 marca. Proces aklimatyzacji i ostatnich przygotowań do mistrzostw przebiegał w campie "Naga Gym" na uroczej wyspie Ko Samet.
Po pierwszym dniu mistrzostw widać, że nie będzie to łatwy turniej dla naszych zawodników. Poziom uczestników jest bardzo wysoki.
20 marca pierwszy zaciekły pojedynek stoczył Michał Tomczykowski pokonując jednogłośnie stawiającego silny opór reprezentanta Włoch.
Relacje przekazuje trener kadry Janusz Janowski.