Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 12220

...
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Mistrz olimpijski z Sydney Irańczyk Hossain Rezazadeh pobił rekord świata w podrzucie w kat. +105 kg - 263 kg w ostatnim boju mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Warszawie.

Irańczyk jako pierwszy wpisał się na listę rekordzistów świata w podrzucie, ponieważ od 1 stycznia 1998 roku, gdy zmieniono kategorie wagowe, nikomu nie udało się uzyskać tzw. standardu światowego, który wynosił 262,5 kg.

Rezazadeh wygrał ostatnią konkurencję warszawskich mistrzostw wynikiem 472,5 kg w dwuboju, wyrównując własny rekord świata z olimpiady w Sydney.

Srebrny medal w Warszawie zdobył Bułgar Damian Damianow, a brązowy - Ukrainiec Artiom Udachin. Z dziewiątego miejsca po rwaniu na czwarte awansował Grzegorz Kleszcz.

Mały brązowy medal - za podrzut zdobył inny reprezentant Polski Paweł Najdek, który nie ukończył rwania i nie został sklasyfikowany w dwuboju.

Pozdro - Tomek - aktualn, oglonorozw, hobby, strong

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu..." /

Pozdrawiam - Tomek

...
Wyniki kat. +105 kg:

1. Hossein Rezazadeh (Iran) 472,5 kg (210+262,5) - rekord świata w podrzucie 263 kg
2. Damian Damianow (Bułgaria) 450 (205+245)
3. Artiom Udachin (Ukraina) 440 (200+240)
4. Grzegorz Kleszcz (Polska) 425 (190+235)
5. Shane Hamman (USA) 425 (197,5+227,5)
6. Roman Mieszczeriakow (Rosja) 417,5 (192,5+225)
7. Siergiej Karasiow (Białoruś) 412,5 (192,5+220)
8. Petr Sobotka (Czechy) 400 (180+220)
9. Mohamed Ehssan (Egipt) 397,5 (182,5+215)
10. Takanobu Iwazaki (Japonia) 392,5 (170+222,5)

Startowało 23 zawodników, sklasyfikowano 20.

...
Agata Wróbel, złota medalistka w kategorii plus 75 kg, została uznana za najlepszą zawodniczkę mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, które zakończyły się we wtorek w Warszawie.

Wśród mężczyzn triumfował mistrz świata w wadze superciężkiej, Irańczyk Hossein Rezazadeh. Wyboru najlepszego zawodnika i zawodniczki dokonali dziennikarze.

Podczas pożegnalnego bankietu w salach hotelu Novotel Forum pierwszy wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF) Sam Coffa pogratulował gospodarzom mistrzostw wspaniałej organizacji imprezy.