SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

10 przykazań początkującego pakera

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 692
Wielu młodych ludzi idąc pierwszy raz ma dużo zapału,chęci do ćwiczeń,nastawienie,że poradzi sobie bez sterydów,ale 90 % z nich nie potrafi ćwiczyć,motywować się i zachowywaćsie na siłowni,właśnie dla takich ludzi postanowiłem napisać 10 przykazań początkującego siłącza:
1.Zawsze trenuje to co sobie założyłem
2.Nie ćwicz tylko mięśni klatki piersiowej i bicepsów
3.Nie sprawdzaj rekordów co trening
4.Nie zakładaj na sztangę 100 kg i nie proś o asekuracje jesli wiesz ze podniesiesz tylko 80 kg.
5.Jeśli jesteś w stanie zrobić 10 powtórzeń to postaraj sie zrobić 11 (efekty będą szybciej widoczne)
6.Nie odpuszczaj żadnego treningu
7.Nie chwal się swoimi mięśniami jeśli jeszcze ich nie masz
8.Nie ćwicz całe życie tym samym planem treningowym 3x10
9.Nie pakuj sie w odżywki jeśli nie jesteś pewny że bedziesz cwiczył przynajmniej rok
10.Odżywiaj się dobrze,nie jedz tylko pizzy i fast foodów.

To tyle,może się komuś przyda.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 11474 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63494
1. Wiedza - merytoryczne przygotowanie się do ćwiczeń.
Ćwiczenie siłowe przeznaczone są ludzi myślących, którzy znają podstawowe zasady anatomii, fizjologii i higieny żywienia. Uprawiając kulturystykę każdy powinien mieć jasno i wyraźnie sprecyzowany cel. Realizacja tego celu zależy od ambicji i wytrwałości w pokonywaniu poszczególnych etapów treningu. Należy sobie wyznaczyć cel perspektywiczny- na kilka lat i cel najbliższy- na kilka tygodni lub miesięcy. Jasno sprecyzowane cele w treningu wyzwalają dodatkową energię i witalność organizmu, pozwalają na ciągłe uzyskiwanie postępów. Jeśli po pewnym czasie ich nie ma, należy dokładnie przeanalizować swój program treningu, zmienić ćwiczenia, obciążenia itd. Dla myślącego kulturysty, mającego jasno wyznaczony cel, każdy trening powinien stanowić kolejne wyzwanie i etap w jego realizacji.

2. Regularność trenowania.
Każdy trening w zaplanowanym cyklu jest ważny. Nie wolno więc opuszczać żadnych zajęć bez dostatecznie wonnych powodów. Trzeba wciąż przezwyciężać swoje słabości, gdyż to kształtuje ambicję i upór, pozwala na wyzwalanie wciąż nowych zasobów energii.

3. Atmosfera ćwiczeń.
Treningi, w miarę możliwości, powinno się przeprowadzać w jak najlepszym otoczeniu i atmosferze, a więc w dobrze przewietrzonej sali, najlepiej przy naturalnym oświetleniu, w wygodnym i estetycznym ubiorze treningowym, na sali, gdzie panuje porządek a wszystkie przyrządy i urządzenia są właściwie rozmieszczone.

4. Dobór partnera.
Dobór właściwego partnera ma duże znaczenie dla efektywności treningu. Partner powinien być na podobnym szczeblu zaawansowania, dopingować do pracy. Organizacja treningu, jeśli ćwiczy się z partnerem, jest o wiele łatwiejsza.

5. Dobór ćwiczeń.
Nie należy sugerować się ćwiczeniami znanych mistrzów, lecz dobierać je pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Aczkolwiek zaawansowani kulturyści stosują w swoim treningu wiele różnorodnych i wyrafinowanych technicznych ćwiczeń, to przecież i oni w pierwszym okresie treningu wykonywali podstawowe ćwiczenia na główne grupy mięśniowe. Ogólne zasady: na masę należy stosować ćwiczenia proste ruchowo, z dużym obciążeniem. Na rzeźbę mięśni – więcej ćwiczeń zróżnicowanych.

6. Dobór serii i powtórzeń.
Ich liczba zależy od indywidualnych możliwości, trzeba kierować się zasadą priorytetu poszczególnych grup mięśniowych. Ogólna zasada, na masę wykonuję się mniej powtórzeń i serii, na rzeźbę więcej.

7. Dodatkowe napinanie mięśni.
Zgodnie z teorią Weidera dodatkowe „suche” napinanie mięśni po wykonaniu zasadniczego ćwiczenia w znacznym stopniu przyspiesza rozwój mięśni. Stosowanie tej zasady np. po każdych trzech seriach pozwala na utrzymanie mięśni w stałej ciepłocie, doskonali ich samokontrolę i pozwala na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

8. Koncentracja.
Maksymalna koncentracja psychiczna na treningu ma wpływ na wyzwalanie dodatkowej energii, natomiast rozproszenie uwagi w czasie ćwiczeń powoduję rozdrobnienie energii. Zawsze trzeba koncentrować własną uwagę na danym ruchu i ćwiczeniu, myśleć wyłącznie o tym co się robi i co się chce osiągnąć.

9. Odżywianie.
Odżywianie w procesie treningowym odgrywa rolę nie mniejszą niż sam trening. Nie da się skutecznie poprawić płaszcza mięśniowego bez odpowiednio skomponowanej diety. Sposób odżywiania decyduje o tempie przyrostu masy mięśniowej lub o efektywności redukcji tkanki tłuszczowej. Drugi walor to zdrowie ćwiczącego, optymalna dieta zapewnienie ciału dopływu wszystkich składników pokarmowym, co niweluje ryzyko chorób i kontuzji podczas ćwiczeń.

10. Wyciszenie potreningowe
Jak stwierdzono na podstawie badań zmęczenie po intensywnym treningu powinno usuwać się stopniowo. Innymi słowy, po wyczerpujących ćwiczeniach należy wykonać kilka ćwiczeń o intensywności niskiej w celu rozluźnienia. Po treningu obowiązkowo należy wziąć prysznic, letni i zimny – w tej właśnie kolejności najszybciej usuwa się produkty zmęczenia.

źródło: plany.sfd.pl

www.pajacyk.pl 
[][][]--------[][][]
,, Po co ćwiczyć?? I tak umre. Żeby mnieć, kvrwa, większą trumne!! "...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase + piłka nożna. 16 Lat??

Następny temat

plan do korekty/oceny

WHEY premium