SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masakryczna szybkość

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Buhaha Cynik SOG duchowy
Ja mogę powiedzieć tyle - są ciosy które mają być szybkie, mają dezorientować przeciwnika, przygotowywać grunt drugiemu rodzajowi ciosów. Jakiemu? Ciosom które mimo, że są wolne to niosą za sobą druzgocącą, miażdżącą siłę. Takie, których obawia się każdy. Trzymając gardę nie boisz się lewych prostych. Starasz się je po prostu w miarę neutralizować, nie pozwalać im wykonać swojego zadania. Tak naprawdę boisz się prawego bo wiesz, że jeżeli dojdzie do celu to Twoje szanse drastycznie maleją. Więc imo dyskusja czy lepiej jest szybciej czy silniej, czy więcej wysiłku czy mniej, jest trochę bez sensu

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Gwiazdor-mam podobne zdanie do Twojego,ale lipą jest gdy okaże się,że przeciwnikiem jest mańkut

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Nie róbmy z mańkutów postrachów ringu Wbrew pozorom mimo, że mają lewy prosty zarówno szybki jak i silny (mowa o takich co walczą w pozycji klasycznej), to i tak nie będzie (zakładając takie same wartości cech motorycznych i w ogóle) tak silny jak prawy prosty osoby praworęcznej. Zaś prawy prosty mańkuta będzie znacznie słabszy i wolniejszy niż prawy prosty osoby praworęcznej.
A moim zdaniem:
(silny i szybki lewy)+(słaby i wolny prawy) < (szybki lewy) + (silny prawy)

Zaś gdy mowa o mańkucie walczącym w pozycji prawostronnej (prawa z przodu) to dochodzą luki w obronie. Wątroba będąca stanowczo łatwiejszym celem chociażby. Do tego jeżeli to MY podktujemy warunki i uda nam się skłonić mańkuta do krążenia zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to oddalamy się od jego potężnej broni - silnego prostego z tylnej ręki, któremu na ogół ciężko zapobiec bo po prostu mało kiedy sparujesz z mańkutami, na ogół wszyscy skupiają się na walce z praworęcznymi - jednocześnie ułatwiając sobie samemu użycie swojej karty przetargowej - prawego prostego Taktyka taktyką, ale to nie zmienia faktu że potrzebne są zarówno takie ciosy jak i siakie. Gdyby było inaczej, nawet mańkuci walczyliby tylko i wyłącznie tym swoim lewym prostym z przedniej ręki. Nie mam racji?

I ja jestem gwJJJJJJJJJJazdor

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2009-12-03 17:59:16

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
gwjazdor - coś *******icie farmazony kolego. Niby czemu ręka wiodąca osoby leworęcznej (czyli lewa) miałaby być gorsza od reki wiodącej osoby praworęczne (czyli prawej)?
A co do tego czy walczy się z ręką wiodącą z przody czy z tyłu podyskutuj z MichalemJF
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Niby czemu ręka wiodąca osoby leworęcznej (czyli lewa) miałaby być gorsza od reki wiodącej osoby praworęczne (czyli prawej)?

Wcale tak nie twierdzę. Nie chodzi o rękę, ale o pozycję i ciosy wyprowadzane nią. Wyprowadź prawy prosty z pozycji klasycznej, a potem z pozycji odwrotnej. Chyba bez eksperymentów można stwierdzić, że z pozycji klasycznej ten cios będzie lżejszy. Oczywiście, w pozycji odwrotnej prawy prosty (cały czas mówimy o oosobie praworęcznej) będzie silniejszy niż lewy prosty z klasycznej. Ale to tak jakby stawianie wszystkiego na jedną kartę. Walczymy tak bo dzięki temu szybkie proste będą miały więcej siły (jednak mniej niż gdybyś uderzył tak z pozycji klasycznej). Jednak uderzając z większą siłą, jednocześnie uderzami nieco wolniej. To, że najszybsze ciosy nie powstrzymają przeciwnika a najsilniejsze nie dojdą do celu, nie wzięło się z nieba . A jak wspomniałem walcząc w pozycji odwrotnej osoba praworęczna stawia wszystko na ten właśnie prawy prosty bity z przedniej ręki. Lewy prosty jest zbyt wolny, poza tym sporo słabszy i mniej użyteczny.

Gdy mańkut walczy w pozycji odwrotnej oczywiście wszystko jakby się wyrównuje, dlatego trzeba tu patrzeć właśnie np na to by bić w wątrobę - gdy jest odsłonięta to jest słaby punkt, przeciwnik go ma, Ty nie - warto skorzystać Oraz narzucanie kierunku krążenia wokół siebie przynosi praworęcznemu bonus zwłaszcza przy walce z mańkutem. Opisałem to już wyżej, Ty chcesz chodzić zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby łatwiej parować jego proste i jednocześnie oddalasz się od piorunującej broni - lewego prostego który oprócz wszystkich tych zalet które mają proste z tylnej ręki prawego boksera, posiada jeszcze jedną: większość praworęcznych jest na niego o wiele gorzej przygotowana niż na taki sam cios innej praworękiego. Mańkut zaś chce chodzić w kierunku przeciwnym - dla tych samych korzyści. Dlatego właśnie tak ważna tu jest inicjatywa

Jak widzisz nie napisałem nigdzie, że lewa ręka leworęcznego jest gorsza niż prawa ręka praworęcznego. Chciałem jedynie wykazać, że mańkuci to wcale nie ringowi zabijacy (a jak już to na pewno nie przez to, że urodzili się lewo- a nie prawo-ręczni).

A co do tego czy walczy się z ręką wiodącą z przody czy z tyłu podyskutuj z MichalemJF
Przecież można walczyć zarówno tak i tak. Tyle, że taktyka walki znacznie się wtedy różni

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2009-12-03 19:02:10

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejna walka Rafała Simonidesa w Tajlandii! (7.01.2010)

Następny temat

Suple - propozycje

WHEY premium