SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czym objawia sie zalamanie psychiczne??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23959

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 481 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
tak jak w temacie pytanko na temat zalamania psychicznego ? ;p
1

mrr...:*

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 133 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5143
O kurde to zesz Walneła .
To jest bardzo złożona odpowiedz wejdz na forum lekarskie czy coś i poczytaj.
Czesto załamanie jest niezauwazalne i dlatego jest to tak niebedzpieczne i jest wiele niepotrzebnych zgonów głównie ludzi młodych.
Przepraszam cie nie zauwazyłem ż.

Zmieniony przez - RAF MIS w dniu 2009-11-03 20:04:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 481 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
heh pytam bo nie chce mi sie lwasnie szukac,,,,oczywiscie to nie dotyczy mnie chyba ;p\
z glowka wszytsko w porzadku ale jakos tak sie zastanawiam nad tym... na forach lekarskich pisza za bardzo jezykiem medycznym a tak to kazdy cos napsize po swojemu i cos sie wywnioskuje ;p
hmm...czego nie zauwazyles??

mrr...:*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Po co kopiować z neta i wklejać tutaj.
Wpisz w google i poczytaj.
Albo i arta dobrego skomponuj.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 481 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
heh ok juz cos szukam ;p
mam nadzieje ze zainteresuje ;p

mrr...:*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 481 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
Żyjemy w czasach perfekcjonizmu. Chcemy być najlepsi w pracy, mieć idealną rodzinę, figurę, przyswajać mnóstwo nowych informacji. Na tej drodze do doskonałości towarzyszy nam stres, a my nie do końca zdajemy sobie sprawę co może on zrobić z naszym organizmem. A może spowodować poważne choroby. Jakie? I jak rozpoznać, czy przechodzimy załamanie stresowe?




OBJAWY ZAŁAMANIA STRESOWEGO:


Zmęczenie i kłopoty ze snem
Silny i długotrwały stres powoduje w organizmie uczucie ciągłego zmęczenia, które nie ustaje mimo odpoczynku. Pojawiają się kłopoty z zasypianiem, zbyt wczesnym budzeniem się albo z nadmierną potrzebą snu.

Zaburzenia kognitywne
To problemy z rozumieniem i koncentracją. Przyczyną mogą być zaburzenia w funkcjonowaniu pamięci. Człowiek ma problemy z zapamiętywaniem nawet najprostszych rzeczy. Kłopoty z koncentracją powodują niemożność np. przeczytania dłuższego tekstu oraz wykonywania kilku czynności naraz. Efektem takich zaburzeń jest robienie absurdalnych rzeczy np. schowanie gazety do lodówki. Stres wywołuje nadwrażliwość zmysłów. Może pojawić się nadwrażliwość na światło, dźwięki, zapach, ból. Część osób ma problemy w podążaniu za własnymi myślami, orientacją w czasie lub przestrzeni. Brakuje im słów i pojęć. Niezdolność do przeprowadzenia bardziej skomplikowanych procesów myślowych powoduje dodatkowy stres.

Kłopoty z ciałem
Najczęstsze objawy fizyczne, jakie powoduje stres to:

Kołatanie serca.

Drżenie i skurcze mięśni.

Niedowład, drętwienie albo paraliż.

Za szybki albo za wolny puls.

Wzrost lub spadek ciśnienia krwi.

Ból w klatce piersiowej.

Rozwolnienie lub zaparcie.

Bóle żołądkowo-jelitowe.

Trudności z oddychaniem.

Problemy ze skórą.

Nagłe wykwity opryszczki.

Zwiększona produkcja śliny.

Poczucie ucisku w przełyku i problemy z połykaniem.

Mdłości.

Skurcze jelit połączone często ze zwiększeniem apetytu.

Wrażenie przepełnienia.

Nadaktywność pęcherza.

Reakcje psychiczne
Chorzy na załamanie stresowe mogą być skrajnie uczuciowi lub wybuchowi. Często nie kontrolują zmienności swoich nastrojów. Występują u nich silne stany lękowe prowadzące do innych zaburzeń, np. pojawienia się fobii lub stanów paniki. Oprócz tego stres wywołuje smutek oraz depresję, charakteryzującą się poczuciem przemęczenia i przygnębienia, ale bez oskarżania i negowania samego siebie.

CHOROBY STRESOWE:

Syndrom chronicznego zmęczenia
Polega na ciągłym odczuwaniu zmęczenia, które utrzymuje się co najmniej sześć miesięcy. Badania medyczne nie wykazują żadnych przyczyn tego stanu. Chory ma problemy z koncentracją lub pamięcią krótkotrwałą. Na dodatek występują przynajmniej cztery z następujących symptomów:

Powracający ból gardła.

Powiększone węzły chłonne na szyi lub pod pachami.

Lekki ból mięśni.

Ból stawów.

Ból głowy.

Po wysiłku wrażenie choroby, utrzymujące się przez dobę.

Budzenie się z poczuciem niewyspania.

We krwi chorego zwiększa się poziom kortyzolu, a układ immunologiczny jest mniej efektywny. Syndrom chronicznego zmęczenia leczy się środkami antydepresyjnymi oraz dzięki terapii kognitywnej.

Fibromialgia
Jest to stan przewlekłych bólów. Objawy choroby to symptomy charakterystyczne dla syndromu wypalenia, ciągły, rozległy ból ciała, brak sił oraz zmęczenie. Fibromialgia zostaje zdiagnozowana, kiedy pacjent odczuwa ból w co najmniej 11 z 18 bolesnych punktów, a bóle ciała trwają nie krócej niż trzy miesiące. Do leczenia tej choroby nie używa się środków przeciwbólowych, ale nowoczesne antydepresanty. Zaleca się również terapię kognitywną, terapię cieplną, basen, ćwiczenia relaksacyjne, ostrożny stretching.

Zaburzenia lękowe
Polegają na odczuwaniu nieograniczonego strachu. Objawy somatyczne są zazwyczaj umiejscowione w sercu, brzuchu i głowie. Osoba cierpiąca na zaburzenia lękowe miewa ataki paniki. Jest to przeświadczenie, że za chwilę ulegnie się unicestwieniu albo że nadchodzi jakaś straszna katastrofa. Najczęściej obok ataku paniki występują problemy z oddychaniem. Człowiek ma uczucie drętwienia rąk i nóg oraz wrażenie omdlenia. Inną formą lęku są fobie. Najczęstsze fobie to strach przed wężami, pająkami, ciasnymi pomieszczeniami oraz fobie społeczne np. strach przed ośmieszeniem. Mogą prowadzić do różnych ograniczeń życiowych. Istnieje wiele leków, które pomagają w atakach paniki. Są to pochodne benzodiazepiny: oxazepam, diazepam, xanax. Skutkiem ubocznym tych środków jest zmęczenie i senność, mogą też uzależniać. W przypadku fobii stosuje się leki przeciwdepresyjne. W obu sytuacjach pomocna okazuje się terapia kognitywna.

Depresje
Depresja to doznanie stanu głębokiego smutku, przygnębienia i beznadziejności. Oprócz tego chory odczuwa znużenie, wewnętrzną pustkę, poczucie winy, brak zdolności odczuwania i wyhamowanie aktywności. Jednym z typów depresji związanych ze stresem jest depresja reaktywna. Chory rozpacza z powodu wydarzenia o charakterze negatywnym, traci siły życiowe, odczuwa zmęczenie. Obwinia się za to, że nie potrafi normalnie funkcjonować. Drugi typ depresji to „wyczerpanie depresyjne”. Człowiek ma wrażenie zbliżającego się zagrożenia oraz przekonanie, że nie nadejdzie żadna pomoc, ani nie ma nadziei na uniknięcie katastrofy. Jest skrajnie zmęczony, może nieprzerwanie spać, mieć trudności z racjonalnym myśleniem. Ludzie cierpiący na depresję mają potrzebę ciągłego pocieszania się, nie są w stanie zająć się czymś konstruktywnym. Izolacja i bierność powodują pogłębienie poczucia winy. Dlatego ważne jest, aby chory jak najszybciej rozpoczął leczenie. Istnieje wiele skutecznych leków, które pozwalają uwolnić energię i przełamać pasywność chorego. Depresja zwiększa ryzyko wystąpienia choroby naczyń wieńcowych, która prowadzi do zawału mózgu lub serca oraz zaburzeń metabolicznych prowadzących do wysokiego ciśnienia lub cukrzycy. Nieleczona może być przyczyną samobójstwa.

Zespół stresu pourazowego (PTSD)
Pojawia się w wyniku ciężkiego, traumatycznego wydarzenia np. śmierci bliskiej osoby, gwałtu, bezpośredniego zagrożenia życia, doznania przemocy seksualnej w dzieciństwie. To przeżycie powraca w co najmniej jednej z następujących postaci. Mogą to być natarczywe, dręczące obrazy, koszmary senne, mocne emocjonalne i fizyczne bodźce, które wyzwalają traumatyczne wspomnienia. Osoba dotknięta PTSD unika aktywności, ludzi, myśli, sytuacji lub miejsc, które w jakikolwiek sposób kojarzą się z tamtym wydarzeniem. Czasem można zauważyć widoczny dystans chorego w kontaktach z ludźmi. Oprócz tego pojawia się szereg symptomów spowodowanych nadaktywnością układu nerwowego np. zaburzenia snu, drażliwość, wybuchy gniewu, trudności z koncentracją, napięta uwaga. Nie ma żadnej specjalnej farmakologicznej metody leczenia tego stanu. Chorzy dostają leki przeciwdepresyjne oraz uczestniczą w terapiach.
1

mrr...:*

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pęcherz z krwią Pomocy !!

Następny temat

Pęknięte naczynka

WHEY premium