Zabieram się do diety, ale nie wiem czy dobrze obliczam zapotrzebowanie kaloryczne. Kierowałem się tym tematem: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html według tego schematu:
Przykład:
Mężczyzna, ektomorfik, 20 lat, 60 kg, 180 cm, 3 intensywne treningi siłowe po 45 minut(właściwa dla tego typu budowy ilość), trening areobowy ograniczony do 5-10 minut przed i po treningu, interwały(brak).
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 60 (kg)) + (6.25 X 180 (cm)) - (4.92 X 20) + 5 = 1631 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC(3 x (7% z 1631 = 114)) = 1558 kcal
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 223 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1631 kcal + (TEA)223 kcal = 1854 kcal
5. Dodajemy NEAT:
1854 kcal + 900 kcal = 2754 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2754 + TEF(10% z 2754 = 275) = 2754 + 275 = 3029 kcal
Wyszło mi coś takiego:
1. BMR= 669,33 + 1125 - 88.56 + 5 = 1710,77
2. 3 * 90min * 8 + EPOC (3 * (6% z 1710.77 = 102.65)) = 2160 + 307.95 = 2467,95
3. 2467.95:7= 352,56
4. 1710,77 + 352,56 = 2063,33
5. 2063,33 + 800 = 2863,33
6. 2863,33 + (10% z 2863,33= 286,3) = 2349,6kcal
Wszystko się zgadza? Proszę o pomoc...
Dodam, że mój trening trwa 90 minut ze względu na długie przerwy pomiędzy seriami (2minuty~). Aerobów nie robię.
Pozdro
Zapomniałem dopisac: 18lat, 180cm, 67kg. Ektomorfik.
Zmieniony przez - hacker06 w dniu 2010-01-27 12:08:20