Podczas XXI. Zimowych Igrzysk Olimpijskich zostaną rozegrane dwa turnieje w curlingu: męski i żeński. Będzie to piąta olimpiada gdzie curling jest dyscypliną medalową. Curlerzy rywalizować będą między 16 a 27 lutego 2010 w Vancouver Olympic Centre w Vancouver.
Obrońcami tytułu mistrzów olimpijskich z Turynu 2006 są Szwedki i Kanadyjczycy.
Turniej mężczyzn
Sesja 1 - 16.02 od 18:00*
Wlk. Brytania - Szwecja
Norwegia - Kanada
USA - Niemcy
Szwajcaria - Dania
Sesja 2 - 16.02 (od 04:00)
Kanada - Niemcy
Chiny - Francja
USA - Norwegia
Sesja 3 - 17.02 (od 23:00)
Wlk. Brytania - Francja
USA - Szwajcaria
Dania - Chiny
Niemcy - Szwecja
Sesja 4 - 18.02 (od 18:00)
Dania - USA
Niemcy - Norwegia
Kanada - Szwajcaria
Wlk. Brytania - Szwajcaria
Sesja 5 - 18.02 (od 04:00)
Szwecja - Chiny
Wlk. Brytania - Dania
Norwegia - Szwajcaria
Francja - Kanada
Sesja 6 - 19.02 (od 23:00)
Niemcy - Szwajcaria
Dania - Kanada
Francja - USA
Norwegia - Chiny
Sesja 7 - 20.02 (od 18:00)
Norwegia - Dania
Francja - Niemcy
Chiny - Wlk. Brytania
Szwecja - USA
Sesja 8 - 20.02 (od 04:00)
Szwajcaria - Chiny
Szwecja - Francja
Kanada - Wlk. Brytania
Sesja 9 - 21.02 (od 23:00)
USA - Wlk. Brytania
Norwegia - Szwecja
Szwajcaria - Kanada
Dania - Niemcy
Sesja 10 - 22.02 (od 18:00)
Francja - Norwegia
Kanada - USA
Niemcy - Chiny
Szwajcaria - Szwecja
Sesja 11 - 22.02 (od 04:00)
Niemcy - Wlk. Brytania
Francja - Dania
Chiny - USA
Sesja 12 - 23.02 (od 23:00)
Chiny - Kanada
Szwecja - Dania
Wlk. Brytania - Norwegia
Szwajcaria - Francja
Turniej kobiet
Sesja 1 - 16.02 (od 23:00)
USA - Japonia
Dania - Szwecja
Niemcy - Rosja
Kanada - Szwajcaria
Sesja 2 - 17.02 (od 18:00)
Chiny - Wlk. Brytania
Niemcy - USA
Szwajcaria - Szwecja
Japonia - Kanada
Sesja 3 - 17.02 (od 04:00)
Rosja - Dania
Wlk. Brytania - Szwecja
Chiny - Szwajcaria
Sesja 4 - 18.02 (od 23:00)
Kanada - Niemcy
Chiny - Japonia
Rosja - Wlk. Brytania
Dania - USA
Sesja 5 - 19.02 (od 18:00)
Niemcy - Wlk. Brytania
Rosja - USA
Chiny - Dania
Sesja 6 - 19.02 (od 04:00)
Dania - Kanada
Szwecja - Chiny
Wlk. Brytania - Japonia
Szwajcaria - Rosja
Sesja 7 - 20.02 (od 23:00)
Szwecja - Rosja
USA - Wlk. Brytania
Dania - Szwajcaria
Niemcy - Chiny
Sesja 8 - 21.02 (od 18:00)
Wlk. Brytania - Szwajcaria
Niemcy - Dania
Kanada - USA
Rosja - Japonia
Sesja 9 - 21.02 (od 04:00)
Chiny - Kanada
Japonia - Niemcy
USA - Szwecja
Sesja 10 - 22.02 (od 23:00)
Rosja - Chiny
Japonia - Szwajcaria
Szwecja - Kanada
Wlk. Brytania - Dania
Sesja 11 - 23.02 (od 18:00)
Japonia - Szwecja
Szwajcaria - Niemcy
USA - Chiny
Kanada - Wlk. Brytania
Sesja 12 - 23.02 (od 04:00)
Szwajcaria - USA
Kanada - Rosja
Japonia - Dania
Szwecja - Niemcy
* godziny wg czasu polskiego
Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! [http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html]