Ta :P, ostatni trening dzisiaj już był ;)

Zmieniony przez - david_1987 w dniu 2010-04-21 22:25:36
...
Szacuny 0 Napisanych postów 185 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9872
Witam!wyniki te które pamiętam seniorzy do 82.5 wygrał gospodarz Rogulski 200kg ;90 i 100 łączona Murcha -Kościan 250[wygrał też open] drugi Błachowiak-Kościan wyniku niestety nie pamiętam;na usprawiedliwienie mam to ze sam startowałem w tej kat 217.5 dało mi 4 msc. w 110 Zakrzewski 250 chybastartujących nie za dużo chyba 37 ale kilka fajnych wyników może ktoś wrzuci pełne.Pozdrawiam!
...
kruszyna30 ZASŁUŻONY
Szacuny 49 Napisanych postów 672 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3881
Czekamy na wyniki
...
W Gostyniu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Wyciskaniu Leżąc. Zawody zorganizował TKKF „Tęcza” działający przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie oraz Kobra Jass Kościan.

Organizację mistrzostw wsparły TKKF „Winogrady” w Poznaniu, Urząd Miejski w Gostyniu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu, a gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego: Roman Szymkowiak, Wiesław Siwek i Jacek Urbaniak oraz Burmistrz Gostynia Jerzy Woźniakowski i Wiceprezes Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Ryszard Wasik.

Ceremonię otwarcia mistrzostw rozpoczęła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego wieloletniego sponsora tych zawodów Henryka Celki – Prezesa GSM. Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Gostynia Jerzy Woźniakowski, dziękując jednocześnie organizatorom za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy i życząc zawodnikom samych udanych startów. Do podziękowań dla głównego organizatora TKKF „Tęcza” burmistrz dołączył dyplom i pamiątkowe pióro, które przekazał na ręce prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka.

W zawodach wystartowało 37 zawodniczek i zawodników z 7 klubów z całej Polski: REVERS Bystrzyca Kłodzka, KOBRA JASS Kościan, STEINPOL ILANKA Rzepin, ŁOKIETEK Nakło, KS START Strzegom, KS TEAM Wrocław i TKKF TĘCZA Gostyń. W zawodach startowali też zawodnicy niezrzeszeni.

Najwięksi siłacze tegorocznej edycji mistrzostw Tomasz Zakrzewski i Dominik Murcha wynikiem 250 kg zbliżyli się do ciągle niepobitego rekordu Gostynia, wynoszącego 295 kg i należącego do Jacka Szambelana z Inowrocławia.

Zawodnicy toczyli boje w dziesięciu kategoriach: open kobiet, seniorów (do 67,5 kg), seniorów (do 82,5 kg), seniorów (do 100 kg), seniorów pow. 100 kg), weteranów (do 82,5 kg), weteranów (powyżej 90 kg), juniorów młodszych (do lat18), juniorów (19- 20 lat), juniorów starszych (21 – 23 lata).

Wśród kobiet po zaciętej walce mistrzynią Wielkopolski została Patrycja Jurga (Kobra Jass Kościan) - 55 kg, drugi wynik uzyskała Katarzyna Susa (Kobra Jass Kościan), trzecia była Maria Szymkowiak (Kobra Jass Kościan). Mężczyźni również stoczyli zacięte boje. W kategorii seniorów do 67,5 kg mistrzem Wielkopolski został Tomasz Zakrzewski (Kobra Jass Kościan), który wycisnął 120 kg. W kategorii seniorów do 82,5 kg mistrzem Wielkopolski został reprezentant gospodarzy Dominik Regulski (TKKF Tęcza Gostyń) z wynikiem 200 kg, drugi był Dawid Kalarus (KS START Strzegom), a trzeci Ryszard Hyżyk (TKKF Tęcza Gostyń). W kategorii seniorów do 100 kg mistrzem Wielkopolski został Dominik Murcha (Kobra Jass Kościan) z wynikiem 250 kg, drugi był Piotr Jezierski (Kobra Jass Kościan), a trzeci Grzegorz Błachowiak (Kobra Jass Kościan).

W kategorii seniorów powyżej 100 kg mistrzem Wielkopolski został Tomasz Zakrzewski (Kobra Jass Kościan), który wycisnął 250 kg. W grupie weteranów do 82,5 kg tytuł mistrza Wielkopolski wywalczył Marek Suchodolski (Revers Bystrzyca Kłodzka) z wynikiem 160 kg, wyprzedzając nieznacznie Waldemara Szwedka (TKKF Tęcza Gostyń).

W grupie weteranów powyżej 90 kg tytuł mistrza Wielkopolski wywalczył reprezentant gospodarzy Stanisław Sobalski (TKKF Tęcza Gostyń) z wynikiem 140 kg, a drugie miejsce zajął Marian Wronkowski (Łokietek Nakło).

W kategorii juniorów młodszych tytuł mistrza Wielkopolski zdobył Rafał Tarczewski (Revers Bystrzyca Kłodzka) wynikiem 115 kg), drugie miejsce zajął Jarosław Wronkowski (Łokietek Nakło), trzeci był Piotr Gilas (Łokietek Nakło).

W kategorii juniorów mistrzem Wielkopolski został Łukasz Nadłonek (Revers Bystrzyca Kłodzka) - 155 kg, drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Roger Kasperkowiak (TKKF Tęcza), a trzeci był Michał Kular (Kobra Jass Kościan). W kategorii juniorów starszych mistrzem Wielkopolski został Mateusz Żyła (Revers Bystrzyca Kłodzka) - 175 kg, drugie miejsce zajął Łukasz Wółkiewicz (KS Team Wrocław), a trzeci był reprezentant gospodarzy Marcin Kwiatkowski (TKKF Tęcza Gostyń).

Nagrodę Burmistrza Gostynia dla najlepszego zawodnika mistrzostw Wielkopolski zdobył Tomasz Zakrzewski (Kobra Jass Kościan) – 250 kg. Nagrodę TKKF Tęcza Gostyń dla najstarszego zawodnika otrzymał Waldemar Szwedek (TKKF Tęcza Gostyń). Nagrodę TKKF Tęcza Gostyń dla najmłodszego zawodnika otrzymał Patryk Linkiewicz (Revers Bystrzyca Kłodzka). Najlepszym juniorem z Gostynia został Marcin Kwiatkowski (TKKF Tęcza Gostyń).

Zwycięzcom dyplomy, puchary, nagrody finansowe i rzeczowe wręczali goście honorowi. Sędzią głównym zawodów był sędzia klasy międzynarodowej Roman Szymkowiak. Pozostali sędziowie to Jacek Urbaniak, Sławomir Ceglarek. Ekipę sędziowską wsparli i prowadzili sprawnie zawody przedstawiciele organizatora mistrzostw - TKKF TĘCZA Gostyń: Waldemar Szwedek, Mieczysław Polewski i Mirosław Sobkowiak. Lekarzem zawodów był Marek Palka.
...
z tego co wiem w tym smaym czasie był knurów i nowy sącz, pewnie gdyby nie to było by więcej zawodników.