SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metabolizm a wiek ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1152 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7348
Elo elo Ludziska.

Mam pare pytań ( możliwe że są gdzieś tu odpowiedzi ale nie widze


1. Jak bardzo zmienia się metabolizm z wiekiem ? tzn czy ktoś kto ma 26 lat ma dużo większe szanse na zmasowanie się niż taki 18 sto latek ( pomijając to czy ekto czy coś )

3. Jedna rzecz którą jedliście w Nadmiarach lub jecie nadal na MASE :D np ja dziennie 8 JAJ oO

2. Czy wystarczy ćwiczyć 2 razy w tygodniu chociaż aby się nie zalać a przy okazji coś przymasować ?
cieżko pogodzić nocną pracę ze szkołą i Siłownią





Zmieniony przez - Jordino w dniu 2010-05-23 00:24:38

Nigdy nie bede idealny ale nie powiedziane ze nie sprobuje :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100241
25 lat+
Jest to okres, w którym nasz metabolizm funkcjonuje na "najwyższych obrotach", spalamy bardzo dużo energii, wytężamy swój umysł, nie mamy czasu na regularne posiłki. W tym czasie metabolizm jest u szczytu formy, ale też jego nadmierna eksploatacja może spowodować, iż kondycja "metabolicznego laboratorium" może się pogorszyć. Gdy nie czujemy żadnych dolegliwości, warto ten czas przedłużyć, dlatego musimy dbać o dostarczanie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych w postaci codziennych posiłków, dużej ilości wody i preparatów wzmacniających w postaci witamin, zwłaszcza w okresie wzmożonego wysiłku psychofizycznego.

35 lat+
W tym wieku, zwłaszcza u kobiet, pojawiają się problemy z przemianą materii. Nasz metabolizm ulega naturalnemu spowolnieniu. Osoby niegdyś szczupłe zaczynają się zaokrąglać. Mamy większe predyspozycje do tycia, ponieważ nasz organizm spala mniej kalorii. Baczniej musimy przyglądać się temu, co jemy, często z czegoś rezygnując, aby utrzymać odpowiednie kształty. Otyłość to poważny problem metaboliczny. Unikajmy "diety cud". Im częściej stosujemy różne, niesprawdzone diety, tym bardziej organizm staje się rozregulowany. Kiedy fundujemy mu huśtawkę metaboliczną, zaczyna szaleć i źle odbierać sygnały głodu i sytości.

Nawet nie wiadomo, kiedy i jak przybyło tłuszczyku tu i ówdzie. Powodem może być mniejsza aktywność w tym wieku i inne priorytety niż po 20-tce, np. rodzina, kariera zawodowa (lub obydwa). Zamiast załamywać się przytyciem, uświadom sobie, że wcale tak nie musi być - możesz kontrolować swoją wagę. Wystarczy ruszyć się z miejsca: zrezygnować z windy na korzyść schodów, wybrać spacer zamiast autobusu i wieczorną gimnastykę podczas oglądania telewizji. Po trzydziestce nie powinnaś odczuwać jeszcze skutków złych nawyków żywieniowych i małej aktywności. Dolegliwości związane z układem krążenia, sercem, cukrzycą i innymi "chorobami stylu życia" mają jeszcze czas, aby się ujawnić. Tylko od ciebie zależy, jak będziesz wyglądać i czuć się za 10 lat.

45lat+
Utrzymanie zgrabnej sylwetki wyma¬ga coraz więcej poświęcenia i wyrzeczeń. Jesteśmy mniej aktywni ruchowo. Łatwiej nam doprowadzić się do otyłości. Zmienia się nasza budowa, zmniejsza się ilość tkanki mięśniowej, zwiększa zaś tłuszczowej. Dają o sobie znać stare nawyki, które ciężko zmienić. Niestety coraz częściej trzeba sobie odmawiać słodyczy i tłustych potraw. Grzechem jest podjadanie słodkości między posiłkami. Bardzo istotny jest element ruchu, jeśli nie przepadamy za intensywnym wysiłkiem fizycznym, warto pomyśleć o rowerze, spacerach, jodze czy basenie. Poza tym nasz metabolizm jest obciążony przez zażywanie leków, których z wiekiem zazwyczaj przybywa.

Niestety mogą pojawić się także choroby metaboliczne, takie jak np. cukrzyca, a także problemy z tarczycą, która jest głównym szeryfem metabolizmu w naszym organizmie. Jeśli czujemy się ospali, tyjemy, nie mamy energii, przyczyną może być niedoczynność tarczycy, zaś nadmierna pobudliwość, nerwowość, kłopoty ze snem, chudnięcie, mogą być skutkiem nadczynności tarczycy. Warto od czasu do czasu kontrolnie zbadać hormony tego narządu. Pamiętajmy o odpowiedniej ilości snu, który wpływa na bilans energetyczny naszego organizmu. Tak samo ważne jest dbanie o siebie na każdym etapie naszego życia.

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4796 Wiek 5 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35077
Hmm nie wiem czy pomoge ale sadze ze zdecydowanie majac 26 lat jest wiecej. W wieku 18 lat za duza burza hormonow, za duzo na glowie, za duzo stresow itd itd
Patrzac na kumpli z silowni i siebie to stwierdzam ze duzo latwiej im mase zebrac

Co do zarcia to zawsze jajeczka byly gdzies zawsze minimum 6 ale czasami nawet dochodzilo do 10 ale to bardzo rzadko. Az juz rzygalem nimi. Tez jadlem duzo duzo ryzu w roznych odmianach.

Co do treningu 2 rayz w tyg to nie wydaje mi sie zeby to bylo dobre. imo 3 dobre by tu bylo ale wraz z wiekszym poziomem stosownie zwiekszamy/modyfikujemy

Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice

Pozdro Gainer Team Bez Maka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Lepsze trening dwa w tygodniu niż zero. Tak więc, jeśli teraz masz możliwość, na max dwie sesje to wykorzystaj je!!! Z czasem twoje życie może ulec zmianie, i ilość treningów również.
Jedzenie w nadmiarze ?? hmmm w sumie na masie wszystko jest w nadmiarze a tak najwięcej , kura 750g i to jest mało patrząc z perspektywy starszych stażem.

Im trudniej
Tym łatwiej.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bialko 2 razy w nocy

Następny temat

Dlaczego takie drogie ?

WHEY premium