SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

lecytyna sojowa

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co to jest
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ziarno sojowe, ze względu na wyjątkowe właściwości, zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Soja jest obiektem badań wielu instytutów na całym świecie, zaskakująco obfitym źródłem doskonałego białka, tłuszczu bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz innych cennych substancji jak lecytyna czy witamina E - unikalnego zastawu składników żywieniowych, które oprócz właściwości odżywczych mają również znaczenie lecznicze. Indianie amerykańscy od wielu lat określają soję jako dar słońca o cudownych właściwościach. Na bazie soi opracowano szereg naturalnych produktów spożywczych, miedzy innymi Stern lecytynę dystrybuowaną przez firmę ICHEM.

Lecytyna to substancja w pewnym sensie wyjątkowa, nie ma podobnego naturalnego produktu tak doskonale łączącego fizjologiczne, dietetyczne, farmaceutyczne i technologiczne funkcje w jednym kompleksie.

W organizmie człowieka lecytyna jest obecna w każdej komórce ciała, zwłaszcza jako składnik błon komórkowych. Bierze udział w rozmaitych procesach przemiany materii, jest bardzo ważnym elementem składowym mózgu i tkanki nerwowej, stanowi barierę ochronną ścian żołądka, ma poważny udział w gospodarce cholesterolem. Ponadto opóźnia procesy starzenia, pełni funkcje ochronne wobec wątroby, wspomaga wykorzystanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, podnosi sprawność krążenia krwi.

Najważniejszym chyba obszarem działania lecytyny jest funkcjonowanie układu nerwowego. Cholina, jeden ze składników lecytyny, pobudza układ nerwowy wzmacniając zdolność koncentracji i zapamiętywania. Badania naukowe wykazują, że możliwe jest zapobieganie postępującej z wiekiem utracie pamięci przez włączenie do długotrwałej diety lecytyny. Codzienne spożycie związków zawierających cholinę ułatwia myślenie, zapewnia redukcję znużenia, zwiększenie żywotności oraz zwiększenie wydajności umysłowej. Zapewnienie odpowiedniego poziomu choliny pozwala na szybką regenerację przy wzmożonym wysiłku fizycznym. Badania na zwierzętach udowodniły, że podawanie preparatów zawierających cholinę wpływa na zmniejszenie czasu reakcji. Niedobory choliny mają związek miedzy innymi z chorobą Alzheimera, istnieją doniesienia o efektywnym stosowaniu lecytyny w zwiększeniu koncentracji i pamięci u dzieci schizofrenicznych i autystycznych.

Lecytyna bierze udział w metabolizmie tłuszczu i cholesterolu. Jest to związane z obecnością w jej cząsteczce wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które wiążą się z cholesterolem ułatwiając jego transport i usuwanie z ustroju. Działanie lecytyny wpływa pozytywnie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia miażdżycy i związanych z nią schorzeń sercowo-naczyniowych. Pierwsze doniesienia o stosowaniu lecytyny jako środka obniżającego poziom cholesterolu we krwi pochodzą już z 1958 roku - kilkutygodniowe podawanie lecytyny dawało wyraźne obniżenie poziomu cholesterolu u badanych pacjentów. Obecnie najczęściej stosowane dawkowanie obejmuje 3-5 łyżek stołowych dziennie przez 3-4 miesiące.

Pozytywny wpływ lecytyny dostarczanej w pożywieniu tłumaczony jest także jej właściwościami emulgującymi co pozwala na rozbicie spożywanych tłuszczów i cholesterolu na małe cząstki i zapobieganie przyczepianiu się ich do płytek krwi lub do ścian naczyń krwionośnych. W przeciwnym wypadku wzrasta niebezpieczeństwo blokady naczyń krwionośnych (miażdżyca naczyń) lub powstają stany zakrzepowe (zakrzepy naczyń wieńcowych). Ponadto inne badania wykazują, że cholina podobnie jak kwas foliowy mogą obniżać poziom homocysteiny, aminokwasu, którego duże stężenie może zwiększać ryzyko choroby wieńcowej.

Lecytyna jest nazywana pogromcą tłuszczu. Nie tylko wspomaga metabolizm tłuszczów, ale także zapobiega jego gromadzeniu w niechcianych miejscach. Ponadto ma pozytywny wpływ na układ mięśniowy, między innymi podnosi wytrzymałość mięśni.

Lecytyna jest odpowiedzialna za rozpuszczalność cholesterolu w żółci i chroni przed tworzeniem się kamieni żółciowych. Podawanie przez 6 miesięcy lecytyny z kwasem cholowym prowadziło, co stwierdzono w badaniach klinicznych, do zmniejszenia rozmiarów kamieni żółciowych.

Lecytyna oddziaływuje również na funkcje wątroby. Niedobór choliny w pożywieniu sprzyja akumulacji lipidów w wątrobie. Zaobserwowano pozytywny wpływ lecytyny na wątrobę u alkoholików.

Lecytyna i cholina pełnią ważną funkcję w reprodukcji, udowodniono znaczenie zwiększonej ilości choliny w podtrzymaniu wzrostu płodu. Pewna forma lecytyny ma także istotne znaczenie w procesie implantacji zapłodnionego jaja w ścianie macicy. Dostarczanie lecytyny okazało się skuteczne w znoszeniu zaburzeń w sprawności seksualnej u mężczyzn.

Inne doniesienia:

dodanie lecytyny do diety diabetyków obniża ich wymagania żywieniowe;

w przypadkach długotrwałego braku pożywienia, organizm dla uzyskania energii wykorzystuje swoje białka i tłuszcze nie spalając przy tym zasobów lecytyny z wyjątkiem warunków ekstremalnych;

w mózgu i osłonkach mielinowych u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym stwierdzono mniejszą zawartość lecytyny w porównaniu ze zdrowymi ludźmi. Ponadto u tych pacjentów lecytyna jest głównie zbudowana z nasyconych kwasów tłuszczowych. (ciekawostka: większą zachorowalność na stwardnienie rozsiane obserwuje się w krajach gdzie spożywa się pokarmy bogate w tłuszcze nasycone);

podawanie lecytyny zapobiega powstawaniu łuszczycy, która wynika ze złego przetwarzania tłuszczy i wysokiego poziomu cholesterolu;

u pacjentów z kamieniami w pęcherzykach żółciowych i z atakami kamicy po kuracji 13 g lecytyny dziennie wyraźnie zauważono poprawę;

brak choliny powoduje wystawienie niemowląt na niebezpieczeństwo podwyższonego ciśnienia krwi, a także sprawia, że stan taki ma tendencję do bycia nieodwracalnym. (ciekawostka: mleko karmiącej matki zawiera dużo więcej lecytyny w stosunku do mleka krowiego)

zapobiega niszczeniu komórek przez oksydację;

lecytyna jest pomocna w leczeniu wielu chorób skórnych obejmujących: łuszczycę, egzemy, niektóre formy trądziku

Stern Lecytyna, dystrybuowana przez firmę ICHEM jest produktem najwyższej jakości. Produkowana jest przez firmę Central Soya Inc, która wykorzystuje technologię o najwyższym standardzie światowym do pozyskiwania lecytyny sojowej. Specjalizuje się ona w produkcji wysoce standaryzowanej lecytyny natywnej, lecytyny modyfikowanej enzymatycznie, czystej lecytyny i produkcji poszczególnych frakcji lecytyny.

Stern Đ Lecytyna jest jedynym preparatem czystej lecytyny na rynku polskim. W jednej zalecanej dawce mieści się największa ilość czystej lecytyny. Środek jest wygodny w stosowaniu można go przyjmować kilka razy lub raz dziennie, podczas lub po posiłku, z powodzeniem dodawać go do rozmaitych potraw, na przykład mleka czy jogurtu. Nie zawiera alkoholu Đ może być bezpiecznie stosowany przez całą rodzinę. Jedna puszka wystarcza na miesiąc regularnego zażywania, zaś 2 - 3 łyżeczki zjedzone w ciągu dnia zapewniają naszym organizmom odpowiednia ilość lecytyny.

temat użytkownika: oli1948
https://www.sfd.pl/LECYTYNA_SOJOWA-t198806.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy olejek rycynowy z żołtkiem i kropli cytryny przyciemnia włosy

Następny temat

inaczej rower szosowy

WHEY premium