...
Szacuny 1 Napisanych postów 392 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 928

LEGENDARNY KRÓL ARMWRESTLINGU AMERYKANIN JOHN BRZENK ZDETRONIZOWANY!

DENIS CYPLENKOV NAJSILNIEJSZY W 2010 !

5 i 6 listopada w hotelu Sheraton w Sopocie odbyły się zawody NEMIROFF WORLD CUP 2010 – Puchar Świata Zawodowców w Armwrestlingu. Do Sopotu przyjechało 121 zawodników z 16 krajów. Przez dwa dni toczyła się rywalizacja w 7 kategoriach wagowych i kategorii open.

Gwiazdą tegorocznych zawodów został Rosjanin Denis Cyplenkov (28 lat, waga 140kg, obwód bicepsa 60 cm), były strongman, który zdobył wszystko co było do zdobycia: złoto na lewą rękę w super ciężkiej kategorii wagowej +95, złoto na prawą rękę w super ciężkiej kategorii i przede wszystkim wywalczył tytuł najsilniejszego zawodowca 2010 pokonując wszystkich w kategorii open. Zwycięstwo Cyplenkova w kategorii open nie było zaskoczeniem, w ciagu dwóch dni pojedynków udowodnił, że jest w doskonałej formie i może sięgnąć po największy tytuł. Jednak publiczność wspierała legendę armwrestlingu, niepokonanego od czterech lat Amerykanina Johna Brzenka (46 lat, waga 95 kg, obwód bicepsa 44 cm). Cyplenkov w 2008 i 2009 roku podejmował próby pokonania Brzenka, niestety, nie udało mu się wtedy zwyciężyć „żywej legendy światowego armwrestlingu”. W tym roku John Brzenk nie był w dobrej formie – kilka miesięcy temu przeszedł operację i nie mógł odpowiednio przygotować się do zawodów. Na lewą rękę w ogóle nie startował, a na prawą rękę nie wszedł do półfinałów. Waga Johna waha się pomiędzy 94-95 kg, ale zdecydował się wystartować w kategorii wyższej, +95 kg, i to, przy jego kondycji fizycznej, nie było dobrym pomysłem. Ostatecznie w kategorii open Brzenk zajął 4 miejsce. Zapowiedział powrót za rok, aby odzyskać tytuł Najsilniejszego.

Wśród zawodników polskich najlepiej spisał się Radosław Staroń (Gladiator Ostróda), który wywalczył srebrny medal na lewą rękę w kategorii do 78 kg. Jego sukces jest miłym zaskoczeniem, ponieważ nikt nie spodziewał się tak rewelacyjnego występu Radka. Od samego początku w typowaniu do medali przewijały się sprawdzone nazwiska osób, które już wcześniej stawały na podium tego turnieju, jednak tym razem było zupełnie inaczej. „Pewniacy” zawiedli, a „czarny koń” Radek obronił honor gospodarzy w pięknym stylu idąc poprzez eliminacje do półfinału tylko z jedna porażką. W półfinale zmierzył się z Andreyem Malakovem z Rosji - walka od samego początku przebiegała zgodnie z planem Radka i szybki atak „na górę” przesądził o jego zwycięstwie. W finale niesiony dopingiem publiczność i naładowany adrenaliną Radek zaskoczył na starcie Alexandra Voronietskiego i wygrał! Jednak w tej sytuacji mieli po jednej porażce i finał musiał być powtórzony. Radek był mocno skoncentrowany, wiedział o tym, że jego przeciwnik jest bardziej doświadczony i tym razem może nie być już tak łatwo. Alexander doprowadził do ustawienia sędziowskiego i szybkim atakiem „w hak” pozbawił Radka myśli o złotym medalu. Radosław zdobył srebrny medal i tym samym na zawsze zapisał się na kartach historii Pucharu Świata Zawodowców 2010.

Jedyną polską zawodniczką startująca w Pucharze Świata była Marta Opalińska, osiemnastoletnia zawodniczka z Grudziądza (Armfanatic Sport). Zajęła 4 miejsce w kategorii kobiet do 65 kg na rękę lewą. Był to jej debiut w tak prestiżowych zawodach. Przed zawodami Marta powiedziała; „Na Nemiroff World Cup przyjeżdżają zawodniczki ze światowej, najwyższej półki. Ten turniej jest dla mnie możliwością sprawdzenia się z najlepszymi na świecie. Są one na pewno bardziej doświadczone, ale lubię wyzwania. To będzie dla mnie sprawdzian na jakim armwrestlerskim etapie jestem. Nie zastanawiam się, czy uda mi się stanąć na podium. Z każdą przeciwniczką będę walczyła na 100%. Nie miejsce, a nawiązanie walki i pokazanie się na dobrym poziomie będzie sukcesem. Startuję tylko na lewą rękę i mam nadzieję, że nie skończę rywalizacji na 2 pojedynkach.”

Zobacz: WYNIKI NEMIROFF WORLD CUP 2010 na www/armpower.net (dział wyniki). Źródło: www.armpower.net