Mistrzostwa Europy w Kickboxingu WAKO: 17 medali polskiej ekipy.

Ilość wyświetleń tematu: 1025

...
Szacuny 0 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1361
źródło: fight sport.pl

W stolicy Azerbejdżanu,Baku w dniach od 18 do 24 października odbywały się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu w formułach Light-Contact, K-1 i Low-Kick największej amatorskiej organizacji Kickboxingu WAKO. W zawodach wystartowało ok. 500 zawodniczek i zawodników z 32 krajów Europy. Jest to dla Polski niezwykle medalodajna dyscyplina. Tak było i tym razem bowiem Polacy przywieźli 17 medali w tym 5 złotych.

Sandra Drabik, Kamila Bałanda, Paulina Bieć zdobyły pierwsze miejsca w formule low-kick. Panie wywalczyły więcej złotych medali niż mężczyźni choć tylko w jednej formule. Zaczyna to być polską specjalnością na forum Europy i dobrze świadczy o pracy klubowych trenerów, którzy wykonują na codzień pracę z zawodniczkami. Wszystkie one są bardzo doświadczone i utytułowane, więc trudno mówić tu o sensacji, jest to raczej potwierdzenie klasy. Część ma za sobą nawet zawodowe walki na koncie co nie może dziwić.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Kickboxingu Piotr Siegoczyński wywalczył go w kategorii weteranów a na dodatek pojechał na własny koszt, co świadczy że 5 krotny mistrz świata nadal bardzo profesjonalnie i sportowo podchodzi do ukochanej dyscypliny. Co ciekawe Polski Związek Kickboxingu na swojej stronie wymienia ten sukces jako jeden z wielu na równi z zawodnikami, którzy mieli opłacony start. Być może władze związku zechcą finansowo nagrodzić sukces weterana i tym samym chociaż część kosztów zostanie zbilansowana.

Przedziwna sytuacja miała miejsce w przypadku mistrza K-1 Izuagbe Ugonoha tak jak i kilku innych zawodników tej formuły, którym finałowe walki zaproponowano na zawodowych zasadach WAKO Pro. Polak zgodził się na to i pokonał miejscową gwiazdę Zamika Atakishieva w kategorii do 91 kg. Zawodnik gdańskiego "Corpusu" zdecydowanie wygrał pojedynek potwierdzając swój talent i ogromną pracę jaką wykonał w ostatnim czasie z trenerem Dobrosławem Bieleckim. Przypomnijmy, że "Izu" wygrał niedawno pierwszą zawodową walkę w boksie a za miesiąc walczy z szwajcarską legendą K-1 Xhavitem Bajramim o pas mistrza świata największej zawodowej organizacji Kickboxingu WKN.

Finałowe pojedynki z Baku pokaże stacja Eurosport, która nabyła prawa do pokazywania tej imprezy. Kilku innych polskich fighterów było także o włos od złota jak Mariusz Niziołek, Wojciech Kosowski i Kinga Siwa zdobyli srebrne medale i to jest także ogromny sukces. Lista medalistów.

Wyniki polskich zawodników poniżej:

-52kg Sandra Drabik (SKK Kielce) - I miejsce - złoto low-kick
-65 kg Kamila Bałanda (Champion Gdańsk) - I miejsce - złoto low-kick
+70 kg Paulina Bieć (Fighter Wrocław) - I miejsce - złoto low-kick
-91kg Ugonoh Izuagbe K-1 (Corpus Gdańsk) - I miejsce - złoto K-1
-69 kg Piotr Siegoczyński - (KS Piaseczno) I miejsce - złoto kategoria veterans LC