Na początek tutaj link do mojego dziennika
https://www.sfd.pl/paul_86/_rzeźba_czy_masa__A_może_jedno_i_drugie__-t662756.html
Jedziemy
BMR = (9,99x72kg) + (6,25x170cm) - (4,92x24) + 5 = 1669 kcal
TEA = [(3x60x7kcal) + (3x0,004x1669) + (3x30x6kcal) + 5 ]/5 = 400 kcal
NEAT = 400 kcal
TRENINGOWE
razem = 1669 + 400 + 400 = 2469 kcal
TDEE = 2469 kcal + (0,06x2469) = 2469 + 148 = 2617 kcal
NIETRENINGOWE
razem = 1669 + 0 + 400 = 2069 kcal
TDEE = 2069 + 124 = 2193 kcal
Rozkład makroskładników
Ma być powrót do low carb więc taką zastosujemy
B 2,2 g x 72 kg = 158 g x 4 kcal = 634 kcal
W 150 g x 4 kcal = 600 kcal
razem = 600 + 634 = 1234 kcal
T I 2617 - 1234 = 1383 kcal/9kcal = 154 g
T II 2193 - 1234 = 959 kcal/9kcal = 107 g
Liczba posiłków 6
B 158 g/6 = 26 g
W 150 g/3 = 50 g
T I 154 g/4 = 39 g
T II 107 g/4 = 27 g
Przykłady
POSIŁEK I
4 jajka
chlebek własny pieczony 100 g
łyżka tranu
POSIŁEK II,III
różne warzywka + oliwki + tuna
POSIŁEK IV
kasza gryczana
pierś z kurczaka
POSIŁEK V
ryż biały
pierś z kurczaka
POSIŁEK VI
twaróg
warzywek troche
olej lniany
czasem gotuje 50 g kaszy bądź ryżu brązowego i dorzucam do posiłku II i III bo lepiej smakuje
jak nie ma tuny w II i III posiłku daje oliwe z oliwek